Koncert w Pomocy Juliankowi / 25 marca, godz. 15:00

środa 21 marca 2018

Benedykta, Lubomiry, Lubomira

reklama

Policja apeluje - nie wpuszczajmy nieznajomych do domu!

Policja apeluje - nie wpuszczajmy nieznajomych do domu! - foto: freeimages.com / Nenad Nerandzic
foto: freeimages.com / Nenad Nerandzic  

W ostatnim czasie na terenie działania Komendy Powiatowej Policji w Turku coraz częściej dochodzi do zdarzeń przestępczych.

Jeżdżąc po małych miejscowościach oferują oni w sprzedaży kurtki, koce, zapytują o ofertę sprzedaży nieruchomości, przypadku braku zainteresowania wykorzystują dobroduszność szczególnie osób starszych prosząc o szklankę wody lub kromkę chleba. Podczas przygotowywania posiłku potrafią niezauważenie splądrować mieszkanie i dokonać kradzieży często oszczędności całego życia oraz biżuterii.

Dlatego też apelujemy, w szczególności do osób w wieku senioralnym, samotnie zamieszkujących, aby pod żadnym pozorem nie wpuszczać nieznajomych do domu, mieszkania, nawet na klatkę schodową. Sprawcy żerują na dobroci osób starszych, próbują wykorzystać każdą okoliczność, aby dostać się do mieszkania i okraść. Zwracajmy uwagę na naszych sąsiadów, nie otwierajmy domofonów jeśli nie jesteśmy na 100% pewni kto wchodzi do bloku.

reklama

Jeśli spotkamy się z osobami oferującymi różnego rodzaju rzeczy na sprzedaż lub zaobserwujemy coś co budzi w nas niepokój natychmiast poinformujmy POLICJĘ – nr telefonu 997 !!! 

materiał nadesłany

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22

Podobne artykuły

Brudzew: Kto ukradł DAF-a z naczepą?

Brudzew: Kto ukradł DAF-a z naczepą?

26 lt.
Turek: Policjanci zatrzymali złodzieja...

Turek: Policjanci zatrzymali złodzieja elektronarzędzi

19 lt.
Kącik profilaktyki: Oszustwo na policjanta

Kącik profilaktyki: Oszustwo na policjanta

6 lt.
komentarze wspiera Disqus

Redakcja portalu Turek.net.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach.
Wysłanie formularza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu potalu Turek.net.pl

reklama
reklama
reklama