XV Dni Malanowa z Future Folk, Eleni i zespołem Piękni i Młodzi

poniedziałek 28 maja 2018

Augustyna, Ingi, Jaromira

reklama

Makuszaki na finałowej gali "Albertiany"

Makuszaki na finałowej gali
 

W dniu 13 marca 2017 roku w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie odbyła się Gala XVII Ogólnopolskiego Festiwalu Twórczości Teatralno - Muzycznej Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie ,, Albertiana”. Organizatorami tego wydarzenia była Fundacja Anny Dymnej ,,Mimo Wszystko” i Fundacja im. Brata Alberta, a honorowy patronat nad Festiwalem objął w tym roku Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, pan Andrzej Duda.

Teatr ,,Makuszaki” ze Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego im. Kornela Makuszyńskiego w Turku uczestniczył w tej miłej uroczystości jako laureat drugiego miejsca. Jak co roku Galę prowadziły Anna Dymna i Lidia Jazgar, które stworzyły niezwykłą atmosferę i wspierały występujących. Na deskach przepięknego zabytkowego teatru wystąpiły zwycięskie zespoły ,, Albertiany”, którym wręczono Maski Krakowskich Teatrów. Pozostali uczestnicy Gali ( laureaci drugich i trzecich miejsc) gromko oklaskiwali ich zmagania. Teatr ,, Makuszaki” miał również przyjemność znalezienia się na scenie i odebrania statuetki Albercika - drewnianego ptaka oraz nagrody ufundowanej przez Marszałka Województwa Wielkopolskiego. Magdalena Mikołajczyk w imieniu całego zespołu podziękowała za zaproszenie, a Dawid Kuśmierczak i Przemysław Światowski wręczyli prowadzącym kwiaty.

reklama

Gala była okazją do wręczenia Medali Świętego Brata Alberta ludziom szczególnie zasłużonym w niesieniu pomocy potrzebującym. W tym roku wyróżnienie otrzymali: Marcin Gortat, siostra Małgorzata Chmielewska, Marek Piekarczyk, prof. Krzysztof Orzechowski i rodzina państwa Tomalów. Uroczystość została uświetniona występami gości specjalnych- Marka Piekarczyka oraz zespołu rockowego ,, Muzyczni Czarodzieje”. Festiwal przebiegał w podniosłej atmosferze, a po jego zakończeniu był czas na wspólne zdjęcia oraz upragnione autografy i wymianę wrażeń.

Wyjazd do Krakowa był również okazją do zwiedzenia miasta, jego wspaniałych zabytków oraz spotkania się z legendarnym Smokiem Wawelskim. Opiekę w czasie wyjazdu sprawowały pani Beata Szczesiak i pani Elżbieta Kociołek.

materiał nadesłany

Podobne artykuły

Makuszaki triumfują na Albertiana 2018

Makuszaki triumfują na Albertiana 2018

1 mrz.
Puchar Burmistrza Miasta Turku dla zespołu...

Puchar Burmistrza Miasta Turku dla zespołu "Makuszaki"

27-03-2017
Teatr

Teatr "Makuszaki" ze Specjalnego Ośrodka...

13-02-2017
komentarze wspiera Disqus

Redakcja portalu Turek.net.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach.
Wysłanie formularza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu potalu Turek.net.pl

reklama
reklama
reklama