wtorek 22 maja 2018

Emila, Neleny, Romy

reklama

Mieszkańcy mogą nie odczuć wzrostu ceny ciepła

Mieszkańcy mogą nie odczuć wzrostu ceny ciepła - foto: M. Derucki
foto: M. Derucki 

Prezes Urzędu Regulacji Energetyki zatwierdził taryfę dla ciepła dla ciepłowni GETEC w Turku. Decyzja URE dzisiaj, tj. 31 stycznia 2018 r. została ogłoszona w Dzienniku Urzędowym Województwa Wielkopolskiego.

Zgodnie z naszymi przewidywaniami cena została ustalona na poziomie wynikającym z przetargu na dostawę energii cieplnej, czyli średnio o 29 proc. wyżej w przeliczeniu na GJ. Oznacza to, że mieszkańcy nowo ocieplonych bloków mogą ponosić niższe koszty ogrzewania ok. 15 proc., niż dotychczas. Wynika to z tego, że tam gdzie przeprowadzone zostały termomodernizacje, oszczędności na cieple mogą sięgać nawet do ok. 45 proc.

reklama

Tylko za rok 2017 PGKiM Sp. z o.o. zwróci mieszkańcom ocieplonych bloków łącznie blisko 700 000 zł z zaliczek za ogrzewanie i podgrzanie ciepłej wody. Podsumowując, koszty ciepła dla mieszkańców nie muszą być wyższe od dotychczasowych.

Każdego, kto chciałby zasięgnąć informacji o swoim rozliczeniu ciepła, zapraszamy
do siedziby Spółki przy ul. Polnej.

Zarząd PGKiM Sp. z o.o.

Podobne artykuły

PGKiM też buduje na Kaczmarskiego

PGKiM też buduje na Kaczmarskiego

10 maj.
Władysławów: Wójt Zając przeciwny zależności od...

Władysławów: Wójt Zając przeciwny zależności od...

13 lt.
Ciepło: Burmistrz Antosik rozprawił się z...

Ciepło: Burmistrz Antosik rozprawił się z bajkami...

9 lt.
komentarze wspiera Disqus

Redakcja portalu Turek.net.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach.
Wysłanie formularza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu potalu Turek.net.pl

reklama
reklama
reklama