III Indywidualne Mistrzostwa Miasta Turku i Powiatu Tureckiego w Pływaniu Kobiet i Mężczyzn / 2 maja 15:00

czwartek 26 kwietnia 2018

Marii, Marzeny, Ryszarda

reklama

J. Kurzawa: "Znikomy" udział Miasta to 525 mieszkań i ponad 2,2 mln zł

J. Kurzawa:
 

TS oświecił nas „prawdą” na temat termomodernizacji bloków mieszkalnych w Turku. Niestety, jak to w przypadku kolejnych oświadczeń panów z TS, tylko część z zaprezentowanych mieszkańcom tez jest prawdą.

Trudno zgodzić się z twierdzeniami TS, że udział Miasta w termomodernizacji budynków mieszkaniowych jest znikomy. Podczas, gdy tylko w roku 2015 i 2016 łączy udział Gminy Miejskiej Turek w zaciąganych przez wspólnoty kredytach na termomodernizację wyniósł ponad 2,2 mln zł. To pieniądze miejskie, które stanowią procentowy udział gminy za miejskie mieszkania we wspólnotach mieszkaniowych. Dla jasności, Miasto we wszystkich wspólnotach mieszkaniowych posiada 525 lokali mieszkalnych i socjalnych.

Nie można zgodzić się też z tym, że termomodernizacja budynków wspólnot mieszkaniowych zapoczątkowana została w poprzednich kadencjach samorządu. To nieprawda. Chyba, że liczymy pojedyncze przypadki bloków ocieplonych przed 2014 rokiem. Boom termomodernizacyjny w Turku rozpoczął się w 2015 roku. W latach 2015-2017 termomodernizacja przeprowadzona została bądź nadal trwa w ok. 70 blokach wspólnot mieszkaniowych. Mowa tylko o wspólnotach zarządzanych przez PGKiM Sp. z o.o., a w mieście są też wspólnoty zarządzane przez innych zarządców. Ani w roku 2014, ani wcześniej, nie odbywało się w naszym mieście takie poruszenie w ocieplaniu bloków. To właśnie po zmianie władz samorządowych, zmieniło się również podejście PGKiM do tego tematu.

reklama

Nieprawdą jest, że termomodernizacja odbywa się tylko wysiłkiem właścicieli mieszkań. Na ocieplenia budynków wspólnot mieszkaniowych zarządzanych przez PGKiM składają się mieszkańcy wspólnie z Gminą Miejską Turek. Proces termomodernizacji z dofinansowaniem z zewnątrz jest złożony i wymaga dużego zaangażowania, zarówno ze strony właścicieli lokali, Burmistrza Miasta, jak i pracowników spółki PGKiM. Bez udziału Gminy przedsięwzięcia termo modernizacyjne nie miałyby miejsca. Ale tego już TS nie widzi, bądź nie chce widzieć.

Jerzy Kurzawa
Zastępca Burmistrza Miasta Turek

Podobne artykuły

Ruszamy Turek! Wyjdź na rajd nordic walking

Ruszamy Turek! Wyjdź na rajd nordic walking

18 kw.
Pochwała politycznej głupoty

Pochwała politycznej głupoty

1 mrz.
To był kolejny dobry rok dla Turku

To był kolejny dobry rok dla Turku

26 st.
komentarze wspiera Disqus

Redakcja portalu Turek.net.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach.
Wysłanie formularza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu potalu Turek.net.pl

reklama
reklama
reklama