czwartek 21 września 2017

Darii, Mateusza, Wawrzyńca

reklama

Turek: Podczas pikniku dla Zuzi pokazali, że niemożliwe nie istnieje, a dobro jest w nas

Turek: Podczas pikniku dla Zuzi pokazali, że niemożliwe nie istnieje, a dobro jest w nas
 

Polska stała się krajem podziałów na tych z lewa i prawa, tych którzy mają większą rację i tych, którzy największą. Tymczasem mieszkańcy Turku i okolic pokazują, że można wiele osiągnąć robiąc coś wspólnie. Taki dobry przykład swymi działaniami daje Ekipa Zuzi – grono osób, które walczą o zdrowie malej Zuzanny. O tym, jak wiele ludzi wspiera tę inicjatywę można było przekonać się w niedzielne popołudnie, gdy na terenie OSiR przy ul. Armii Krajowej odbył się II Charytatywny Piknik Rodzinny. – Gdyby nie Wy, nie udałoby nam się zebrać aż 11 200 złotych, które umożliwią dalszą rehabilitację i leczenie naszej Zuzi! – wskazują członkowie Ekipy Zuzi.

Piknik był wręcz nafaszerowany rozmaitymi atrakcjami. Wydarzenie sprawiło olbrzymią frajdę dzieciom. Młodzi mieszańcy Turku, którzy w przyszłości chcą być np. kierowcą potężnej ciężarówki, mogli przekonać się, jak taki pojazd wygląda z bliska. Wielu milusińskich korzystało też z obecności policjantów KPP w Turku, strażaków OSP Turek, ratowników medycznych, by poznać tajniki bycia bohaterem w codziennym życiu. Także członkowie turkowskiego WOPR pokazywali, jak można uratować komuś życie. Uwagę przybyłych na teren OSiR-u przyciągały też piękne motocykle. Zjawili się nawet najwięksi wojownicy – ci bardziej współcześni, jak i ci prezentujący kulturę bardzo dawnych czasów. Mowa oczywiście o Grupie Rekonstrukcji Historycznej „Karbala” i Zgromadzeniu Wojów i Rycerzy Grodu Tura.

reklama

Uczestnicząc w pikniku trzeba było mieć podzielną uwagę. Wszakże było tyle rzeczy do obejrzenia, a zarazem warto było skupić się na licytacjach, prowadzonych przez Natalię Wojdziak, jej kolegów i koleżanki. Trzeba było znaleźć też chwilę czasu, by skorzystać z okazji do pomalowania buzi, wykonania nowej fryzury, by skosztować pysznych ciast. Kalorie łatwo było spalić. O tym, jak to zrobić, przekonał się każdy, kto obejrzał zajęcia zumby prowadzone przez Weronikę Rusek, a także zajęcia na trampolinach z udziałem dziewcząt z Kms-Active. Pokaz swej sprawności dali też zawodnicy Turkowskiego Klubu Oyama Karate.

Osoby, zainteresowanie historią Zuzi zachęcamy do zajrzenia na fanpage „Niemożliwe nie istnieje, Ja Wam pokażę - historia Zuzi” na Facebooku. – U Zuzi zdiagnozowano encefalopatie niedotlenieniowo-niedokrwienną pod postacią leukomalacji torbielowatej i padaczkę na tle niedotlenienia okołoporodowego. Zuzanka jednak zdaje się specjalnie nie przejmować rokowaniami lekarzy. Robi postępy, uczy się reakcji na nowe bodźce, ćwiczy nowe umiejętności. Jest to jednak proces długi i niełatwy dla nas i samej Zuzi, a przede wszystkim- wymagający nadzoru sztabu profesjonalistów. Zuza potrzebuje częstych konsultacji neurologicznych, neurochirurgicznych, okulistycznych, audiologicznych z lekarzami, którzy tak jak my wierzą, że wiele można wypracować. Najważniejsza jest jednak rehabilitacja- ważne, by była jak najczęstsza i jak najbardziej intensywna. Mózg Zuzi musi być nieustannie stymulowany – wyjaśniają rodzice dziewczynki.

Czytelniku, jeśli nie mogłeś uczestniczyć w Pikniku Charytatywnym dla Zuzi, to nic straconego. Nadal możesz pomóc, przekazując darowiznę:

FUNDACJA DZIECIOM „ZDĄŻYĆ Z POMOCĄ”
ul. Łomiańska 5, 01-685 Warszawa 
Bank BPH SA 15 1060 0076 0000 3310 0018 2615
Z dopiskiem: 29374 WOJDZIAK ZUZANNA – darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

AW

Podobne artykuły

Turek: XVI Otwarte Zawody w Powożeniu...

Turek: XVI Otwarte Zawody w Powożeniu Zaprzęgami...

18 wrz.
Turek: Podziwiaj zmagania powożących i koni....

Turek: Podziwiaj zmagania powożących i koni. XVI...

12 wrz.
Tuliszków: W Piętnie wakacje zakończył

Tuliszków: W Piętnie wakacje zakończył "II Piknik z...

31 sierp.
komentarze wspiera Disqus

Redakcja portalu Turek.net.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach.
Wysłanie formularza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu potalu Turek.net.pl

reklama
reklama
reklama