III Indywidualne Mistrzostwa Miasta Turku i Powiatu Tureckiego w Pływaniu Kobiet i Mężczyzn / 2 maja 15:00

czwartek 26 kwietnia 2018

Marii, Marzeny, Ryszarda

reklama

W ZST oddano ponad 41 litrów krwi

W ZST oddano ponad 41 litrów krwi
 

Krew jest jednym z największych darów, jakie możemy podarować drugiemu człowiekowi. 28.09.2017 r., ten cenny płyn można było oddać w Zespole Szkół Technicznych w Turku.

Do akcji zorganizowanej przez klub HDK przy ZST oraz Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kaliszu zgłosiło się 136 osób, z czego zakwalifikowało się 92 dawców. Wszyscy chętni musieli poddać się wstępnym badaniom. Najczęstszymi przyczynami niemożności oddania krwi były: niedowaga, tatuaże oraz drobne infekcje. Dzięki zaangażowaniu m.in. naszej młodzieży, udało się zebrać 41,4 litra tego życiodajnego płynu.

reklama

To przedsięwzięcie weszło już na stałe do kalendarza najważniejszych imprez prozdrowotnych w Zespole Szkół Technicznych w Turku.

materiał nadesłany
foto: AW / ZST

Podobne artykuły

Wideo: Drzwi Otwarte Zespołu Szkół Technicznych...

Wideo: Drzwi Otwarte Zespołu Szkół Technicznych w...

z dzisiaj
Drzwi Otwarte ZST ukazały gimnazjalistom zalety...

Drzwi Otwarte ZST ukazały gimnazjalistom zalety...

z wczoraj
Razem można więcej

Razem można więcej

24 kw.
komentarze wspiera Disqus

Redakcja portalu Turek.net.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach.
Wysłanie formularza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu potalu Turek.net.pl

reklama
reklama
reklama