Spotkanie z Ministrem Środowiska | Sobota, godz. 15:30 | Miejski Dom Kultury w Turku

piątek 27 kwietnia 2018

Sergiusza, Teofila, Zyty

reklama

Turek: Podczas pikniku dla Zuzi pokazali, że niemożliwe nie istnieje, a dobro jest w nas

Turek: Podczas pikniku dla Zuzi pokazali, że niemożliwe nie istnieje, a dobro jest w nas
 

Polska stała się krajem podziałów na tych z lewa i prawa, tych którzy mają większą rację i tych, którzy największą. Tymczasem mieszkańcy Turku i okolic pokazują, że można wiele osiągnąć robiąc coś wspólnie. Taki dobry przykład swymi działaniami daje Ekipa Zuzi – grono osób, które walczą o zdrowie malej Zuzanny. O tym, jak wiele ludzi wspiera tę inicjatywę można było przekonać się w niedzielne popołudnie, gdy na terenie OSiR przy ul. Armii Krajowej odbył się II Charytatywny Piknik Rodzinny. – Gdyby nie Wy, nie udałoby nam się zebrać aż 11 200 złotych, które umożliwią dalszą rehabilitację i leczenie naszej Zuzi! – wskazują członkowie Ekipy Zuzi.

Piknik był wręcz nafaszerowany rozmaitymi atrakcjami. Wydarzenie sprawiło olbrzymią frajdę dzieciom. Młodzi mieszańcy Turku, którzy w przyszłości chcą być np. kierowcą potężnej ciężarówki, mogli przekonać się, jak taki pojazd wygląda z bliska. Wielu milusińskich korzystało też z obecności policjantów KPP w Turku, strażaków OSP Turek, ratowników medycznych, by poznać tajniki bycia bohaterem w codziennym życiu. Także członkowie turkowskiego WOPR pokazywali, jak można uratować komuś życie. Uwagę przybyłych na teren OSiR-u przyciągały też piękne motocykle. Zjawili się nawet najwięksi wojownicy – ci bardziej współcześni, jak i ci prezentujący kulturę bardzo dawnych czasów. Mowa oczywiście o Grupie Rekonstrukcji Historycznej „Karbala” i Zgromadzeniu Wojów i Rycerzy Grodu Tura.

reklama

Uczestnicząc w pikniku trzeba było mieć podzielną uwagę. Wszakże było tyle rzeczy do obejrzenia, a zarazem warto było skupić się na licytacjach, prowadzonych przez Natalię Wojdziak, jej kolegów i koleżanki. Trzeba było znaleźć też chwilę czasu, by skorzystać z okazji do pomalowania buzi, wykonania nowej fryzury, by skosztować pysznych ciast. Kalorie łatwo było spalić. O tym, jak to zrobić, przekonał się każdy, kto obejrzał zajęcia zumby prowadzone przez Weronikę Rusek, a także zajęcia na trampolinach z udziałem dziewcząt z Kms-Active. Pokaz swej sprawności dali też zawodnicy Turkowskiego Klubu Oyama Karate.

Osoby, zainteresowanie historią Zuzi zachęcamy do zajrzenia na fanpage „Niemożliwe nie istnieje, Ja Wam pokażę - historia Zuzi” na Facebooku. – U Zuzi zdiagnozowano encefalopatie niedotlenieniowo-niedokrwienną pod postacią leukomalacji torbielowatej i padaczkę na tle niedotlenienia okołoporodowego. Zuzanka jednak zdaje się specjalnie nie przejmować rokowaniami lekarzy. Robi postępy, uczy się reakcji na nowe bodźce, ćwiczy nowe umiejętności. Jest to jednak proces długi i niełatwy dla nas i samej Zuzi, a przede wszystkim- wymagający nadzoru sztabu profesjonalistów. Zuza potrzebuje częstych konsultacji neurologicznych, neurochirurgicznych, okulistycznych, audiologicznych z lekarzami, którzy tak jak my wierzą, że wiele można wypracować. Najważniejsza jest jednak rehabilitacja- ważne, by była jak najczęstsza i jak najbardziej intensywna. Mózg Zuzi musi być nieustannie stymulowany – wyjaśniają rodzice dziewczynki.

Czytelniku, jeśli nie mogłeś uczestniczyć w Pikniku Charytatywnym dla Zuzi, to nic straconego. Nadal możesz pomóc, przekazując darowiznę:

FUNDACJA DZIECIOM „ZDĄŻYĆ Z POMOCĄ”
ul. Łomiańska 5, 01-685 Warszawa 
Bank BPH SA 15 1060 0076 0000 3310 0018 2615
Z dopiskiem: 29374 WOJDZIAK ZUZANNA – darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

AW

Podobne artykuły

Przygoński: VIP-y do kawioru, hołota do obory....

Przygoński: VIP-y do kawioru, hołota do obory. Tak...

03-10-2017
Turek: XVI Otwarte Zawody w Powożeniu...

Turek: XVI Otwarte Zawody w Powożeniu Zaprzęgami...

18-09-2017
Turek: Podziwiaj zmagania powożących i koni....

Turek: Podziwiaj zmagania powożących i koni. XVI...

12-09-2017
komentarze wspiera Disqus

Redakcja portalu Turek.net.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach.
Wysłanie formularza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu potalu Turek.net.pl

reklama
reklama
reklama