czwartek 14 grudnia 2017

Alfreda, Izydora, Zoriny

reklama

Rozruch nowej ciepłowni już w październiku

Rozruch nowej ciepłowni już w październiku - foto: A. Pacyna
foto: A. Pacyna 

Jak poinformował Oliver Stutzer, przedstawiciel firmy GETEC, już w październiku nastąpi rozruch nowo budowanej ciepłowni dla Turku.

2 sierpnia 2017 r. na terenie budowy ciepłowni Oliver Stutzer poinformował dziennikarzy oraz burmistrza Romualda Antosika, o postępach prac. Można było zobaczyć silosy gotowe na dostawy pyłu węglowego, trzy usadowione kotły: dwa na pył węglowy i jeden gazowy oraz kominy, z których najwyższy będzie miał 60 m wysokości.

reklama

Oliver Stutzer wyjaśniał, że aktualnie trwa montaż kotłów i palników oraz przygotowywanie pomieszczeń służących do sterowania ciepłownią, pomieszczeń socjalnych i magazynowych. Ponadto można było zobaczyć przyłącze sieci ciepłowniczej, czekające na włączenie dostaw z ciepłowni GETEC.

Jak zapewniał Oliver Stutzer, w październiku rozpocznie się rozruch kotłowni. Co ciekawe, mieszkańcy Turku mogą się nawet nie zorientować, kiedy ciepłownia zacznie działać. A to dlatego, że instalacja prezentuje najnowsze rozwiązania technologiczne i ekologiczne, dzięki czemu dym z komina będzie niewidoczny.

W Turku powstanie wzorcowa ciepłownia, pierwsza tego typu w Polsce.

źrodło: miastoturek.pl

Podobne artykuły

Turek: Jaka będzie cena ciepła z nowego źródła?...

Turek: Jaka będzie cena ciepła z nowego źródła?...

1 grudz.
Turek: GETEC gotowy do produkcji ciepła

Turek: GETEC gotowy do produkcji ciepła

24 list.
Próbny rozruch ciepłowni GETEC 2 listopada....

Próbny rozruch ciepłowni GETEC 2 listopada. Możliwe...

27 paźd.
komentarze wspiera Disqus

Redakcja portalu Turek.net.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach.
Wysłanie formularza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu potalu Turek.net.pl

reklama
reklama
reklama