piątek 15 grudnia 2017

Celiny, Ireneusza, Niny

reklama

Kawęczyn: Uciekał Policji kilka kilometrów, aż wpadł do rowu. Kradzione rzeczy wypełniały bagażnik auta

Kawęczyn: Uciekał Policji kilka kilometrów, aż wpadł do rowu. Kradzione rzeczy wypełniały bagażnik auta - foto: KPP w Turek / www.turek.policja.gov.pl
foto: KPP w Turek / www.turek.policja.gov.pl 

W nocy z 4/5 stycznia br. roku na terenie gminy Kawęczyn policjanci chcieli zatrzymać do kontroli drogowej kierowcę  Mitsubishi, lecz kierujący  nie zatrzymał się i zaczął uciekać. Po kilku kilometrach pościgu na jednym z łuków wypadł z drogi i wjechał do rowu. Policjanci zatrzymali kierującego samochodem, natomiast pasażer zdołał uciec do lasu.

Podczas oględzin samochodu ujawniono cały bagażnik wypełniony rzeczami pochodzącymi z włamania. Jak ustalili policjanci dwaj mężczyźni tej nocy włamali się do domu w budowie i właśnie wracali z łupem. Dzięki intensywnym poszukiwaniom kilka godzin później w ręce funkcjonariuszy wpadł drugi z włamywaczy.

reklama

W trakcie prowadzonych czynności policjanci ustalili, że szajka złodziei liczy w sumie trzech mężczyzn w wieku 30, 31 36 i lat, pochodzących zpowiatu tureckiego, sieradzkiego i  kaliskiego.  Policjanci ustalili, że sprawcy mają na swoim koncie wiele włamań do których doszło na terenie naszego powiatu i powiatów ościennych. Podczas przeszukania miejsca zamieszkania podejrzanych  funkcjonariusze odzyskali część utraconego mienia. Na chwilę obecną włamywaczom przedstawiono szereg zarzutów za włamania do domów i remiz na terenie naszego powiatu i powiatów ościennych. Funkcjonariusze wyjaśniają dalej wszystkie okoliczności związane z tym przestępczym procederem, w tym czy zatrzymani mają na swoim koncie jeszcze inne przestępstwa. 

W związku z popełnionymi czynami,  wobec dwóch mężczyzn sąd zastosował już środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące. Przypomnijmy, że za włamania i kradzieże w świetle kodeksu karnego grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP w Turku / turek.policja.gov.pl

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22

Podobne artykuły

Cisew: Świadkowie śmiertelnego wypadku...

Cisew: Świadkowie śmiertelnego wypadku poszukiwani....

12 grudz.
Dzień odblasków z Mikołajem

Dzień odblasków z Mikołajem

8 grudz.
Policyjne działania

Policyjne działania "NURD" trwają

14 list.
komentarze wspiera Disqus

Redakcja portalu Turek.net.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach.
Wysłanie formularza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu potalu Turek.net.pl

reklama
reklama
reklama