czwartek 14 grudnia 2017

Alfreda, Izydora, Zoriny

reklama

Dołączyli do grona Czytelników

Dołączyli do grona Czytelników - foto: M. Derucki
foto: M. Derucki 

Miejska Biblioteka Publiczna im. Włodzimierza Pietrzaka przyjęła w poczet prawie stu nowych czytelników. Oficjalne pasowanie starszaków z Przedszkola Samorządowego nr 5 i 7 odbyło się w miniony wtorek, 5 grudnia w Filii nr 4.

Pasowanie na Czytelnika to dla dzieci niecodzienne wydarzenie. W tym wyjątkowym dniu nie tylko otrzymują własną kartę, ale także zyskują możliwość samodzielnego wyboru książek.

reklama

Zanim jednak przedszkolaki dołączyły do czytelniczego grona, obejrzały przedstawienie, w którym najbardziej znani bohaterowie bajek i baśni, tłumaczyli jak należy z książką postępować. Dowiedziały się także, jakie zasady obowiązują w turkowskiej bibliotece – ile książek mogą wypożyczyć i jak długo mogą trzymać książkę w domu.

Następnie odbyła się uroczysta przysięga, a tuż po niej wręczenie pamiątkowych dyplomów i kart czytelniczych, które pozwalają na korzystanie z księgozbioru we wszystkich punktach Miejskiej Biblioteki Publicznej w Turku. Dodatkową atrakcją było wypożyczenie pierwszej książki.

Pasowanie zorganizowała Filii na 4 MBP w Turku przy współpracy i ogromnym zaangażowaniu dzieci i bibliotekarek – Agnieszkę Mądrachowską, Jolantę Szczepaniak i Katarzynę Dobrowolską ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Turku, które przygotowały wprowadzającą w świat książek inscenizację.

reklama

materiał nadesłany

Podobne artykuły

Debiut w serii Bibliotheca Turcoviana

Debiut w serii Bibliotheca Turcoviana

11 grudz.
Józef Mehoffer i jego turkowskie dzieło po raz...

Józef Mehoffer i jego turkowskie dzieło po raz...

11 grudz.
Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa w Szkole...

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa w Szkole...

11 grudz.
komentarze wspiera Disqus

Redakcja portalu Turek.net.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach.
Wysłanie formularza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu potalu Turek.net.pl

reklama
reklama
reklama