III Indywidualne Mistrzostwa Miasta Turku i Powiatu Tureckiego w Pływaniu Kobiet i Mężczyzn / 2 maja 15:00

wtorek 24 kwietnia 2018

Bony, Horacji, Jerzego

reklama

W sierpniu Karuzela zacznie się kręcić

W sierpniu Karuzela zacznie się kręcić - Foto: Retail Concept
Foto: Retail Concept 

Budowa parku handlowego w miejscu, w którym obecnie stoi jeszcze dworzec PKS, od początku budziła wiele skrajnych emocji. W planach powstać ma pawilon handlowy o przestrzeni 5-6 tys. m², w którym znajdzie się 15 sklepów. Ma także zostać wydzielony parking na ok. 200 miejsc.

Za komercjalizację projektu odpowiada firma Retail Concept. Wg Joanny Marczak, osoby odpowiedzialnej za obsługę projektu „Karuzela” w Turku, prace nad powstaniem galerii przebiegają zgodnie z planem i już w sierpniu rozpoczną się pierwsze prace budowlane.

reklama

Przypomnijmy, że park powstaje z inicjatywy BOZA Inwestycje z Rybnika. Jego zaprojektowanie zlecono poznańskiej pracowni architektonicznej API. Ma to być pierwszy obiekt tego typu w naszym mieście. Wizualizacje są obiecujące, cały czas jednak mieszkańcy Turku mają żal o sprzedaż dworca, którego namiastką są obecnie odstraszające, blaszane wiaty. W przyszłości mają one zostać zastąpione trzema peronami autobusowymi ulokowanymi przy galerii.

Nasuwa się także pytanie, czy taki obiekt, jakkolwiek wnoszący jakąś nowoczesność, jest nam potrzebny? Czy Turek, w którym wciąż rośnie odsetek osób bezrobotnych, stać na wielkomiejskie „sieciówki”? Może bowiem okazać się, iż galeria przyciągnie wielu ciekawskich, ale mało kupujących. Pełni obaw są też na pewno właściciele prywatnych sklepów spożywczych i odzieżowych.

M.A.

Podobne artykuły

Zemsta spraw niewyjaśnionych. Czas na konkretne...

Zemsta spraw niewyjaśnionych. Czas na konkretne...

8 mrz.
Kałużny: Z transportem rynek poradził sobie sam

Kałużny: Z transportem rynek poradził sobie sam

03-10-2017
Powiększenie Karuzeli Turek już widoczne

Powiększenie Karuzeli Turek już widoczne

27-07-2017
komentarze wspiera Disqus

Redakcja portalu Turek.net.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach.
Wysłanie formularza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu potalu Turek.net.pl

reklama
reklama
reklama