XV Dni Malanowa z Future Folk, Eleni i zespołem Piękni i Młodzi

poniedziałek 28 maja 2018

Augustyna, Ingi, Jaromira

reklama

Świąteczna fabryka pracuje pełną parą!

Świąteczna fabryka pracuje pełną parą! - foto: M. Derucki
foto: M. Derucki 

To właśnie dziś siedziba stowarzyszenia Przystań w Turku zamieniła się w magiczną fabrykę Św. Mikołaja. Nie gdzie indziej, lecz w budynku przy ul. Browarnej 13, ten najpopularniejszy ze świętych, wraz ze swoją pracowitą świtą elfów, postanowił spotkać się z dziećmi z całego powiatu tureckiego.

W poprzednich latach w naszym mieście stowarzyszenie Przystań organizowało biuro, w którym dzieci pisały listy do Gwiazdora. W tym roku wolontariusze wraz z elfami niemal w jedną noc wybudowały zachwycającą fabrykę.

Jednak manufaktura ta nie produkuje gotowych zabawek, lecz lalki, które dopiero przy stanowiskach z materiałami plastycznymi dzieci mogą ubrać i udekorować zgodnie ze swoją wizją. Jeżeli ktoś nie ma ochoty na zabawę lalkami, to może przygotować dla siebie inną ozdobę lub stroik na bazie prawdziwych, pachnących gałęzi iglaków.

Fabryka Św. Mikołaja w Przystani jest dopracowana chyba na każdy możliwy sposób. Wszystkie tryby w maszynerii produkującej laleczki obracają się jak należy, a z rur i kominów leci prawdziwa para. Również zakątek, w którym zamieszkał Mikołaj posiada własny kominek, kredens i pianino. No i oczywiście prawdziwą choinkę.

Fabryka Świętego Mikołaja powstała dzięki inicjatywie Stowarzyszenia Przystań oraz dofinansowaniu Gminy Miejskiej Turek.

md

foto: M. Derucki2
foto: M. Derucki3
foto: M. Derucki4
foto: M. Derucki5
foto: M. Derucki6
foto: M. Derucki7
foto: M. Derucki8
foto: M. Derucki9
foto: M. Derucki10
foto: M. Derucki11
foto: M. Derucki12
reklama
komentarze wspiera Disqus

Redakcja portalu Turek.net.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach.
Wysłanie formularza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu potalu Turek.net.pl

Zobacz także:

Czerwone Diabły z Pucharem Burmistrza

Czerwone Diabły z Pucharem Burmistrza

z dzisiaj
Dni Malanowa: Eleni oraz Piękni i Młodzi czyli...

Dni Malanowa: Eleni oraz Piękni i...

z dzisiaj
FishMob w Turku zatańczony!

FishMob w Turku zatańczony!

z wczoraj
Dni Malanowa: Górale z Future Folk grali i...

Dni Malanowa: Górale z Future Folk...

z wczoraj
V biegi w Wyszynie zakończone

V biegi w Wyszynie zakończone

26 maj.
Ostatni mecz w Turku kończy się remisem

Ostatni mecz w Turku kończy się remisem

26 maj.
reklama
reklama
reklama