XV Dni Malanowa z Future Folk, Eleni i zespołem Piękni i Młodzi

poniedziałek 28 maja 2018

Augustyna, Ingi, Jaromira

reklama

Bibianna: Mistrzostwa Świata z "Kartofliskami". Nie Coco Jambo, nie Dragon, a PKS Orzeł okrył się piłkarską chwałą

Bibianna: Mistrzostwa Świata z
foto: Arkadiusz Wszędybył 

Trzeba było mieć spore poczucie humoru, by nie łapać się za głowę podczas oglądania tego, co wyprawiało się w sobotę 8 lipca w Bibiannie (gmina Malanów), w sąsiedztwie tzw. ziemi dziadowickiej. Odbył się tam turniej, jakiego jeszcze nie widziano! Piłkarze z Warszawy, Poznania i innych zakątków kraju - szczególnie fani serwisu Kartofliska.pl - pokonali setki kilometrów, by wziąć udział w Mistrzostwach Świata w Udawaniu Gry w Piłkę Nożną. Wśród przybyłych nie zabrakło m.in. twórców portalu i kanału YouTube Footroll, czy też wokalisty zespołu disco polo Gejzer. Szczególne powody do zadowolenia mogli mieć zawodnicy PKS Orzeł Dziadowice-Folwark, którzy w finale pokonali ETV 2:0, zostali triumfatorami imprezy i zdobyli pamiątkową paterę, a raczej talerz. Na Mistrzostwa Świata w Bibiannie wszystkich fanów futbolu rodem z niższych lig zaprosili następujący Organizatorzy: Kartofliska.pl, sołectwo Bibianna, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Malanowie, OSP Malanów, Restauracja Apetito, LZS Retro Bibianna i Porozumienie Kulturalno-Sportowe Orzeł Dziadowice-Folwark.

Każdy fan widzi, jaki jest współczesny futbol – zarabiający miliony gwiazdorzy, dla których kluczową sprawą jest posiadanie atrakcyjnych fryzur, nie mniej atrakcyjnych kontraktów reklamowych, no i oczywiście WAG's czyli żon, spędzających życie na zakupach i prowadzeniu konta na Instagramie. Nie każdemu jednak Bóg dał talent na miarę Ronaldo czy Messiego, więc większość piłkarzy zamiast grać np. w lidze hiszpańskiej, musi toczyć pojedynki w niższych ligach typu B-klasa, gdzieś na polskich wsiach. Ten właśnie rodzaj futbolu kochają fani serwisu Kartofliska.pl, którzy rozsmakowali się w relacjach z najróżniejszych zakątków naszego kraju, a nawet i Europy, serwowanych w internecie przez Radosława Rzeźnikiewicza.

Z tej pasji do piłki nożnej nie najwyższych lotów, ale jakże radosnej i zapewniającej wyjątkowe emocje, zrodził się pomysł organizowania raz w roku pojedynku nietypowych teamów. – Tym razem Radosław Rzeźnikiewicz postanowił przyjechać do wschodniej części Wielkopolski, po to, by zorganizować unikalne - nawet w skali międzynarodowej - zawody sportowe dla klubów piłkarskich, które ze względu na różne okoliczności nawet nie mogą pomarzyć o występowaniu w wyższych ligach, a których piłkarze mimo wszelkich niedogodności czują futbol każdą częścią swojego ciała. Jest to niejako kontynuacja tzw. „Finału Ósmej Ligi Mistrzów”. Na „kartofliskowych” boiskach nie ma wideo-powtórek i pięciu sędziów, jednak nie ma też sztuczności, symulowania i „gwiazdorzenia”. Wszystko jest autentyczne. Nikt nie boi się ostrych starć, nie odkłada nogi, a po faulu nikt nie leży oczekując na współczucie, tylko wstaje i walczy dalej – tłumaczy jeden z inicjatorów organizacji mistrzostw, Piotr Bukowiecki z PKS Orzeł Dziadowice-Folwark.

