Magiczny, świąteczny koncert kolęd już dziś! 18:00 hala widowiskowo-sportowa w Turku, ul. Parkowa 3.

poniedziałek 18 grudnia 2017

Bogusława, Gracjana, Laury

reklama

TS: Stworzenie Uniwersytetu Trzeciego Wieku wymaga poparcia przez wszystkie organizacje

TS: Stworzenie Uniwersytetu Trzeciego Wieku wymaga poparcia przez wszystkie organizacje
 

Zarząd Towarzystwa Samorządowego z uznaniem i aprobatą przyjął widomość o podjętej inicjatywie obywatelskiej zmierzającej do założenia w Turku Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

W programie Towarzystwa Samorządowego Koło Miejskie w Turku w aspekcie społeczeństwo, Zarząd TS postawił m.in. na aktywizowanie osób starszych tak aby mogły realizować własne pasje i marzenia. Dużą rolę w tym zakresie uważamy, że powinny odegrać organizacje społeczne, które stanowią dobrą formę dla realizacji aktywności osób starszych. Przykładem dobrych praktyk w tym zakresie są choćby Uniwersytety Trzeciego Wieku czy Społeczne Banki Czasu skupiające osoby starsze. Trzeba potencjał tych osób w postaci wiedzy pragmatycznej i umiejętności praktycznych zaangażować na rzecz budowy społeczności lokalnej naszego miasta.

reklama

Zarząd TS w 2016 r., zorganizował spotkania z przedstawicielami różnych organizacji społecznych z terenu Turku, podczas których, uznano m.in., że należy wzmocnić funkcjonowanie tego rodzaju inicjatyw społecznych.

Zarząd TS uważa za konieczne wykorzystanie aktywności osób starszych dobrych praktyk (przykładów), zarówno realizowanych działań, jak i zaangażowanych seniorów, które z powodzeniem są realizowane przez inne samorządy w Polsce.

Utworzenie stowarzyszenia, które powoła w Turku Uniwersytetu Trzeciego Wieku, wymaga poparcia tego przedsięwzięcia przez wszystkie organizacje społeczne.

Zarząd
Koła Miejskiego w Turku
Towarzystwa Samorządowego

Podobne artykuły

O Kamieniu Niepodległości, czyli głazy ponad...

O Kamieniu Niepodległości, czyli głazy ponad drzewa

6 grudz.
TS: Popieramy ustawienie Kamienia...

TS: Popieramy ustawienie Kamienia Niepodległości w...

24 list.
Czy Towarzystwo Samorządowe nie chce mieszkań...

Czy Towarzystwo Samorządowe nie chce mieszkań dla...

18 paźd.
komentarze wspiera Disqus

Redakcja portalu Turek.net.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach.
Wysłanie formularza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu potalu Turek.net.pl

reklama
reklama
reklama