Spotkanie z Ministrem Środowiska | Sobota, godz. 15:30 | Miejski Dom Kultury w Turku

piątek 27 kwietnia 2018

Sergiusza, Teofila, Zyty

reklama

Ten klimat nikomu nigdy nie służył

Ten klimat nikomu nigdy nie służył
Tak to mniej więcej wyglądało na "festiwalu" 

Z niemałą satysfakcją odnotowuję, że bezimienny, wręcz mityczny „Zarząd TS” odrdzewił ostatnio jeden ze swoich gwoździ do politycznej trumny. Gwóźdź ów zwie się „miasto w klimacie Mehoffera”. Dziwne, bo klimat ten nie tylko nie służył naszemu miastu, ale, jak się potem okazało, i samemu Towarzystwu Samorządowemu. Cóż za „geniusz” politycznych podchodów wpadł na to, aby o tym przypomnieć? Tego chyba nawet sami panowie z TS nie wiedzą. Nie przeszkadza im to jednak w ciągłym pogrążaniu swojej politycznej formacji. I to nie tylko w mieście, ale całym powiecie.

Chcieli przypomnieć, jakie to środki zewnętrzne pozyskiwali, a przy okazji poskrobać trochę piętę burmistrzowi Antosikowi, a wyszło jak zwykle. Trochę żenująco, trochę komicznie. Wygląda na to, że nadal w miejskich strukturach TS nie wyciągnięto wniosków z wyborczej porażki, co skutkuje takimi właśnie tekstami, które ostatnio wymalował zarząd miejski TS. Tak ad hoc, bez głębszej refleksji.

reklama

Panowie z TS stwierdzili, że jeżeli burmistrz Turku pojechał do Sejmu wraz z wystawą „Józef Mehoffer i jego turkowskie dzieło”, to od razu chce się ugrzać w blasku „miasta w klimacie Mehoffera”. Jak na to wpadli? Nie mam pojęcia. Dam sobie za to rękę uciąć, że jeżeli burmistrz nie pojechałby do Warszawy, to TS pisałby, iż nie wypełnia on należycie swojej funkcji. Oczywiście TS widzi przy tym okazję do przypomnienia, ile to pieniędzy z UE pozyskał na projekty związane z mehofferyzacją. Ja natomiast chciałbym przypomnieć na czym polegała istota krytyki tego właśnie projektu.

Bo tak właściwie to co mnie, zwykłemu mieszkańcowi Turku, dały te miliony zł pozyskane na „klimat Mehoffera”? Widzę, że upada miejski PKS, nie mam szans na własne mieszkanie, a Zdzisław Czapla chwali się, ile to milionów pozyskał dla Turku. Na co? Ano na malowidła w kościele i na imprezę, która w najlepszych momentach przyciągnęła trochę seniorów. 1,2 mln zł na 3 imprezy, na których frekwencja nie przebiła przeciętnego wiejskiego festynu.

To właśnie powodowało i nadal powoduje we mnie wściekłość. Dlaczego burmistrz z TS nie walczył o środki na budowę mieszkań komunalnych i socjalnych? Łatwiej było brać pieniądze na to, na co akurat dawali. Tylko co przeciętny turkowianin z tego ma?

reklama

Piszecie o mnie, jako o jednej z osób, które wg was wyśmiewały festiwal mehofferowski. Panowie, wydawano po 400 tys. zł na 2-dniowy festynik w parku! Na co poszły te pieniądze pytam się was panowie z TS?! Bo ja nie wiem. Gdyby nie moje działania i wsparcie redakcji portalu Turek.net.pl, to polichromie nie miałyby nawet swojej strony w Internecie (www.mehoffer.org.pl, do dziś przez nas utrzymywana). Tak oto myśleliście o promocji dzieła Józefa Mehoffera w Turku.

Zatem publicznie pytam: czy wy z konia spadliście i głowy potłukliście? Czy może z tego bicykla, który przyjeżdżał na wasz „festiwal”?

Marcin Derucki

Podobne artykuły

Zemsta spraw niewyjaśnionych. Czas na konkretne...

Zemsta spraw niewyjaśnionych. Czas na konkretne...

8 mrz.
Pochwała politycznej głupoty

Pochwała politycznej głupoty

1 mrz.
RiP: Kadry Antosika, czyli ludzie Czapli i...

RiP: Kadry Antosika, czyli ludzie Czapli i Karskiego

15 st.
komentarze wspiera Disqus

Redakcja portalu Turek.net.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach.
Wysłanie formularza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu potalu Turek.net.pl

reklama
reklama
reklama