wtorek 22 maja 2018

Emila, Neleny, Romy

reklama

Wideo: Plotki na temat cen ciepła zdementowane. "Po termomodernizacji może być do 14% taniej"

Wideo: Plotki na temat cen ciepła zdementowane.
foto: M. Derucki 

31 stycznia b.r. prezes Urzędu Regulacji Energetyki zatwierdził taryfę dla ciepła dla ciepłowni GETEC w Turku. W swoim komunikacie Zarząd PGKiM Sp. z o.o. w Turku poinformował, że cena ciepła w budynkach nieocieplonych wzrośnie o 29%. Podwyżki nie odczują natomiast mieszkańcy niedawno ocieplonych bloków, którzy ostatecznie zapłacą za ciepło ok. 14% mniej niż przed termomodernizacją. Dziś burmistrz Romuald Antosik wraz z prezesem PGKiM, Mirosławem Wypiórem, zorganizowali konferencję prasową, w której wyjaśnili kwestię ciepła, dementując plotki, będące źródłem niepotrzebnego zaniepokojenia mieszkańców Turku.

reklama

Burmistrz przypomniał, że wraz z PGKiM przygotowywali miasto na to, że cena ciepła z nowej ciepłowni nie będzie taka, jak cena za ciepło z elektrowni, będące odpadem produkcyjnym. Dlatego też rozpoczęli wraz ze wspólnotami mieszkaniowymi proces termomodernizacji bloków zarządzanych przez PGKiM.

W związku z tym, że mieszkańcom miasta mało mówią wartości podawane w gigadżulach oraz megawatach, prezes Mirosław Wypiór przedstawił wynik symulacji wykonanej na 9 blokach mieszkalnych, w których niedawno dokonano termomodernizacji. Wynika z nich, że opłaty za ciepło w mieszkaniu o powierzchni 50m2 na wynosiły według cen ZE PAK przed termomodernizacją 2.639,49 zł, natomiast po modernizacji w cenach GETEC 2.269,56 zł (spadek o 14%).

M. Derucki

Podobne artykuły

PGKiM też buduje na Kaczmarskiego

PGKiM też buduje na Kaczmarskiego

10 maj.
Władysławów: Wójt Zając przeciwny zależności od...

Władysławów: Wójt Zając przeciwny zależności od...

13 lt.
Ciepło: Burmistrz Antosik rozprawił się z...

Ciepło: Burmistrz Antosik rozprawił się z bajkami...

9 lt.
komentarze wspiera Disqus

Redakcja portalu Turek.net.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach.
Wysłanie formularza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu potalu Turek.net.pl

reklama
reklama
reklama