Magiczny, świąteczny koncert kolęd już dziś! 18:00 hala widowiskowo-sportowa w Turku, ul. Parkowa 3.

poniedziałek 18 grudnia 2017

Bogusława, Gracjana, Laury

reklama

ZST: Stypendyści IKEA FAMILY spełniają swoje marzenia

ZST: Stypendyści IKEA FAMILY spełniają swoje marzenia
 

Uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Turku zostali laureatami konkursu grantowego, realizowanego w ramach Funduszu Stypendialnego IKEA FAMILY na najlepszy lokalny projekt społeczny IKEA. Na realizację pomysłu "Arduino - budujemy robota" nasz zespół projektowy otrzymał 5000 zł.

Projekt uczniów z ZST został wybrany jako jeden z dziesięciu najlepszych w Polsce. Prace mogły dotyczyć następujących obszarów:
- edukacyjnego (zwiększającego wiedzę na ważne tematy społeczne, naukowe, specjalistyczne),
- pomocowego (wsparcie chorych, słabszych, grup wykluczonych, przeciwdziałanie dyskryminacji, uzależnieniom itp.),
- proekologicznego,
- zagospodarowania przestrzeni lokalnej (publicznej).

reklama

Zespół konstrukcyjny w składzie: Kamil Banaszewski (lider zespołu), Maciej Szefliński, Kinga Błaszczyk, Krystian Błaszczyk, Wiktor Grzybowski i Patryk Lewandowski, przygotował projekt z obszaru edukacyjnego. Opiekę merytoryczną nad uczniami sprawował pan Krystian Motała.

Celem tego pomysłu jest popularyzowanie wśród młodzieży zajęć z programowania Arduino oraz samej budowy robotów. Uczestnicy poznają podstawy programowania i elektroniki. Projekt wpisuje się w trendy panujące na świecie, w którym coraz popularniejszy jest sprzęt autonomiczny (roboty). Efektem finalnym ma być zbudowanie robota, który będzie w stanie autonomicznie się poruszać, rozpoznawać przeszkody i je omijać. W ramach projektu realizowane będą także spotkania z młodzieżą w szkołach podstawowych i w gimnazjach, które zaktywizują  dzieci i młodzież oraz umożliwią  poznanie sztuki programowania od strony praktycznej.

Więcej informacji nt. projektu oraz postępy w jego realizacji można śledzić na stronie internetowej robotech.zst.net.pl, wykonanej przez zespół konstrukcyjny z ZST. 

reklama

materiał nadesłany

Podobne artykuły

ZST: I miejsce w konkursie Wiedzy z...

ZST: I miejsce w konkursie Wiedzy z Rachunkowości i...

12 grudz.
Kolejny pokaz mody w technikum. ZST Fashion...

Kolejny pokaz mody w technikum. ZST Fashion Show 2018

11 grudz.
Turek: Wigilia na tysiąc gości! Wieczerza...

Turek: Wigilia na tysiąc gości! Wieczerza Środowisk...

9 grudz.
komentarze wspiera Disqus

Redakcja portalu Turek.net.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach.
Wysłanie formularza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu potalu Turek.net.pl

reklama
reklama
reklama