XV Dni Malanowa z Future Folk, Eleni i zespołem Piękni i Młodzi

poniedziałek 28 maja 2018

Augustyna, Ingi, Jaromira

reklama

Jego muzyka, jej głos. Wysłuchaj efektu

Jego muzyka, jej głos. Wysłuchaj efektu - Okładka albumu
Okładka albumu 

Po raz enty możemy przekonać się jak wiele ambitnych i utalentowanych osób zamieszkuje nasze miasto. Tym razem historia opowiadająca o kilkuletniej pasji, rozwijanej w zaciszu czterech ścian, o sile wzajemnej współpracy i muzycznych marzeniach.

Muzyka elektroniczna już na dobre zagościła na wielkich festiwalach, a jej popularność niezaprzeczalnie rośnie. Fani wiernie wsłuchują się w jej rytm niemal w każdej minucie swego życia, ale wśród nich znajdą się i tacy, którym samo słuchanie nie wystarcza. Właśnie taką osobą jest Kacper Lewandowski, mieszkaniec Turku i zapalony kompozytor. Oprócz słuchania muzyki elektronicznej, chciał ją tworzyć i dzielić się nią z innymi. Ostatnia z jego prac zaowocowała utworem „Feel You”, który zdobywa coraz większe uznanie lokalnych słuchaczy.

reklama

Jak określa sam autor - utwór osadzony jest w klimacie progressive house / progressive trance, a inspirowany był takimi utworami jak deadmau5 & Kaskade - I Remember, czy No Mana - Tell Me . Na jego wyjątkowość wpłynął wokal utalentowanej Sylwii Foryńskiej, podopiecznej instruktorki śpiewu Anety Janiak. Sylwię niejednokrotnie mogliśmy usłyszeć podczas recitali i koncertów charytatywnych w Turku.

Cała przygoda rozpoczęła się już w listopadzie ubiegłego roku. I choć jesień może być przez wielu kojarzona z melancholią deszczowych dni, w utworach komponowanych przez Kacpra, zawsze kipi energią. Sam pomysł podjęcia współpracy z wokalistką pojawił się dość niespodziewanie. Pewnego listopadowego dnia, szperając w sieci, trafił na wykonany przez Sylwię cover utworu „Stay” Rihanny. Już chwilę po jego przesłuchaniu, wiedział, że jej głos mógłby komponować się z jego dotychczasowym dorobkiem muzycznym.

reklama

Intuicja go nie zawiodła. Podjęcie współpracy z Sylwią było strzałem w dziesiątkę. I choć, jak sama twierdzi, chętnie podejmuje nowe projekty i angażuje się w różne przedsięwzięcia, tym razem nie było to dla niej łatwe zadanie.

„Podjęcie współpracy z Kacprem było dość odważnym posunięciem, ponieważ ten gatunek muzyki był mi praktycznie obcy. Lubię stawiać sobie muzyczne wyzwania i cele i cieszę się, że Kacper zaproponował mi współpracę, i mogłam zostawić w tym utworze cząstkę siebie.” - przyznała Sylwia.

Całość nie prezentowałaby się tak dobrze, gdyby nie odpowiednio dobrane słowa. Intymnego charakteru dodaje tekst, który na potrzeby kompozycji przygotowała Justyna Bartosik. Dla niej także nie było to łatwym zadaniem, ponieważ jej pole do działania było ograniczone wcześniej przygotowaną linią wokalną.

Tak się złożyło, że po wstępnych przygotowaniach projekt musiał trafić na kilka miesięcy do „szuflady”. Prace nad nim wznowiono w kwietniu tego roku. Właśnie wtedy, nie pozostało już nic innego, jak tylko dopiąć wszystko na ostatni guzik, czyli rozpocząć nagrania.

Idealnym miejscem do zakończenia całego projektu, było studio nagraniowe w Międzypokoleniowym Klubie Kultury, prowadzonym przez stowarzyszenie Przystań w Turku. Dzięki uprzejmości Jacka Sulkowskiego, utwór można było sfinalizować w profesjonalnych warunkach, a w obsłudze sprzętu niezastąpioną pomoc ofiarował realizator dźwięku Hubert Janicki.

Czy sukces tego utworu sprawi, że artyści pójdą za ciosem i usłyszymy dzieła ich kolejnej współpracy? Całkiem możliwe, jednak do tego czasu dajmy się ponieść elektronicznemu brzmieniu „Feel You”.

Gracjan Oblizajek

Jego muzyka, jej głos. Wysłuchaj efektu - foto: archiwum prywatne

Podobne artykuły

Wideo: Charytatywnie dla Antosia - cały koncert

Wideo: Charytatywnie dla Antosia - cały koncert

11-09-2016
Halloweenowy spór

Halloweenowy spór

30-10-2015
Ciężkie plecaki - nadwrażliwość rodziców czy...

Ciężkie plecaki - nadwrażliwość rodziców czy poważny...

15-10-2015
komentarze wspiera Disqus

Redakcja portalu Turek.net.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach.
Wysłanie formularza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu potalu Turek.net.pl

reklama
reklama
reklama