sobota 16 grudnia 2017

Albiny, Sebastiana, Zdzisławy

reklama

Pokaż, że kochasz polskie kino!

Pokaż, że kochasz polskie kino! - foto: M. Derucki
foto: M. Derucki 

„Mój rower” i „Sztuka kochania” to tytuły filmów, które będzie można zobaczyć podczas kolejnej odsłony Nocnego Maratony Filmowego, który odbywa się na dziedzińcu Muzeum Miasta Turku. Na polską ucztę dla kinomaniaków zapraszamy już 19 sierpnia o godz. 21.00.

Kino pod chmurka cieszy się w naszym mieście dużą popularnością. Pierwszy pokaz, w klimacie amerykańskiego kina oscarowego przyciągnął ponad setkę mieszkańców. Organizatorzy czyli Muzeum Miasta Turku oraz Miejska Biblioteka Publiczna liczą na to, że kolejne propozycje filmowe również przypadną do gustu lokalnym kinomaniakom. Podczas najbliższego maratonu zobaczyć będzie można dwa polskie hity – „Mój rower” oraz „Sztukę kochania”.

reklama

„Mój rower”, komediodramat w reżyserii Piotra Trzaskalskiego to nietypowy przewodnik po męskim świecie. Dlaczego niezależnie od wieku, gdy facet kocha, nie potrafi tego wyrazić słowami? Paweł (Artur Żmijewski), Włodek (Michał Urbaniak) i Maciek (Krzysztof Chodorowski) skazani na swoje towarzystwo przez kilka dni, nie przepuszczą żadnej okazji, żeby uprzykrzyć sobie życie. Czy naprawdę więcej ich dzieli niż łączy? Czy klucz do zrozumienia męskiego punktu widzenia w ogóle istnieje? Po odpowiedzi na te pytania zapraszamy 19 sierpnia.

Kolejna propozycja czyli „Sztuka kochania” to film o kobiecie zdecydowanej i bezkompromisowej, która nie unikała ostrych słów. Za pacjentkami stawała murem, narażając swoje dobre imię, a także zdrowie. Michalina Wisłocka z determinacją walczyła o prawa kobiet do antykoncepcji i edukacji seksualnej. Napisała książkę, wywołującą niemałą rewolucję społeczną. Zanim „Sztuka kochania” dokonała zmian w sferze seksualności Polaków, jej autorka musiała przejść długą drogę i stawić czoła skostniałym strukturom władzy. Walczyła z konserwatywną obyczajowością i stoczyła batalię z bezduszną cenzurą. Opowieść o powstaniu „Sztuki kochania” Michaliny Wisłockiej to historia rewolucji seksualnej w wersji PRL.

Jeśli lubisz polskie kino, koniecznie musisz pojawić się 19 sierpnia na dziedzińcu Muzeum Miasta Turku. Maraton rozpocznie się o godzinie 21.00.

reklama

materiał nadesłany

Pokaż, że kochasz polskie kino!

Podobne artykuły

Debiut w serii Bibliotheca Turcoviana

Debiut w serii Bibliotheca Turcoviana

11 grudz.
Zajrzyj na Kiermasz Rękodzieła, poczuj...

Zajrzyj na Kiermasz Rękodzieła, poczuj świąteczny...

9 grudz.
Miejska biblioteka awansuje w Rankingu Bibliotek

Miejska biblioteka awansuje w Rankingu Bibliotek

8 grudz.
komentarze wspiera Disqus

Redakcja portalu Turek.net.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach.
Wysłanie formularza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu potalu Turek.net.pl

reklama
reklama
reklama