piątek 19 września 2014

Januarego, Konstancji, Leopolda

reklama

W sierpniu Karuzela zacznie się kręcić

W sierpniu Karuzela zacznie się kręcić - Foto: Retail Concept
Foto: Retail Concept 

Budowa parku handlowego w miejscu, w którym obecnie stoi jeszcze dworzec PKS, od początku budziła wiele skrajnych emocji. W planach powstać ma pawilon handlowy o przestrzeni 5-6 tys. m², w którym znajdzie się 15 sklepów. Ma także zostać wydzielony parking na ok. 200 miejsc.

Za komercjalizację projektu odpowiada firma Retail Concept. Wg Joanny Marczak, osoby odpowiedzialnej za obsługę projektu „Karuzela” w Turku, prace nad powstaniem galerii przebiegają zgodnie z planem i już w sierpniu rozpoczną się pierwsze prace budowlane.

Przypomnijmy, że park powstaje z inicjatywy BOZA Inwestycje z Rybnika. Jego zaprojektowanie zlecono poznańskiej pracowni architektonicznej API. Ma to być pierwszy obiekt tego typu w naszym mieście. Wizualizacje są obiecujące, cały czas jednak mieszkańcy Turku mają żal o sprzedaż dworca, którego namiastką są obecnie odstraszające, blaszane wiaty. W przyszłości mają one zostać zastąpione trzema peronami autobusowymi ulokowanymi przy galerii.

reklama

Nasuwa się także pytanie, czy taki obiekt, jakkolwiek wnoszący jakąś nowoczesność, jest nam potrzebny? Czy Turek, w którym wciąż rośnie odsetek osób bezrobotnych, stać na wielkomiejskie „sieciówki”? Może bowiem okazać się, iż galeria przyciągnie wielu ciekawskich, ale mało kupujących. Pełni obaw są też na pewno właściciele prywatnych sklepów spożywczych i odzieżowych.

M.A.

Podobne artykuły

Rozmyślania Lokiego: O tanim lansie na...

Rozmyślania Lokiego: O tanim lansie na szpitalnym łożu

29 sierp.
Najbardziej zaniedbane miejsca w Turku

Najbardziej zaniedbane miejsca w Turku

23 lip.
FOTO: Karuzela otwarta

FOTO: Karuzela otwarta

9 kw.
komentarze wspiera Disqus

Redakcja portalu Turek.net.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach.
Wysłanie formularza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu potalu Turek.net.pl