niedziela 24 czerwca 2018

Danuty, Jana, Janiny

reklama

Turkowska ChałTURa niczym Opole!

Turkowska ChałTURa niczym Opole! - foto: A. Wojtyra
foto: A. Wojtyra 

W piątek 12 czerwca wszyscy miłośnicy muzyki mogli uczestniczyć w V Prezentacji Zespołów Weselnych „ChałTURa” 2015. Impreza rozpoczęła się o godzinie 18.00 na terenie Parku im. Konstytucji 3-go Maja (przy MDK) i trwała niemalże do północy. Głównym punktem programu był plebiscyt publiczności, który wyłonił najlepszy według widzów zespół tego dnia.

W wydarzeniu udział wzięły zespoły : NEXT, STRICTO, VENETIS, KUMPELSI, SUMMERS, PROGRES.

reklama

Na samym początku imprezy gościnnie wystąpił BIG BAND TUREK. Wartym podkreślenia jest fakt, iż wszystkie występujące w tym dniu zespoły grają dla publiczności nie pobierając przy tym wynagrodzeń.

Oprócz możliwości słuchania muzyki na żywo, przybyła widownia mogła również zrelaksować się na stworzonym tego dnia ogródku. Nie zabrakło napoi wyskokowych czy też kiełbasek z grilla, a to wszystko przy rozbrzmiewających rytmach.

Trzeba przyznać, deski sceny wielokrotnie rozgrzały się do gorąca. Nic więc dziwnego, iż słaba na początku frekwencja z godziny na godzinę zwiększała się. Na szczęście kapryśna w tym dniu pogoda nie wpłynęła negatywnie na organizację imprezy, dzięki czemu podczas połowy koncertu park był już wypełniony słuchaczami. Wraz z zachodem słońca publiczność nabrała większej pewności siebie i wtedy to rozpoczęły się tańce i swawole.

reklama

Po wysłuchaniu wszystkich zespołów nadszedł czas na ogłoszenie wyników plebiscytu. Jednak publiczność jeszcze przed oficjalnym ogłoszeniem wyników trafnie swoimi okrzykami wywołała zwycięzców, czyli zespół SUMMERS. Zwycięzcy po odebraniu nagrody dla najlepszego zespołu, rozlosowali pozostałe nagrody dla publiczności. Organizatorem tego wydarzenia był Miejski Dom Kultury w Turku.

A. Wojtyra

Podobne artykuły

Turek: Sobótkowe wianki uplecione

Turek: Sobótkowe wianki uplecione

z wczoraj
Wideo: Dżem jeszcze raz!

Wideo: Dżem jeszcze raz!

5 czerw.
Więcej zdjęć z koncertu zespołu

Więcej zdjęć z koncertu zespołu "Dżem"

4 czerw.
komentarze wspiera Disqus

Redakcja portalu Turek.net.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach.
Wysłanie formularza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu potalu Turek.net.pl

reklama
reklama
reklama