piątek 19 kwietnia 2024

Alfa, Leonii, Tytusa

reklama

Książkowe perełki dla najmłodszych już w turkowskiej bibliotece

Książkowe perełki dla najmłodszych już w turkowskiej bibliotece - foto: freeimages.com / Kevin Rohr
foto: freeimages.com / Kevin Rohr 

Zapraszamy do zapoznania się z kolejną porcją nowych tytułów, jakie można wypożyczyć w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Tym razem przygotowaliśmy przegląd wybranych pozycji dla najmłodszych czytelników. Proponowane książki oraz wiele innych wartościowych tytułów znajdziecie w Wypożyczalni dla Dzieci i Młodzieży do lat 16 (ul. Dworcowa 5). Serdecznie zapraszamy do skorzystania z oferty.

Agnieszka Horubała „Sto nóg stonogi Fruzi”

Wesoła i ciepła historia dla najmłodszych o zaradnej stonodze i innych mieszkańcach owadziego świata. Bohaterka książki Fruzia ma kłopot: wybiera się w góry, a jej mocno znoszone obuwie zupełnie nie nadaje się do wspinaczki. Czas się na zakupy! Tylko gdzie znaleźć sklep, w którym można dostać aż pięćdziesiąt par takich samych butów w jednym rozmiarze? Przyjazny maluchom, łatwy w odbiorze tekst dopełniają pogodne bajkowe ilustracje.

reklama

Źródło opisu: www.wydawnictwodwiesiostry.pl

 

Rolnik Michalina „Zakątki czyli kto tu mieszka?”

Indianin mieszka w wigwamie, a Eskimos w igloo. A jak wygląda dom Aborygena, Bataka albo członka plemienia Ndebele? Kto mieszka w jurcie, kto w domu na palach, a kto w chacie z sitowia? W tej prostej kolorowej książeczce spotkacie 20 mieszkańców różnych zakątków świata i zobaczycie, jak wyglądają ich tradycyjne domy.

Źródło opisu: www.wydawnictwodwiesiostry.pl

reklama

 

Cali Davide „Spóźniłem się do szkoły, bo...”

Davide Cali i Benjamin Chaud znów bawią i zaskakują czytelników, składając hołd nieokiełznanej uczniowskiej wyobraźni. Każda strona tej książki to kolejna, jeszcze bardziej niesamowita wymówka, a wszystkie razem układają się w najbardziej niewiarygodną opowieść o drodze do szkoły, jaka kiedykolwiek powstała. Ale kto powiedział, że to, co niewiarygodne, nie może być prawdziwe? Lektura obowiązkowa dla wszystkich, którym zdarza się spóźnić do szkoły (i nie tylko). Kontynuacja zwariowanego „Nie odrobiłem lekcji, bo…”.

Źródło opisu: www.wydawnictwodwiesiostry.pl

‹

Riina i Sami Kaarla „Uwaga, nadchodzi mała Mi! Niesforni goście”

Pewnego letniego wieczora dom Muminków odwiedziła Mama Mi otoczona gromadką swych bardzo niesfornych dzieci. Najmniejszemu z nich rodzina Muminków bardzo przypadła do gustu… Zakończenie tej uroczej opowieści z pewnością zaskoczy każdego małego czytelnika!

 

 

 

Benjamin Chaud „Żegnaj, Skarpetko!”

 

Co zrobić z królikiem, który jest dość niemrawy, mało bystry i nie potrafi się bawić w Indian? I kiedy w dodatku, zamiast królika, wolałoby się mieć prawdziwych kolegów? „Żegnaj Skarpetko” to ciepła i pięknie ilustrowana opowieść, która nauczy maluchy odpowiedzialności za trzymane w domu zwierzęta.

