Zapisz się! Świąteczny Halowy Turniej Piłki Nożnej

czwartek 30 marca 2017

Amelii, Dobromira, Leonarda

reklama

50 mandatów w środę, 35 w czwartek. Trwa akcja "Prędkość - zero tolerancji"

50 mandatów w środę, 35 w czwartek. Trwa akcja
foto: www.turek.policja.gov.pl 

Osoby, które kierują swoimi autami w taki sposób, że aż proszą się o utratę prawa jazdy lub pokaźny mandat, będą musiały mieć się na baczności. Niedziela 19 marca stała się początkiem trwającej tydzień akcji „Prędkość – zero tolerancji”. „Przez najbliższy tydzień kilkuset policjantów będzie konsekwentnie egzekwowało przestrzeganie przepisów dotyczących dozwolonych prędkości na wielkopolskich drogach” – informuje Policja.

Choć akcja "Prędkość - zero tolerancji" trwa od kilku dni, kierowcy w środę i czwaretk nie wykazali zbytniej ostrożności. – W trakcie czwartego dnia działań czyli w środę skontrolowano łącznie 65 pojazdy,  w tym samochody osobowe – 59, samochody ciężarowe – 5, motorower - 1. W 50 przypadkach powodem kontroli były popełnione wykroczenia drogowe, za które policjanci nałożyli 50 mandatów karnych. 31 kierowców przekroczyło dozwoloną prędkość. Wszyscy kontrolowani kierowcy byli trzeźwi. Ponadto zatrzymano 7 dowodów rejestracyjnych. W czwartek, w trakcie działań, policjanci ujawnili 52 wykroczeń w ruchu drogowym, z czego 35 to były przekroczenia dopuszczalnej prędkości.Do 10 przekroczeń prędkości doszło w rejonach przejść dla pieszych. Tego dnia mundurowi z drogówki zatrzymali też 6 dowodów rejestracyjnych za niewłaściwy stan techniczny pojazdów – informuje KPP w Turku.

reklama

We wtorek 21 marca, podczas trzeciego dnia akcji, policjanci przeprowadzili kontrolę 81 pojazdów. – 62 kierowców zostało ukaranych mandatami karnymi, z czego 40 osób za przekroczenie dozwolonej prędkości. Do 9 przekroczeń prędkości doszło w rejonie przejść dla pieszych. 4 kierowcom zatrzymano  dowody rejestracyjne – podaje KPP w Turku.

Poniedziałek był drugim dniem akcji. Jak upłynął? – Podczas poniedziałkowych działań skontrolowano łącznie 83 pojazdów, w tym samochody osobowe – 56, samochody ciężarowe – 27, busy – 8. Policjanci ujawnili 50 wykroczeń w ruchu drogowym, w tym za przekroczenie dopuszczalnej prędkości zostało ukaranych 15 kierujących pojazdami.  Ponadto funkcjonariusze zatrzymali 19 dowodów rejestracyjnych z uwagi na zły stan techniczny pojazdów – wskazuje KPP w Turku.

Przyopominamy, że już pierwszy dzień akcji pokazał, że kierowcy nie są zbyt ostrożni. – Efektem pracy funkcjonariuszy było skontrolowanie 81 pojazdów, w tym 8 busów i 4 samochodów ciężarowych. W trakcie działań policjanci ujawnili 48 wykroczeń w ruchu drogowym, z czego 32 to były przekroczenia dopuszczalnej prędkości. 20 przekroczeń prędkości miało miejsce w rejonach przejść dla pieszych. Policjanci zatrzymali także 8 dowodów rejestracyjnych. W Turku na ulicy Kolskiej Szosie policjanci zatrzymali 20-letniego mężczyznę, który kierował rowerem będąc w stanie nietrzeźwości. Badanie na zawartość alkoholu  wykazało ponad 1 promil alkoholu w wydychanym powietrzu – informowała w poniedziałek KPP w Turku.

reklama

To, że policjanci konturują prędkość pojazdów, nie jest niczym nowym. Wszakże gdyby kierowcy nie mieli zbyt „ciężkiej nogi”, wielu kolizji i wypadków udałoby się uniknąć. Najbliższy tydzień będzie czasem wzmożenia owych kontroli. „Policjanci będą zwracali szczególną uwagę na każde, nawet najmniejsze przekraczanie przepisów w tym zakresie” – przestrzega KWP w Poznaniu.

Warto te słowa wziąć sobie do serca, ponieważ za zbyt szybką jazdę można stracić prawo jazdy na kilka miesięcy. Nie są to pojedyncze przypadki. Jak podaje KWP w Poznaniu, w 2016 roku w naszym województwie z prawem jazdy na 3 miesiące rozstało się aż 2 821 osób. Wystarczyło przekroczyć prędkość o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym. W tym roku kierowcy także wiecznie się gdzieś śpieszą. W okresie od 1 stycznia do 28 lutego zatrzymano 316 praw jazdy. Ilu mieszkańców powiatu tureckiego pozbędzie się prawa jazdy podczas akcji „Prędkość – zero tolerancji”?

Jak uniknąć takiej sytuacji? Najlepiej zajrzeć na stronę www.turek.policja.gov.pl. W ostatnich dniach pojawił się tam szereg artykułów, dotyczących przepisów ruchu drogowego i tego, na jaką karę naraża się kierowca, przekraczając prędkość. Jakie utrudnienia w prowadzeniu auta wywołuje większa prędkość? Jak wydłuża się droga hamowania? O tym wszystkim można przeczytać w najnowszych tekstach, zamieszczonych w dziale aktualności na wspomnianej stronie KPP w Turku.

AW

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22

Podobne artykuły

303 wykroczenia, 47 zatrzymanych dowodów. KPP w...

303 wykroczenia, 47 zatrzymanych dowodów. KPP w...

27 mrz.
Stracił

Stracił "prawko", bo miał ponad 1,4 promila

10-11-2015
Dopalacze - droga donikąd

Dopalacze - droga donikąd

28-07-2015
komentarze wspiera Disqus

Redakcja portalu Turek.net.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach.
Wysłanie formularza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu potalu Turek.net.pl

reklama
reklama
reklama