Gala Poetycka w Przystani / 18. 11. godz. 17:00

sobota 18 listopada 2017

Klaudyny, Romana, Tomasza

reklama

Jasełka licealistów w MDK

Jasełka licealistów w MDK
 

Choć za nami już nie tylko Boże Narodzenie, ale i święto Trzech Króli, magiczna aura wciąż jest wyczuwalna. Przykładowo w dniu 13 stycznia odświętną atmosferę podtrzymały Jasełka Anno Domini 2012 i występ licealnego chóru, zaprezentowane w Miejskim Domu Kultury.

Specjalnie przygotowane jasełka pierwsi mogli zobaczyć w wykonaniu swoich szkolnych kolegów jeszcze w grudniu uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących. Przedstawienie spodobało się na tyle, iż pojawiła się koncepcja zaprezentowania owoców trudu młodzieży szerszej publiczności. Tak oto aby obejrzeć licealistów w „świątecznym wydaniu” rankiem w MDK pojawili się przedszkolacy, a przed południem uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Turku. Z kolei występ o godz. 18:00 przeznaczony został dla wszystkich mieszkańców miasta i okolic.

reklama

Piątkowe spotkanie w Miejskim Domu Kultury rozpoczęło przypomnienie losów narodzin Chrystusa. Licealiści z „Kościuszki” wcieli się więc w Maryję, Józefa czy trzech Mędrców ze Wschodu. Młodzież musiała natrudzić się nad przygotowaniem muzyki, scenografii, jak i kostiumów, bo przecież takie postaci, jak diabły, Anioł, Śmierć, Żołnierz czy Gospodarz musiały mieć odpowiedni przyodziewek i charakteryzację. W dalszej części wydarzenia na scenie zaprezentował się licealny chór Viribus Unitis. Grupa prowadzona przez Panią Martę Janicką wypełniała salę MDK iście świątecznymi melodiami.

Jasełka Anno Domini 2012 przygotowane zostały w całości z inicjatywy uczniów ZSO, nad których działaniami czuwała Pani Elżbieta Galoch. Scenariuszem i reżyserią zajęli się Paula Mielcarska oraz Piotr Dzwoniarek.

AW

Podobne artykuły

TV Sala 100: 85 wydanie serwisu informacyjnego...

TV Sala 100: 85 wydanie serwisu informacyjnego...

6 kw.
TV Sala 100: 84 wydanie serwisu informacyjnego...

TV Sala 100: 84 wydanie serwisu informacyjnego...

31 mrz.
TV Sala 100 ma już 4 lata! Był tort, były...

TV Sala 100 ma już 4 lata! Był tort, były życzenia i...

27 mrz.
komentarze wspiera Disqus

Redakcja portalu Turek.net.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach.
Wysłanie formularza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu potalu Turek.net.pl

reklama
reklama
reklama