Magiczny, świąteczny koncert kolęd już dziś! 18:00 hala widowiskowo-sportowa w Turku, ul. Parkowa 3.

poniedziałek 18 grudnia 2017

Bogusława, Gracjana, Laury

reklama

1% dla Turku: Okaż serce Kacprowi

1% dla Turku: Okaż serce Kacprowi
 

Kacper urodził się jako wcześniak. Po badaniach okazało się, że ma wielowadzie oraz zespół wad wrodzonych, częściowe odwrócenie trzewi, płyn w opłucnej, zmiany w układzie kostnym, dodatkową parę żeber, stopy końsko-szpotawe, hipoplastyczne narządy płciowe.

Układ pokarmowy Kacpra jest także odwrócony, jelito grube położone po prawej stronie jamy brzusznej, dodatkowa pętla esicy i poszerzenie odbytnicy. Badania genetyczne wykazały, że jest on obciążony wadą genetyczną.

reklama

Codzienność to walka o lepsze jutro, walka o samodzielność Kacpra w przyszłości. W wieku 3,5 lat Kacper dostał pierwszego ataku epilepsji, na szczęście te ataki są sporadyczne dzięki podawanym lekom. Jedyną szansą na poprawę stanu fizycznego i umysłowego Kacpra jest intensywna rehabilitacja, która przez NFZ finansowana jest bardzo skromnie, dlatego rodzice kontynuują ją we własnym zakresie: prywatne ćwiczenia domowe, wyjazdy na turnusy rehabilitacyjne.

Koszt takiego turnusu wynosi w granicach 5-6 tys. Godzina domowej, prywatnej rehabilitacji koszt około 120 zł.

W roku 2014, Kacper przeszedł operację stopy z przeszczepem kostnym. Przebywał 3,5 miesiąca w gipsie, dlatego w tej chwili musi mieć zwiększoną ilość zajęć rehabilitacyjnych, by nadrobić ten czas unieruchomienia. Zalecane jest co najmniej 6 turnusów w wyspecjalizowanych ośrodkach rehabilitacji w ciągu roku. Koszty przerastają  możliwości finansowe rodziców.

reklama

W tej chwili rozpoczął się okres rozliczeniowy w urzędach skarbowych, dlatego prosimy ludzi dobrej woli o przekazywanie 1% podatku na subkonto Kacpra, byśmy mogli kontynuować jego dalsze leczenie i rehabilitację. Bez Kacper nigdy nie będzie mógł zaznać odrobiny normalności. 

Numer KRS: 0000037904. W rubryce: cel szczegółowy 1%, należy wpisać 3525 Zieliński Kacper

Podobne artykuły

1% dla Turku: Wesprzyj OSP Turek

1% dla Turku: Wesprzyj OSP Turek

13 mrz.
1% dla Turku: Hubert prosi pomoc

1% dla Turku: Hubert prosi pomoc

27 lt.
1% dla Turku: Pomóż TOZ-owi ratować zwierzęta

1% dla Turku: Pomóż TOZ-owi ratować zwierzęta

20 lt.
komentarze wspiera Disqus

Redakcja portalu Turek.net.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach.
Wysłanie formularza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu potalu Turek.net.pl

reklama
reklama
reklama