niedziela 18 marca 2018

Edwarda, Narcyza, Zbysława

reklama

Rozruch nowej ciepłowni już w październiku

Rozruch nowej ciepłowni już w październiku - foto: A. Pacyna
foto: A. Pacyna 

Jak poinformował Oliver Stutzer, przedstawiciel firmy GETEC, już w październiku nastąpi rozruch nowo budowanej ciepłowni dla Turku.

2 sierpnia 2017 r. na terenie budowy ciepłowni Oliver Stutzer poinformował dziennikarzy oraz burmistrza Romualda Antosika, o postępach prac. Można było zobaczyć silosy gotowe na dostawy pyłu węglowego, trzy usadowione kotły: dwa na pył węglowy i jeden gazowy oraz kominy, z których najwyższy będzie miał 60 m wysokości.

reklama

Oliver Stutzer wyjaśniał, że aktualnie trwa montaż kotłów i palników oraz przygotowywanie pomieszczeń służących do sterowania ciepłownią, pomieszczeń socjalnych i magazynowych. Ponadto można było zobaczyć przyłącze sieci ciepłowniczej, czekające na włączenie dostaw z ciepłowni GETEC.

Jak zapewniał Oliver Stutzer, w październiku rozpocznie się rozruch kotłowni. Co ciekawe, mieszkańcy Turku mogą się nawet nie zorientować, kiedy ciepłownia zacznie działać. A to dlatego, że instalacja prezentuje najnowsze rozwiązania technologiczne i ekologiczne, dzięki czemu dym z komina będzie niewidoczny.

W Turku powstanie wzorcowa ciepłownia, pierwsza tego typu w Polsce.

źrodło: miastoturek.pl

Podobne artykuły

Ciepło: Burmistrz Antosik rozprawił się z...

Ciepło: Burmistrz Antosik rozprawił się z bajkami...

9 lt.
Wideo: Plotki na temat cen ciepła zdementowane....

Wideo: Plotki na temat cen ciepła zdementowane. "Po...

2 lt.
To szczęście, że jest nam dziś ciepło

To szczęście, że jest nam dziś ciepło

31 st.
komentarze wspiera Disqus

Redakcja portalu Turek.net.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach.
Wysłanie formularza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu potalu Turek.net.pl

reklama
reklama
reklama