piątek 25 maja 2018

Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny

reklama

5,5 miliona dla szpitala w Turku

5,5 miliona dla szpitala w Turku
 

Ponad 5,5 miliona złotych dofinansowania do projektu „Termomodernizacja budynków Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Turku” otrzyma Powiat Turecki. Umowa w tej sprawie została podpisana 29 października 2010 roku.

Prace obejmą budynek główny, budynek oddziału płucnego, kotłownie i sieć ciepłowniczą. W ramach inwestycji zostaną ocieplone ściany zewnętrzne budynku oraz stropodach. Wymieniona będzie również instalacja wodna oraz zostanie zamontowany system wspomagania podgrzewu wody za pomocą kolektorów słonecznych. Planowana jest także budowa nowej sieci przesyłowej centralnego ogrzewania w miejsce starej, niesprawnej.

reklama

To największa inwestycja w turkowskim szpitalu od kilkudziesięciu lat. Łączny koszt całej inwestycji wyniesie 6,5 mln zł. 85% tej kwoty zostanie dofinansowane ze środków Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013. Zakończenie realizacji projektu planowane jest na koniec roku 2011.

Podczas podpisania umowy, które odbyło się w siedzibie WFOŚiGW w Poznaniu Powiat Turecki reprezentowali: Starosta Ryszard Bartosik, Wicestarosta Krzysztof Kolenda, Skarbnik Bogdan Świtaj i Dyrektor Szpitala Krzysztof Bestwina. W imieniu Zarządu Funduszu umowę podpisał Prezes Zarządu Przemysław Gonera i Zastępca Prezesa Jerzy Puch.

5,5 miliona dla szpitala w Turku

Podobne artykuły

Kierowco, noga z gazu na trasie Miłaczew -...

Kierowco, noga z gazu na trasie Miłaczew - Skarżyn!

z wczoraj
Podwójne zwycięstwo oddziałów gimnazjalnych SP...

Podwójne zwycięstwo oddziałów gimnazjalnych SP 1 w...

z wczoraj
Dla małych rycerzy i księżniczek

Dla małych rycerzy i księżniczek

z wczoraj
komentarze wspiera Disqus

Redakcja portalu Turek.net.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach.
Wysłanie formularza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu potalu Turek.net.pl

reklama
reklama
reklama