Pomóżmy Julkowi w walce o życie. Kliknij i dowiedz się, jak pomóc!

sobota 24 luty 2018

Boguty, Bogusza, Macieja

reklama

Wideo: Plotki na temat cen ciepła zdementowane. "Po termomodernizacji może być do 14% taniej"

Wideo: Plotki na temat cen ciepła zdementowane.
foto: M. Derucki 

31 stycznia b.r. prezes Urzędu Regulacji Energetyki zatwierdził taryfę dla ciepła dla ciepłowni GETEC w Turku. W swoim komunikacie Zarząd PGKiM Sp. z o.o. w Turku poinformował, że cena ciepła w budynkach nieocieplonych wzrośnie o 29%. Podwyżki nie odczują natomiast mieszkańcy niedawno ocieplonych bloków, którzy ostatecznie zapłacą za ciepło ok. 14% mniej niż przed termomodernizacją. Dziś burmistrz Romuald Antosik wraz z prezesem PGKiM, Mirosławem Wypiórem, zorganizowali konferencję prasową, w której wyjaśnili kwestię ciepła, dementując plotki, będące źródłem niepotrzebnego zaniepokojenia mieszkańców Turku.

reklama

Burmistrz przypomniał, że wraz z PGKiM przygotowywali miasto na to, że cena ciepła z nowej ciepłowni nie będzie taka, jak cena za ciepło z elektrowni, będące odpadem produkcyjnym. Dlatego też rozpoczęli wraz ze wspólnotami mieszkaniowymi proces termomodernizacji bloków zarządzanych przez PGKiM.

W związku z tym, że mieszkańcom miasta mało mówią wartości podawane w gigadżulach oraz megawatach, prezes Mirosław Wypiór przedstawił wynik symulacji wykonanej na 9 blokach mieszkalnych, w których niedawno dokonano termomodernizacji. Wynika z nich, że opłaty za ciepło w mieszkaniu o powierzchni 50m2 na wynosiły według cen ZE PAK przed termomodernizacją 2.639,49 zł, natomiast po modernizacji w cenach GETEC 2.269,56 zł (spadek o 14%).

M. Derucki

Podobne artykuły

Władysławów: Wójt Zając przeciwny zależności od...

Władysławów: Wójt Zając przeciwny zależności od...

13 lt.
Ciepło: Burmistrz Antosik rozprawił się z...

Ciepło: Burmistrz Antosik rozprawił się z bajkami...

9 lt.
To szczęście, że jest nam dziś ciepło

To szczęście, że jest nam dziś ciepło

31 st.
komentarze wspiera Disqus

Redakcja portalu Turek.net.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach.
Wysłanie formularza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu potalu Turek.net.pl

reklama
reklama
reklama