wtorek 23 kwietnia 2024

Ilony, Jerzego, Wojciecha

reklama

Mój powrót do polityki

Irena Tomaszak-Zesiuk

Mój powrót do polityki
 

Szanowni Państwo,
23 czerwca miną dwa miesiące od chwili złożenia przeze mnie ślubowania. Moje życie zdecydowanie przyśpieszyło. Intensywnie rozpoczęłam pracę w sejmie, w Komisji Edukacji i Młodzieży  oraz Sprawiedliwości i Praw Człowieka. I już na pierwszym posiedzeniu KEiM zostałam członkiem podkomisji  zajmującej się ustawą dotyczącą wprowadzenia darmowego podręcznika dla klas I, a w KSiPC uczestniczyłam w pracach nad upadłością konsumencką. Moi koledzy stwierdzili, że wystarczająco wypoczęłam więc z zapałem mogę wziąć się do zajęć . Podkomisje pracują najczęściej w tygodniach niesejmowych, więc przyznam, że trasę do Warszawy pokonałam już wielokroć. Na szczęście w kilka chwil dojeżdżam gładką jak stół drogą do autostrady i bezkolizyjnie do Warszawy.

Przedsiębiorczość

Moją – nie boję się użyć górnolotnego określenia - misją jest wspieranie przedsiębiorczości młodych ludzi. Leży mi na sercu ich edukacja ekonomiczna. Przyszło nam bowiem żyć w konsumpcyjnym społeczeństwie, a ono ze swej natury wyklucza satysfakcję. Musimy być wciąż niezaspokojeni, by ciągle więcej pożądać, więcej kupować i więcej konsumować.  A  to prosta droga do nadmiernego zadłużania się. Dlatego tak ważne jest nauczanie podstaw przedsiębiorczości. Przedsiębiorcze społeczeństwa potrafią przełamywać własne ograniczenia w dążeniu do celu we wszystkich dziedzinach życia, nie tylko w biznesie. Przedsiębiorczość to nie tylko umiejętność prowadzenia własnej działalności gospodarczej, ale także aktywny stosunek do życiowych wyzwań, umiejętność zdobywania wiedzy i kształtowania własnej kariery zawodowej.

reklama

Posłanka z Turku

W ostatnich numerach ET z uwagą przeczytałam teksty, w których A. Jarek i D. Młynarczyk pokazują swoje wizje mojej dalszej kariery politycznej. Redaktor pokazuje kuszącą perspektywę, jak to z dala od polityki, będę służyć społeczeństwu. Pokazuje moją rolę na najbliższy przedwyborczy czas, porównując go do bezkrólewia w I Rzeczpospolitej. Mam pełnić funkcję tymczasowego samorządowego szefa (interrex) bo samorządowcy zajęci kampanią nie będą mieć do tego głowy.  Warunkiem jednak bym mogła tej  misji sprostać  jest zadeklarowanie przeze mnie apolityczności.  A ja przecież jestem w polityce i to nie z przymusu. Nie rozpatruję swojego członkostwa w PO na zasadzie winie-ma, lecz własnego wyboru. Tutaj podzielę sąd D. Młynarczyka, który pokazuje, że poseł niezrzeszony jest na marginesie polityki.  Twierdzę, że przynależność do Platformy Obywatelskiej jest moim atutem, a nie barierą. Świadomie wybrałam to ugrupowanie i nie planuję zmian.  Wiem, że aby dobrze wypełniać swoją służbę należy być uczciwym, przyzwoitym, wyczulonym na potrzeby innych i chętnym do podejmowania trudnych wyzwań. Więcej można osiągnąć w grupie niż w pojedynkę. Platforma Obywatelska to początek karier politycznych wielu lokalnych działaczy, którzy często już o tym zapomnieli. Nie chcę wpisywać się w ciąg tych nazwisk. Jestem politykiem otwartym na współpracę. Nie interesują mnie wojenki, podgryzania i swary.  Serdecznie dziękuję za  cenne dla mnie spostrzeżenia, pokazanie różnych sposobów uprawiania polityki. Zachęcam do kolejnych wypowiedzi próbujących odpowiedzieć na postawiane przeze mnie pytanie, po co Turkowi poseł z Turku? Zostało niewiele czasu do końca kadencji, więc nie należy go zmarnować.

Lokalne sprawy

19 maja uczestniczyłam w Urzędzie Gminy Turek w spotkaniu, dotyczącym projektu „Partnerstwo lokalne na rzecz rozwoju gospodarczego gmin powiatu tureckiego”. Projekt ciekawy, będę z zainteresowaniem śledzić postępy w realizacji. Z ważną inicjatywą wystąpił także Dyrektor SANEPiDu.  W najbliższych dniach mam otrzymać propozycję zmian do obowiązujących obecnie przepisów dotyczących walki z dopalaczami, aby można było robić to skuteczniej. Chcę przekazać te postulaty do odpowiednich komisji sejmowych. Udało mi się też, po interwencji młodego małżeństwa, zainteresować posłów wprowadzających zmiany  w ustawie o gruntach rolnych i leśnych (a ustawa była już w II czytaniu) do ponownego przeanalizowania w komisji wprowadzanych zmian.  

Biuro Poselskie

Zorganizowanie pracy biura (Pl. Sienkiewicza 19 tel. 63 279 24 52) przebiegło w ekspresowym tempie.  Bez fajerwerków i toastów wznowiliśmy jego pracę. I tak w każdy poniedziałek od 9.00 do 17.00 pełnię dyżur poselski, zaś biuro czynne  jest w pozostałe dni robocze od 9.00 do 15.00. Od lipca rozpoczynamy też w każdą pierwszą środę miesiąca od 13.00 do 15.00 bezpłatne porady prawne.

Irena Tomaszak-Zesiuk
Poseł na Sejm RP  

reklama

Marcin Derucki dla Turek.net.pl
Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

Podobne artykuły
Zjednoczyli się w walce o samorządy. Będzie...

Zjednoczyli się w walce o samorządy. Będzie wspólna lista PO i Nowej...

22 lt.
Żałosny przypadek wicedyrektora z PO

Żałosny przypadek wicedyrektora z PO

9 lt.
Listy do redakcji Platforma Obywatelska w Turku...

Listy do redakcji Platforma Obywatelska w Turku ożyła na bilbordach

13 st.

"Trzy Billboardy w Turku, Wielkopolska", czyli kampania wyborcza czas start

13 st.
Wideo:

Wideo: "Zło dobrem zwycięża" i "Na straży naszych praw stać...

23-09-2023
Listy do redakcji: Przez kogo Platforma...

Listy do redakcji: Przez kogo Platforma Obywatelska przegrywa w naszym...

17-06-2023

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama