Już w sobotę: Głosuj na Adriana z Turku podczas finału Disco Star, godz. 18:00

środa 24 maja 2017

Joanny, Zdenka, Zuzanny

reklama

ZST: Stypendyści IKEA FAMILY spełniają swoje marzenia

ZST: Stypendyści IKEA FAMILY spełniają swoje marzenia
 

Uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Turku zostali laureatami konkursu grantowego, realizowanego w ramach Funduszu Stypendialnego IKEA FAMILY na najlepszy lokalny projekt społeczny IKEA. Na realizację pomysłu "Arduino - budujemy robota" nasz zespół projektowy otrzymał 5000 zł.

Projekt uczniów z ZST został wybrany jako jeden z dziesięciu najlepszych w Polsce. Prace mogły dotyczyć następujących obszarów:
- edukacyjnego (zwiększającego wiedzę na ważne tematy społeczne, naukowe, specjalistyczne),
- pomocowego (wsparcie chorych, słabszych, grup wykluczonych, przeciwdziałanie dyskryminacji, uzależnieniom itp.),
- proekologicznego,
- zagospodarowania przestrzeni lokalnej (publicznej).

reklama

Zespół konstrukcyjny w składzie: Kamil Banaszewski (lider zespołu), Maciej Szefliński, Kinga Błaszczyk, Krystian Błaszczyk, Wiktor Grzybowski i Patryk Lewandowski, przygotował projekt z obszaru edukacyjnego. Opiekę merytoryczną nad uczniami sprawował pan Krystian Motała.

Celem tego pomysłu jest popularyzowanie wśród młodzieży zajęć z programowania Arduino oraz samej budowy robotów. Uczestnicy poznają podstawy programowania i elektroniki. Projekt wpisuje się w trendy panujące na świecie, w którym coraz popularniejszy jest sprzęt autonomiczny (roboty). Efektem finalnym ma być zbudowanie robota, który będzie w stanie autonomicznie się poruszać, rozpoznawać przeszkody i je omijać. W ramach projektu realizowane będą także spotkania z młodzieżą w szkołach podstawowych i w gimnazjach, które zaktywizują  dzieci i młodzież oraz umożliwią  poznanie sztuki programowania od strony praktycznej.

Więcej informacji nt. projektu oraz postępy w jego realizacji można śledzić na stronie internetowej robotech.zst.net.pl, wykonanej przez zespół konstrukcyjny z ZST. 

reklama

materiał nadesłany

Podobne artykuły

Siatkówka plażowa: Licealiści Aleksander Kujawa...

Siatkówka plażowa: Licealiści Aleksander Kujawa i...

22 maj.
Siatkówka plażowa: Licealistki Katarzyna Nowak...

Siatkówka plażowa: Licealistki Katarzyna Nowak i...

22 maj.
Manager handlu odpowiedzią na wyzwania...

Manager handlu odpowiedzią na wyzwania współczesnego...

16 maj.
komentarze wspiera Disqus

Redakcja portalu Turek.net.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach.
Wysłanie formularza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu potalu Turek.net.pl

reklama
reklama
reklama