W Mistrzostwach Świata w Bibiannie wzięło udział 10 drużyn z całej Polski. Były to: Kartofliska.pl, Bar Ulubiona ETV Warszawa, PKS Orzeł Dziadowice-Folwark, Retro Bibianna, Farmacja Tarchomin, Coco Jambo Warszawa, T.N. Footroll, Jadwiżański KS Poznań, Dragon Dzierzbin, FC Zapchajdziura. Kibice mogli obejrzeć dziesiątki meczów, ale nie były to jedyne atrakcje. Dzieci mogły pohasać na dmuchanej zjeżdżalni, czy też posmakować waty cukrowej. Na łasuchów czekały dania z grilla, darmowa grochówka, domowe ciasta, a potrzeby kulinarne jeszcze większych smakoszy zaspokajała dodatkowo Restauracja Apetito.

Mistrzostwa Świata były nietypową imprezą, więc musiały mieć nietypowe rozstrzygnięcie. Gdy drużyny rozegrały 45 meczów w systemie „każdy z każdym”, a piłkarze zmęczyli się okrutnie, przyszedł czas na wyłonienie finalistów. Nie rozdrapywano tego, kto był najsłabszy, a kto ciut lepszy. Skoro i tak chodziło o integrację i świetną zabawę, to uznano, że równie dobrze finalistów można.... wylosować. W ten sposób zawodnicy PKS Orzeł Dziadowice-Folwark w finale pokonali ETV 2:0. Później przyszedł czas na gratulacje, pamiątkowe zdjęcia i zabawę do późnych godzin nocnych podczas zabawy tanecznej, która poprowadził Dj Stryt. Imprezę uświetnił występ Michała Szostaka z zespołu disco polo Gejzer, który zaprezentował m.in. utwór „Friendzone”.

Nasi analitycy i statystycy fantastycznie poradzili sobie z podsumowaniem wyników Mistrzostw Świata i wyłuskali dla zainteresowanych kilka przepotężnie ciekawych faktów. Otóż podczas turnieju strzelono 109 bramek. Po konsultacjach z sędziami ustalono, że królem strzelców został jegomość z numerem 13 z drużyny Farmacja Tarchomin, ale nadal nie wiadomo kim on jest i ile dokładnie strzelił bramek. Jedyną drużyną, która nie zhańbiła się jakąkolwiek wygraną, była ekipa Bar Ulubiona ETV Warszawa, która przegrała wszystkie 9 meczów. Wspomniani piłkarze ETV strzelili łącznie 4 bramki – informuje Piotr Bukowiecki z PKS Orzeł Dziadowice-Folwark.

Członkowie PKS Orzeł Dziadowice Folwark, Kartofliska.pl i sołtys sołectwa Bibianna dziękują za wsparcie w organizacji imprezy Ośrodkowi Sportu i Rekreacji w Malanowie, Urzędowi Gminy w Malanowie, Przedsiębiorstwu Gospodarki Komunalnej w Malanowie, Mateuszowi Pęchorzewskiemu, jak również Restauracji Apetito. Dziękujemy sędziom za poświęcony czas, opiece medycznej, a także druhom OSP Malanów, za czuwanie nad bezpiecznym przebiegiem zmagań. Wsparcie okazali nam także zastępca wójta gminy Malanów – Piotr Cyls, Krzysztof Kolenda – dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Turku, właściciele firmy 100car - Tomasz i Kacper Stolarscy, Kazimierz Koralewski, Milena i Arkadiusz Walisiakowie. Dziękujemy mieszkankom wsi Bibianna i zaprzyjaźnionym paniom z innych miejscowości, za przygotowanie poczęstunku. Dziękujemy Telewizji Wielkopolskiej, portalowi Turek.net.pl, RMF MAXXX, Gazecie Malanowskiej.

