wtorek 17 października 2017

Antonii, Ignacego, Wiktora

reklama

TS: Stworzenie Uniwersytetu Trzeciego Wieku wymaga poparcia przez wszystkie organizacje

TS: Stworzenie Uniwersytetu Trzeciego Wieku wymaga poparcia przez wszystkie organizacje
 

Zarząd Towarzystwa Samorządowego z uznaniem i aprobatą przyjął widomość o podjętej inicjatywie obywatelskiej zmierzającej do założenia w Turku Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

W programie Towarzystwa Samorządowego Koło Miejskie w Turku w aspekcie społeczeństwo, Zarząd TS postawił m.in. na aktywizowanie osób starszych tak aby mogły realizować własne pasje i marzenia. Dużą rolę w tym zakresie uważamy, że powinny odegrać organizacje społeczne, które stanowią dobrą formę dla realizacji aktywności osób starszych. Przykładem dobrych praktyk w tym zakresie są choćby Uniwersytety Trzeciego Wieku czy Społeczne Banki Czasu skupiające osoby starsze. Trzeba potencjał tych osób w postaci wiedzy pragmatycznej i umiejętności praktycznych zaangażować na rzecz budowy społeczności lokalnej naszego miasta.

reklama

Zarząd TS w 2016 r., zorganizował spotkania z przedstawicielami różnych organizacji społecznych z terenu Turku, podczas których, uznano m.in., że należy wzmocnić funkcjonowanie tego rodzaju inicjatyw społecznych.

Zarząd TS uważa za konieczne wykorzystanie aktywności osób starszych dobrych praktyk (przykładów), zarówno realizowanych działań, jak i zaangażowanych seniorów, które z powodzeniem są realizowane przez inne samorządy w Polsce.

Utworzenie stowarzyszenia, które powoła w Turku Uniwersytetu Trzeciego Wieku, wymaga poparcia tego przedsięwzięcia przez wszystkie organizacje społeczne.

Zarząd
Koła Miejskiego w Turku
Towarzystwa Samorządowego

Podobne artykuły

Radny Zańko przeciw bożonarodzeniowym ozdobom w...

Radny Zańko przeciw bożonarodzeniowym ozdobom w rynku

13 paźd.
Mieszkańcy w obronie radnej Pacześnej....

Mieszkańcy w obronie radnej Pacześnej. Prokuratura...

13 paźd.
Uniwersytet Trzeciego Wieku nareszcie w Turku!

Uniwersytet Trzeciego Wieku nareszcie w Turku!

22 wrz.
komentarze wspiera Disqus

Redakcja portalu Turek.net.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach.
Wysłanie formularza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu potalu Turek.net.pl

reklama
reklama
reklama