środa 22 listopada 2017

Cecylii, Jonatana, Marka

reklama

SP4: Uczennice oddały włosy na peruki dla chorych kobiet

SP4: Uczennice oddały włosy na peruki dla chorych kobiet - foto: M. Derucki
foto: M. Derucki 

Uczennice oraz mamy dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 4 wparły akcję „Daj włos!” fundacji Rak’n’Roll. Dziewczyny przekazały swoje włosy na peruki dla kobiet będących w trakcie chemioterapii.

W miniony piątek, 9 czerwca, w Szkole Podstawowej nr 4 trwało wielkie strzyżenie w ramach akcji „Daj włos!”. Od samego rana uczennice, ale też matki dzieci uczących się w Czwórce, pozwalały na znaczne skrócenie swoich fryzur, oddając włosy na rzecz wykonania peruk dla kobiet przechodzących chemioterapię. Strzyżenia dokonywała Marta Sompolska, prowadząca Mobilną Pracownię Fryzur.

reklama

Jak informuje fundacja Rak’n’Roll, w Polsce peruki z naturalnych włosów są tylko częściowo refundowane przez NFZ, a dopłata do nich jest wyjątkowo wysoka. W odpowiedzi na tą sytuację ruszyła akcja „Daj Włos!”. Każdy, kto chce obciąć włosy, może to zrobić w dobrym celu – na peruki dla kobiet w trakcie chemioterapii.

Fundacja angażuje do współpracy zakłady fryzjerskie, które ścinają włosy w odpowiedni sposób. Dalej włosy wędrują do perukarni Rokoko, która robi doskonałe, wygodne i piękne peruki. Te są przekazywane za darmo kobietom, które walczą z rakiem. Dzięki temu mogą wyglądać znacznie lepiej i mają więcej siły w drodze do zdrowia.

Podobne artykuły

Święto Niepodległości w

Święto Niepodległości w "Czwórce"

11 list.
DEN: Turkowscy nauczyciele świętowali w murach...

DEN: Turkowscy nauczyciele świętowali w murach Czwórki

13 paźd.
Warum Deutsch? Why English? Dni Języków Obcych...

Warum Deutsch? Why English? Dni Języków Obcych...

15 wrz.
komentarze wspiera Disqus

Redakcja portalu Turek.net.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach.
Wysłanie formularza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu potalu Turek.net.pl

reklama
reklama
reklama