wtorek 22 sierpnia 2017

Cezarego, Marii, Zygfryda

reklama

Jasełka z uśmiechem w ZSO

Jasełka z uśmiechem w ZSO
 

W piątek większość z nas po raz ostatni pojawiła się w szkole lub – o ile ktoś zadbał o urlop – w miejscu pracy, by oddać się  wielodniowemu, błogiemu lenistwu w gronie bliskich. W czasie ostatniego dnia nauki w 2012 roku uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Turku pożegnali się z sobą podczas wyjątkowych i podsycających przedświąteczną atmosferę jasełek.

Jak co roku uczniowie ZSO i nauczyciele tejże placówki edukacyjnej mogli zobaczyć specjalnie przygotowany występ w wykonaniu swoich szkolnych kolegów i wychowanków. Teoretycznie zebranym w szkolnej auli osobom nie ukazano treści, które nie byłyby im doskonale znane. Występujący zaprezentowali „w pigułce” wydarzenia związane z narodzinami Chrystusa, a na scenie pojawiły się takie postaci, jak diabły, anioł, pastuszkowie itp. By całość była dopięta na ostatni guzik, młodzi ludzie i ich opiekunowie musieli natrudzić się nad przygotowaniem muzyki, scenografii, jak i kostiumów. Mimo zaprezentowania znanej tematyki, licealnych jasełek w żaden sposób nie można było nazwać nudnymi, sztampowymi czy powielającymi pewne schematy, gdyż ukazana historia – mówiąc potocznie – została solidnie „podrasowana”.

reklama

Boże Narodzenie to jak najbardziej radosne święta, więc także widownia zgromadzona w auli ZSO nie jeden raz reagowała śmiechem, obserwując poczynania swych kolegów. Okazało się bowiem, że straż przyboczna Heroda nie stroni od ćwiczeń na siłowni i dresiarskich atrybutów, sam okrutny władca w pewnym momencie musi spożyć „Snickersa”, Betlejem to mieścina mniejsza nawet od Tuliszkowa, a pastuszków niepokoi powstanie w okolicy kolejnego supermarketu. Przy okazji wydało się, że jeden z mędrców – wędrujących, by spotkać dzieciątko i jego rodziców – jest fanem Tura Turek i zdecydowanie woli ten klub np. od Legii Warszawa. Krótko mówiąc, utartą już na przestrzeni lat formę jasełek, unowocześniły treści zaczerpnięte z otaczającej nas rzeczywistości. Choć mały Jezusek otrzymał jako podarunek np. iPhona, to nie ulega wątpliwości, że tegoroczne jasełka – pomimo wszelkich modyfikacji – zaraziły zebranych na widowni pozytywną energią, uśmiechem, zaszczepiły w zebranych tuż przed świętami atmosferę życzliwości.

Jasełka w Zespole Szkół Ogólnokształcących uświetniły występy licealnego chóru Viribus Unitis oraz szkolnej orkiestry dętej.

AW

Podobne artykuły

D. Jasak: Piknik Wojskowy na zaproszenie...

D. Jasak: Piknik Wojskowy na zaproszenie ministra...

10 lip.
Radni w Sejmie

Radni w Sejmie

24 kw.
Sympatycy PIS na obchodach 7. rocznicy...

Sympatycy PIS na obchodach 7. rocznicy katastrofy...

13 kw.
komentarze wspiera Disqus

Redakcja portalu Turek.net.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach.
Wysłanie formularza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu potalu Turek.net.pl

reklama
reklama
reklama