Sołtys sołectwa Bibianna - Arkadiusz Wszędybył

foto: Arkadiusz Wszędybył2
foto: Arkadiusz Wszędybył3
foto: Arkadiusz Wszędybył4
foto: Arkadiusz Wszędybył5
foto: Arkadiusz Wszędybył6
foto: Arkadiusz Wszędybył7
foto: Arkadiusz Wszędybył8
foto: Arkadiusz Wszędybył9
foto: Arkadiusz Wszędybył10
foto: Arkadiusz Wszędybył11
foto: Arkadiusz Wszędybył12
foto: Arkadiusz Wszędybył13
foto: Arkadiusz Wszędybył14
foto: Arkadiusz Wszędybył15
foto: Arkadiusz Wszędybył16
foto: Arkadiusz Wszędybył17
foto: Arkadiusz Wszędybył18
foto: Arkadiusz Wszędybył19
foto: Arkadiusz Wszędybył20
foto: Arkadiusz Wszędybył21
foto: Arkadiusz Wszędybył22
foto: Arkadiusz Wszędybył23
foto: Arkadiusz Wszędybył24
foto: Arkadiusz Wszędybył25
foto: Arkadiusz Wszędybył26
foto: Arkadiusz Wszędybył27
foto: Arkadiusz Wszędybył28
foto: Arkadiusz Wszędybył29
foto: Arkadiusz Wszędybył30
foto: Arkadiusz Wszędybył31
foto: Arkadiusz Wszędybył32
foto: Arkadiusz Wszędybył33
foto: Arkadiusz Wszędybył34
foto: Arkadiusz Wszędybył35
foto: Arkadiusz Wszędybył36
foto: Arkadiusz Wszędybył37
foto: Arkadiusz Wszędybył38
foto: Arkadiusz Wszędybył39
foto: Arkadiusz Wszędybył40
foto: Arkadiusz Wszędybył41
foto: Arkadiusz Wszędybył42
foto: Arkadiusz Wszędybył43
foto: Arkadiusz Wszędybył44
foto: Arkadiusz Wszędybył45
foto: Arkadiusz Wszędybył46
foto: Arkadiusz Wszędybył47
foto: Arkadiusz Wszędybył48
foto: Arkadiusz Wszędybył49
foto: Arkadiusz Wszędybył50
foto: Arkadiusz Wszędybył51
foto: Arkadiusz Wszędybył52
foto: Arkadiusz Wszędybył53
foto: Arkadiusz Wszędybył54
foto: Arkadiusz Wszędybył55
foto: Arkadiusz Wszędybył56
foto: Arkadiusz Wszędybył57
foto: Arkadiusz Wszędybył58
foto: Arkadiusz Wszędybył59
foto: Arkadiusz Wszędybył60
foto: Arkadiusz Wszędybył61
foto: Arkadiusz Wszędybył62
foto: Arkadiusz Wszędybył63
foto: Arkadiusz Wszędybył64
foto: Arkadiusz Wszędybył65
foto: Arkadiusz Wszędybył66
foto: Arkadiusz Wszędybył67
foto: Arkadiusz Wszędybył68
foto: Arkadiusz Wszędybył69
foto: Arkadiusz Wszędybył70
foto: Arkadiusz Wszędybył71
foto: Arkadiusz Wszędybył72
foto: Arkadiusz Wszędybył73
foto: Arkadiusz Wszędybył74
foto: Arkadiusz Wszędybył75
foto: Arkadiusz Wszędybył76
foto: Arkadiusz Wszędybył77
foto: Arkadiusz Wszędybył78
foto: Arkadiusz Wszędybył79
foto: Arkadiusz Wszędybył80
foto: Arkadiusz Wszędybył81
foto: Arkadiusz Wszędybył82
foto: Arkadiusz Wszędybył83
reklama
komentarze wspiera Disqus

Redakcja portalu Turek.net.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach.
Wysłanie formularza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu potalu Turek.net.pl

Zobacz także:

Dni Malanowa: Eleni oraz Piękni i Młodzi czyli...

Dni Malanowa: Eleni oraz Piękni i...

z dzisiaj
FishMob w Turku zatańczony!

FishMob w Turku zatańczony!

z wczoraj
Dni Malanowa: Górale z Future Folk grali i...

Dni Malanowa: Górale z Future Folk...

z wczoraj
V biegi w Wyszynie zakończone

V biegi w Wyszynie zakończone

26 maj.
Ostatni mecz w Turku kończy się remisem

Ostatni mecz w Turku kończy się remisem

26 maj.
MDP Będziechów i MDP Żdżary Mistrzami Powiatu....

MDP Będziechów i MDP Żdżary Mistrzami...

26 maj.
reklama
reklama
reklama