niedziela 24 czerwca 2018

Danuty, Jana, Janiny

reklama

Tomasz Zubilewicz w SP w Turku

Tomasz Zubilewicz w SP w Turku - foto: materiał nadesłany
foto: materiał nadesłany 

Znany i lubiany prezenter pogody, pedagog, podróżnik, propagator ekologii, ponownie był gościem Szkoły Podstawowej nr 1. 16 maja odbyły się dwa spotkania w SP1 przy ul. 3 Maja oraz w SP1 przy ul. Parkowej 3. Tym razem temat spotkania brzmiał: „Odnawialne źródła energii”.

Wydawałoby się, że temat dość trudny, to jednak doświadczenie pedagogiczne pana Tomasza i swobodny sposób kontaktu z uczniami sprawiło, że bardzo umiejętnie przybliżył zalety odnawialnych źródeł energii. Najpierw gość Jedynki wprowadził w tematykę i wskazał, że na podstawie badań stwierdza się, iż temperatura na kuli ziemskiej ciągle się podnosi, a więc następuje ocieplenie klimatu i w związku z tym należy ograniczać emisję szkodliwych związków do atmosfery. W tym celu należy stosować właśnie tzw. odnawialne źródła energii wiatrowej, słonecznej, czyli takie, które są ekologiczne, a po drugie wiążą się z jak najmniejszym zużyciem energii.

reklama

Gość w sposób bardzo przystępny mówił na temat ogrzewania domów za pomocą pomp ciepła. Uczniowie wykazywali duże zaciekawienie i zrozumienie tematu, o czym świadczyły pytania i własne spostrzeżenia, tym bardziej, że pan Tomasz Zubilewicz odwoływał się często do doświadczeń uczniów, sposobu życia, korzystania z coraz większej liczby urządzeń elektronicznych.

Sposób przedstawienia tematu z wykorzystaniem krótkich sugestywnych filmów sprawił, że uczniowie SP1 zainteresowali się tematem ekologicznych źródeł energii. Dowodem tego były pytania, krótkie wypowiedzi, a później zdjęcia i autografy. To cenne spotkanie zorganizowała nauczycielka matematyki i techniki pani Wioletta Trocha.

Materiał nadesłany

Tomasz Zubilewicz w SP w Turku - foto: materiał nadesłany

Podobne artykuły

Uczniowie

Uczniowie "Jedynki" bili rekord czytania

9 czerw.
Podwójne zwycięstwo oddziałów gimnazjalnych SP...

Podwójne zwycięstwo oddziałów gimnazjalnych SP 1 w...

24 maj.
Gwieździsta podróż w Noc Muzeów już 19 maja od...

Gwieździsta podróż w Noc Muzeów już 19 maja od...

19 maj.
komentarze wspiera Disqus

Redakcja portalu Turek.net.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach.
Wysłanie formularza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu potalu Turek.net.pl

reklama
reklama
reklama