XV Dni Malanowa z Future Folk, Eleni i zespołem Piękni i Młodzi

poniedziałek 28 maja 2018

Augustyna, Ingi, Jaromira

reklama

Kawęczyn: Uciekał Policji kilka kilometrów, aż wpadł do rowu. Kradzione rzeczy wypełniały bagażnik auta

Kawęczyn: Uciekał Policji kilka kilometrów, aż wpadł do rowu. Kradzione rzeczy wypełniały bagażnik auta - foto: KPP w Turek / www.turek.policja.gov.pl
foto: KPP w Turek / www.turek.policja.gov.pl 

W nocy z 4/5 stycznia br. roku na terenie gminy Kawęczyn policjanci chcieli zatrzymać do kontroli drogowej kierowcę  Mitsubishi, lecz kierujący  nie zatrzymał się i zaczął uciekać. Po kilku kilometrach pościgu na jednym z łuków wypadł z drogi i wjechał do rowu. Policjanci zatrzymali kierującego samochodem, natomiast pasażer zdołał uciec do lasu.

Podczas oględzin samochodu ujawniono cały bagażnik wypełniony rzeczami pochodzącymi z włamania. Jak ustalili policjanci dwaj mężczyźni tej nocy włamali się do domu w budowie i właśnie wracali z łupem. Dzięki intensywnym poszukiwaniom kilka godzin później w ręce funkcjonariuszy wpadł drugi z włamywaczy.

reklama

W trakcie prowadzonych czynności policjanci ustalili, że szajka złodziei liczy w sumie trzech mężczyzn w wieku 30, 31 36 i lat, pochodzących zpowiatu tureckiego, sieradzkiego i  kaliskiego.  Policjanci ustalili, że sprawcy mają na swoim koncie wiele włamań do których doszło na terenie naszego powiatu i powiatów ościennych. Podczas przeszukania miejsca zamieszkania podejrzanych  funkcjonariusze odzyskali część utraconego mienia. Na chwilę obecną włamywaczom przedstawiono szereg zarzutów za włamania do domów i remiz na terenie naszego powiatu i powiatów ościennych. Funkcjonariusze wyjaśniają dalej wszystkie okoliczności związane z tym przestępczym procederem, w tym czy zatrzymani mają na swoim koncie jeszcze inne przestępstwa. 

W związku z popełnionymi czynami,  wobec dwóch mężczyzn sąd zastosował już środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące. Przypomnijmy, że za włamania i kradzieże w świetle kodeksu karnego grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP w Turku / turek.policja.gov.pl

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22

Podobne artykuły

Wideo: Sukces naszych funkcjonariuszy w...

Wideo: Sukces naszych funkcjonariuszy w konkursie...

21 maj.
Wesprzyj zbiórkę zabawek. St. sierż. Maciej...

Wesprzyj zbiórkę zabawek. St. sierż. Maciej Męderski...

18 maj.
Russocice: Syn gwiazdora disco polo zatrzymany....

Russocice: Syn gwiazdora disco polo zatrzymany....

15 maj.
komentarze wspiera Disqus

Redakcja portalu Turek.net.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach.
Wysłanie formularza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu potalu Turek.net.pl

reklama
reklama
reklama