Pomóżmy Julkowi w walce o życie. Kliknij i dowiedz się, jak pomóc!

czwartek 22 luty 2018

Małgorzaty, Marty, Nikifora

reklama

SP4: Uczennice oddały włosy na peruki dla chorych kobiet

SP4: Uczennice oddały włosy na peruki dla chorych kobiet - foto: M. Derucki
foto: M. Derucki 

Uczennice oraz mamy dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 4 wparły akcję „Daj włos!” fundacji Rak’n’Roll. Dziewczyny przekazały swoje włosy na peruki dla kobiet będących w trakcie chemioterapii.

W miniony piątek, 9 czerwca, w Szkole Podstawowej nr 4 trwało wielkie strzyżenie w ramach akcji „Daj włos!”. Od samego rana uczennice, ale też matki dzieci uczących się w Czwórce, pozwalały na znaczne skrócenie swoich fryzur, oddając włosy na rzecz wykonania peruk dla kobiet przechodzących chemioterapię. Strzyżenia dokonywała Marta Sompolska, prowadząca Mobilną Pracownię Fryzur.

reklama

Jak informuje fundacja Rak’n’Roll, w Polsce peruki z naturalnych włosów są tylko częściowo refundowane przez NFZ, a dopłata do nich jest wyjątkowo wysoka. W odpowiedzi na tą sytuację ruszyła akcja „Daj Włos!”. Każdy, kto chce obciąć włosy, może to zrobić w dobrym celu – na peruki dla kobiet w trakcie chemioterapii.

Fundacja angażuje do współpracy zakłady fryzjerskie, które ścinają włosy w odpowiedni sposób. Dalej włosy wędrują do perukarni Rokoko, która robi doskonałe, wygodne i piękne peruki. Te są przekazywane za darmo kobietom, które walczą z rakiem. Dzięki temu mogą wyglądać znacznie lepiej i mają więcej siły w drodze do zdrowia.

Podobne artykuły

Sukces poparty wiedzą

Sukces poparty wiedzą

12 lt.
Dzieci z

Dzieci z "Czwórki" wiedzą jak zapobiegać pożarom

30 st.
Dzieci z

Dzieci z "Czwórki" dla WOŚP

23 st.
komentarze wspiera Disqus

Redakcja portalu Turek.net.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach.
Wysłanie formularza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu potalu Turek.net.pl

reklama
reklama
reklama