piątek 15 grudnia 2017

Celiny, Ireneusza, Niny

reklama

Makuszaki na finałowej gali "Albertiany"

Makuszaki na finałowej gali
 

W dniu 13 marca 2017 roku w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie odbyła się Gala XVII Ogólnopolskiego Festiwalu Twórczości Teatralno - Muzycznej Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie ,, Albertiana”. Organizatorami tego wydarzenia była Fundacja Anny Dymnej ,,Mimo Wszystko” i Fundacja im. Brata Alberta, a honorowy patronat nad Festiwalem objął w tym roku Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, pan Andrzej Duda.

Teatr ,,Makuszaki” ze Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego im. Kornela Makuszyńskiego w Turku uczestniczył w tej miłej uroczystości jako laureat drugiego miejsca. Jak co roku Galę prowadziły Anna Dymna i Lidia Jazgar, które stworzyły niezwykłą atmosferę i wspierały występujących. Na deskach przepięknego zabytkowego teatru wystąpiły zwycięskie zespoły ,, Albertiany”, którym wręczono Maski Krakowskich Teatrów. Pozostali uczestnicy Gali ( laureaci drugich i trzecich miejsc) gromko oklaskiwali ich zmagania. Teatr ,, Makuszaki” miał również przyjemność znalezienia się na scenie i odebrania statuetki Albercika - drewnianego ptaka oraz nagrody ufundowanej przez Marszałka Województwa Wielkopolskiego. Magdalena Mikołajczyk w imieniu całego zespołu podziękowała za zaproszenie, a Dawid Kuśmierczak i Przemysław Światowski wręczyli prowadzącym kwiaty.

reklama

Gala była okazją do wręczenia Medali Świętego Brata Alberta ludziom szczególnie zasłużonym w niesieniu pomocy potrzebującym. W tym roku wyróżnienie otrzymali: Marcin Gortat, siostra Małgorzata Chmielewska, Marek Piekarczyk, prof. Krzysztof Orzechowski i rodzina państwa Tomalów. Uroczystość została uświetniona występami gości specjalnych- Marka Piekarczyka oraz zespołu rockowego ,, Muzyczni Czarodzieje”. Festiwal przebiegał w podniosłej atmosferze, a po jego zakończeniu był czas na wspólne zdjęcia oraz upragnione autografy i wymianę wrażeń.

Wyjazd do Krakowa był również okazją do zwiedzenia miasta, jego wspaniałych zabytków oraz spotkania się z legendarnym Smokiem Wawelskim. Opiekę w czasie wyjazdu sprawowały pani Beata Szczesiak i pani Elżbieta Kociołek.

materiał nadesłany

Podobne artykuły

Puchar Burmistrza Miasta Turku dla zespołu...

Puchar Burmistrza Miasta Turku dla zespołu "Makuszaki"

27 mrz.
Teatr

Teatr "Makuszaki" ze Specjalnego Ośrodka...

13 lt.
Albertiana 2016

Albertiana 2016

25-02-2016
komentarze wspiera Disqus

Redakcja portalu Turek.net.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach.
Wysłanie formularza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu potalu Turek.net.pl

reklama
reklama
reklama