Magiczny, świąteczny koncert kolęd już dziś! 18:00 hala widowiskowo-sportowa w Turku, ul. Parkowa 3.

poniedziałek 18 grudnia 2017

Bogusława, Gracjana, Laury

reklama

TS: Przejaw niegospodarności spowodują gorsze warunki dydaktyczne dla dzieci

TS: Przejaw niegospodarności spowodują gorsze warunki dydaktyczne dla dzieci
 

Uchwała Rady Miejskiej Turku 16 lutego 2017 r. w sprawie przyjęcia projektu dostosowania sieci szkół podstawowych i gimnazjów do nowego ustroju szkolnego na terenie Gminy Miejskiej Turek faktycznie doprowadziła do likwidacji Gimnazjów nr 1 i 2 w Turku. Tym samym jest to próba obejścia założeń reformy oświaty przygotowanej przez rząd RP.

Zarząd Towarzystwa Samorządowego w Turku wcześniej wielokrotnie zgłaszał propozycje przekształcenia wspomnianych gimnazjów w odrębne szkoły podstawowe i utworzenia na terenie Turku pięciu szkół podstawowych, m.in. w ostatnio prezentowanym stanowisku z dn. 18 lutego 2017r.

reklama

Przygotowane przez burmistrza Antosika i przyjęte przez Radę Miejską rozwiązanie bez przekształcenia istniejących gimnazjów w 8-letnie szkoły podstawowe, uniemożliwi skorzystanie z rezerwy części oświatowej subwencji ogólnej na rok 2017, która jest możliwa do pozyskania na wniosek burmistrza Turku skierowanego do Ministra Edukacji Narodowej na dofinansowanie:

  1. Doposażenia szkół w zakresie:

  1. Świetlic w sprzęt szkolny i pomoce dydaktyczne – termin składania wniosku do dnia 28 kwietnia 2017 r.

    reklama
  2. Pomieszczeń do nauki (klas) w meble (ławki, krzesła) niezbędne do przyjęcia uczniów z młodszych roczników - termin składania wniosku do dnia 15 maja 2017 r.

  1. Remontów bieżących sanitariatów w celu dostosowania ich do potrzeb dzieci młodszych - termin składania wniosku do dnia 28 kwietnia 2017 r.

Doprowadzenie do stanu, w którym niemożliwe jest skorzystanie ze środków finansowych pochodzących z rezerwy części oświatowej subwencji ogólnej na rok 2017, oceniamy jako przejaw niegospodarności, który przekłada się na gorsze warunki dydaktyczne i socjalne dla dzieci korzystające w Turku z nauczania w szkołach podstawowych.

Zarząd
Koła Miejskiego w Turku
Towarzystwa Samorządowego

Podobne artykuły

O Kamieniu Niepodległości, czyli głazy ponad...

O Kamieniu Niepodległości, czyli głazy ponad drzewa

6 grudz.
TS: Popieramy ustawienie Kamienia...

TS: Popieramy ustawienie Kamienia Niepodległości w...

24 list.
Czy Towarzystwo Samorządowe nie chce mieszkań...

Czy Towarzystwo Samorządowe nie chce mieszkań dla...

18 paźd.
komentarze wspiera Disqus

Redakcja portalu Turek.net.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach.
Wysłanie formularza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu potalu Turek.net.pl

reklama
reklama
reklama