III Indywidualne Mistrzostwa Miasta Turku i Powiatu Tureckiego w Pływaniu Kobiet i Mężczyzn / 2 maja 15:00

czwartek 26 kwietnia 2018

Marii, Marzeny, Ryszarda

reklama

Turek ma panią wiceburmistrz! Burmistrz Antosik postawił na Joannę Misiak-Kędziorę

Turek ma panią wiceburmistrz! Burmistrz Antosik postawił na Joannę Misiak-Kędziorę - foto: M. Derucki
foto: M. Derucki 

Od wielu miesięcy mieszkańcy Turku zadawali sobie pytanie, kto obejmie stanowisko wiceburmistrza i stanie u boku Romualda Antosika zamiast Tadeusza Czerwińskiego. Odpowiedź poznaliśmy w środę 10 stycznia. Dziś (10 stycznia), w samo południe, w Urzędzie Miejskim w Turku odbyła się konferencja prasowa, podczas której zaprezentowano nową wiceburmistrz.

Powołana wiceburmistrz nie będzie wcale postacią nową w gmachu Urzędu Miejskiego. Joanna Miasiak-Kędziora była do tej pory pracownikiem UM. 37-letnia turkowianka do tej pory pełniła funkcję Kierownika Wydziału Inżynierii Miejskiej. Czuwała więc nad takimi działaniami Wydziału, jak np. prowadzenie spraw z zakresu Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, związanych z ochrona przyrody, środowiska, utrzymaniem zieleni, utrzymaniem i zarządzaniem drogami gminnymi i wewnętrznymi, organizacja selektywnej zbiórki odpadów komunalnych itd.

reklama

Nowa pani wiceburmistrz to rodowita turkowianka, mężatka z dwójką dzieci. Absolwentka Uniwersytetu Łódzkiego, gdzie na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym ukończyła ekonomię o specjalności „Inwestycje i nieruchomości”. Ukończyła studia podyplomowe: „Rynek nieruchomości – wycena” na Uniwersytecie Łódzkim, oraz „Zarządzanie Gospodarką Odpadami” na Politechnice Łódzkiej. Ponadto ukończyła liczne kursy, m.in. w zakresie pośrednictwa w obrocie nieruchomościami, zarządzania nieruchomościami, dla kandydatów na członków rad nadzorczych spółek skarbu państwa i inne. Jest biegłym sądowym z zakresu rynku nieruchomości – zarządzania nieruchomościami, głównie dla Sądu Okręgowego w Kaliszu i w Poznaniu.

Od 1 czerwca 2015 r. była kierownikiem Wydziału Inżynierii Miejskiej w Urzędzie Miejskim w Turku. W latach 2006-2015 pracowała w PGKiM Sp. z o.o. w Turku, na stanowiskach: specjalisty, a następnie kierownika Wydziału Gospodarki Mieszkaniowej, oraz Dyrektora ds. Technicznych.

Gwoli przypomnienia - z dniem 31 marca 2017 roku zastępca burmistrza ds. gospodarczych, Tadeusz Czerwiński, złożył rezygnację ze swojego stanowiska. Tadeusz Czerwiński obejmował funkcję z-cy burmistrza od 14 lat. Przez ten czas odpowiedzialny był za sprawy związane z finansowaniem inwestycji, gospodarką komunalną i mieszkaniową.

materiał wideo z konferencji
http://www.turek.net.pl/telewizja/24090-turek-misiak-kedziora-nowym-wiceburmistrzem

Podobne artykuły

Mieszkańcy pytają się

Mieszkańcy pytają się "gdzie jest starosta?" i co...

19 kw.
Ciepło: Burmistrz Antosik rozprawił się z...

Ciepło: Burmistrz Antosik rozprawił się z bajkami...

9 lt.
Niesamowity Bal Osób Niepełnosprawnych

Niesamowity Bal Osób Niepełnosprawnych

28 st.
komentarze wspiera Disqus

Redakcja portalu Turek.net.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach.
Wysłanie formularza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu potalu Turek.net.pl

reklama
reklama
reklama