III Indywidualne Mistrzostwa Miasta Turku i Powiatu Tureckiego w Pływaniu Kobiet i Mężczyzn / 2 maja 15:00

czwartek 26 kwietnia 2018

Marii, Marzeny, Ryszarda

reklama

Przegrani krzyczą najgłośniej

Przegrani krzyczą najgłośniej
 

W związku z licznymi stanowiskami koła miejskiego TS oraz ostatnim występem Mariana Mirosława Marczewskiego na wiecu parówkowym, pragniemy zauważyć, iż przegrane wybory, brak poparcia społecznego, oraz liczne sukcesy obecnej ekipy rządzącej miastem, a więc burmistrza Antosika wraz z radnymi koalicji Ziemia Turkowska – PiS, wpędzają w/w w stan frustracji politycznej.

Panowie z TS i SLD, być może tego nie zauważacie, ale wasza działalność sprowadza się do regularnego nękania mieszkańców kolejnymi, nudnymi już tekstami o tym, jak to źle się stało, że mieszkańcy odsunęli was od władzy. Władzy, którą sprawowaliście ponad 20 lat w różnych konstelacjach politycznych.

reklama

Marian Marczewski wraz z radnymi TS zapomnieli już o swoich „wybitnych” osiągnięciach, których skutki, jako mieszkańcy tego miasta, do dziś odczuwamy. To przecież za ich rządów sprzedano PKS, zniknęła Miranda przy ul. Kaliskiej, zlikwidowano konserwy i sprzedano żłobek miejski. Marczewski krytykuje bierność radnych, zapominając przy tym, że sam jest biernym radnym powiatowym, który powinien reprezentować mieszkańców Turku.

Panie Marczewski. Skoro tak ochoczo ocenia pan działalność władz samorządu miejskiego, może sam pan się pochwali tym, co dobrego zrobił pan dla miasta jako radny powiatowy? Niech pan się pochwali osiągnięciami w radzie powiatu? Gdzie pana dbałość o drogi powiatowe w mieście, jak choćby Legionów Polskich, Piłsudskiego, Chopina? Co z transportem publicznym? Co ze szpitalem? Jakoś w tych kwestiach się pan nawet nie zająknął! Jest pan wiec ostatnim, który powinien zabierać głos w sprawie miasta. Siedzi pan w radzie powiatu i bierze diety.

Odnosząc się do pana wypowiedzi, w której chwali się pan niewiedzą, informujemy iż:

reklama

- członkowie rady nadzorczej otrzymują niższe wynagrodzenie niż za Zdzisława Czapli,

- zmniejszona została liczba członków w radzie nadzorczej PGKiM,

- od początku kadencji burmistrza Antosika, czyi zaledwie w ciągu 2 lat, miasto pozyskało środki zewnętrzne na 25 projektów,

- burmistrz Antosik w ciągu tylko 2 lat ściągnął dwóch inwestorów. A ilu inwestorów udało się ściągnąć panu Czapli i Marczewskiemu przez ostatnią dekadę?

To tylko nieliczne działania obecnych władz miejskich. Jest ich znacznie więcej, co mieszkańcy naszego miasta z pewnością dostrzegają. Pan, panie Marczewski, i członkowie TS-u, nie dostrzeżecie tego z prostego powodu – nie umiecie i nie chcecie zauważyć, że nasze miasto pięknieje, że burmistrz dąży do tego, aby mieszkańcom naszego miasta żyło się coraz lepiej.

Zamiast pracować, nieustannie atakujecie i krytykujecie wszystkie działania burmistrza Antosika. A już zupełnie obrzydliwym stał się fakt, że w sytuacji braku argumentów politycznych uderza pan, panie Marczewski, w prywatne życie rodzinne burmistrza Antosika. Jest to żenujące, zwłaszcza, gdy pada z ust byłego burmistrza, byłego posła i radnego.

Tak więc, zarówno członkom TS-u, jak i panu, panie Marczewski, sugerujemy abyście zamiast wygłaszać populistyczne hasła, czy wypisywać pozbawione argumentów stanowiska, wzięli się do pracy na rzecz mieszkańców naszego miasta.

Radni Stowarzyszenia Ziemia Turkowska 

Podobne artykuły

Ruszamy Turek! Wyjdź na rajd nordic walking

Ruszamy Turek! Wyjdź na rajd nordic walking

18 kw.
To był kolejny dobry rok dla Turku

To był kolejny dobry rok dla Turku

26 st.
Turek ocieplił swój wizerunek

Turek ocieplił swój wizerunek

22 st.
komentarze wspiera Disqus

Redakcja portalu Turek.net.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach.
Wysłanie formularza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu potalu Turek.net.pl

reklama
reklama
reklama