Marianna Oklejak „Cuda wianki. Polski folklor dla młodszych i starszych”

Wiosna i zakochana para. Oświadczyny, ślub, wesele. Rodzi się dziecko. Rośnie. Rodzice zostają dziadkami. Przychodzi zima. Życie zatacza krąg, a pory roku zmieniają się w znajomym rytmie. Piękna i malownicza książka Marianny Oklejak opowiada o polskim folklorze w sposób niebanalny, świeży i intrygujący. Dla młodszych i starszych!

Źródło opisu: www.egmont.pl

 

Serge Bloch „Wielka historia małej kreski”

Na spacerze dziecko znajduje niewielki skrawek czegoś, małą kreskę. Podnosi ją ze ścieżki, wkłada do kieszeni i o niej zapomina. Nagle jednak okazuje się, że kreska żyje… Oto początek niezwykłej przygody dziecka, a później dorosłego człowieka i jego kreski. Piękna metafora życia artysty, ale też każdego z nas.

Źródło opisu: www.zakamarki.pl

 

Gunilla Bergström „Co cieszy Alberta?”

Albert Albertson mieszka z bardzo miłym tatą i kotem Puzlem. Jak każdy kilkulatek czasem ma problemy z zasypianiem, potrafi rano strasznie się grzebać przed wyjściem do przedszkola i jest niezwykle pomysłowy, zwłaszcza jeśli bardzo czegoś chce. Dzieci rozpoznają w Albercie swoje zachowania i emocje – radość zabawy, ciekawość świata, nieograniczoną fantazję, ale też złość, zazdrość czy strach.

Źródło opisu: www.zakamarki.pl

 

Michael Rosen „Idziemy na niedźwiedzia”

Czwórka dzieci, tata i pies wyruszają na wyprawę w poszukiwaniu niedźwiedzia. Po drodze muszą pokonać wiele przeszkód: wysoką trawę, rzekę, błoto, las, śnieżycę... A gdy już spotkają niedźwiedzia? Przekonają się, że w przeciwnym kierunku da się je pokonać o wiele szybciej! Prosty, rytmiczny tekst pełen wyrazów dźwiękonaśladowczych, duże ilustracje i dowcipna puenta składają się na książkę, która zapewni wspólną zabawę całej rodzinie, od najmłodszego do najstarszego.

Źródło opisu: www.wydawnictwodwiesiostry.pl

 

Zarawska Patrycja „Benek i spółka”

Zbiór zabawnych opowiadań o szkolnych perypetiach Benka – wygadanego dziewięciolatka. Czytelnicy dowiedzą się z nich, jak z pomocą całej rodziny skończyć pracę domową przed dziewiątą wieczorem, gdzie podziewają się niezjedzone kanapki, na czym polega wyższość teatru nad kinem, kto ma wszawce i dlaczego konkursy są niesprawiedliwe. Autorem ilustracji jest Tomasz Minkiewicz, twórca kultowego komiksu „Wilq superbohater”.

Źródło opisu: www.wydawnictwodwiesiostry.pl 

 

 

materiał MBP w Turku

Marcin Derucki dla Turek.net.pl
Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

Podobne artykuły
Odkryj Spokój i Wyciszenie. Startują...

Odkryj Spokój i Wyciszenie. Startują cykliczne zajęcia Jogi w...

14 mrz.
Była szkoła, będzie biblioteka! W Smaszewie...

Była szkoła, będzie biblioteka! W Smaszewie powstanie filia...

22 st.
Wiersze i dźwięki czyli XXIII edycja Biesiady...

Wiersze i dźwięki czyli XXIII edycja Biesiady Poetyckiej w bibliotece...

05-12-2023
Na rowerach i pieszo podziwiali polską złotą...

Na rowerach i pieszo podziwiali polską złotą jesień. Trzeci i...

09-10-2023
Hawajska impreza w bibliotece

Hawajska impreza w bibliotece

07-10-2023
Miłośnicy Orzeszkowej będą...

Miłośnicy Orzeszkowej będą usatysfakcjonowani. Narodowe Czytanie...

08-09-2023

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama