wtorek 23 stycznia 2018

Fernandy, Jana, Rajmundy

reklama

Opłatek niepełnosprawnych z "Caritasu"

Opłatek niepełnosprawnych z
 

Dnia 4 stycznia AD2018 Grupa Integracyjna „Caritas” z Duszpasterzem Osób Chorych i Niepełnosprawnych ks. Pawłem Zalewskim zorganizowała opłatek. Niepełnosprawni wraz z rodzinami i wolontariuszami zasiedli do wspólnego stołu. Na początku ks. Paweł poprosił obecnego na naszym spotkaniu posła Ryszarda Bartosika aby odczytał stosowny fragment z Ewangelii mówiący o Bożym Narodzeniu. Wszyscy zmówiliśmy modlitwę i zaśpiewaliśmy kolędę aby móc za chwilę podzielić się opłatkiem tak jak dawny Polski zwyczaj każe.

Pan poseł Ryszard Bartosik podziękował ks. Zalewskiemu za to, że potrafi gromadzić we wspólnocie osoby potrzebujące naszej szczególnej obecności. Wszystkim dziękował za to, że sam może brać udział w dzieleniu się chlebem z osobami szczególnymi: rodzinami, które na co dzień zmagają się z wieloma przeciwnościami, opiekując się swoimi bliskimi niepełnosprawnymi. Oczywiście obdarował naszą grupę sejmowymi prezentami, które wraz z upominkami od Samorządu Miasta Turek rozdał nam Święty Mikołaj, w którego wcielił się Krzysztof Rzempołuch. Pomagał mu przesympatyczny pomocnik.

reklama

Przed nami wiele zadań: najbliższe, to spotkanie opłatkowe Integracyjnej Grupy „Caritas” z całej Diecezji Włocławskiej w Ślesinie. Na tym jednak nie poprzestajemy, ponieważ na naszym turkowskim opłatku poseł Ryszard Bartosik zasypany został wieloma pytaniami, ze strony niepełnosprawnych, a szczególnie ich rodziców, wstępnie umówiliśmy się na spotkanie w biurze posła, by na spokojnie móc rozwiązywać bieżące problemy naszych podopiecznych.

W tym miejscu szczególnie chcę podziękować Dyrektorowi Gimnazjum nr 2 w Turku im. Mikołaja Kopernika Panu Piotrowi Bińkowskiemu za wieloletnią obecność i życzliwość wobec naszej grupy. Dziękuję też Panu Sławomirowi Kosobudzkiemu za obecność oraz pomoc w organizacji spotkania.

Dariusz Jasak
Przewodniczący Rady Miejskiej Turku

Podobne artykuły

D. Jasak: Opłatek w Ślesinie

D. Jasak: Opłatek w Ślesinie

15 st.
Przykona: Powiatowy opłatek strażaków 2018

Przykona: Powiatowy opłatek strażaków 2018

5 st.
Wyszyna: Czas pojednania, narodziny Pana

Wyszyna: Czas pojednania, narodziny Pana

27-12-2017
komentarze wspiera Disqus

Redakcja portalu Turek.net.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach.
Wysłanie formularza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu potalu Turek.net.pl

reklama
reklama
reklama