Pomóżmy Julkowi w walce o życie. Kliknij i dowiedz się, jak pomóc!

sobota 24 luty 2018

Boguty, Bogusza, Macieja

reklama

Trwa akcja "Prędkość". Dla jeżdżących zbyt szybko nie będzie pobłażania

Trwa akcja
 

W trosce o bezpieczeństwo na drogach policjanci z wydziału ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w Turku od dzisiaj do niedzieli przeprowadzą działania „PRĘDKOŚĆ”. Policjanci z drogówki czuwający nad bezpieczeństwem podróżujących, szczególną uwagę zwrócą na kierujących jadących z nadmierną prędkością. To właśnie łamanie przepisów dotyczących ograniczeń prędkości jest jedną z najczęstszych przyczyn wypadków drogowych.

Policjanci z wydziału ruchu drogowego naszej komendy rozpoczęli działania "Prędkość". Akcja potrwa do niedzieli 16.07.2017r. W trakcie trzydniowych działań mundurowi będą kontrolować prędkość w różnych miejscach na terenie powiatu tureckiego – w szczególności tam, gdzie dochodzi często do zdarzeń drogowych.

reklama

Nadmierna prędkość to jedna z głównych przyczyn wypadków i kolizji na polskich drogach. Większości zdarzeń drogowych można by uniknąć, gdyby kierowcy przestrzegali ograniczeń prędkości wynikających z przepisów i znaków drogowych.

Policjanci będą zwracali szczególną uwagę na każde, nawet najmniejsze przekraczanie przepisów w tym zakresie. Pamiętajmy, że poruszać się należy z prędkością, która jest określona w przepisach ruchu drogowego, to znaczy, że gdy znak wskazuje na prędkość 50km/h, to właśnie maksymalnie tak szybko możemy jechać!

Funkcjonariusze wykorzystają sprzęt pomiarowy, m.in. policyjne motocykle, videorejestrator, radarowe mierniki prędkości i urządzenia do pomiaru zawartości alkoholu w organizmie.

Pamiętajmy, że nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych i kolizji. Dlatego apelujemy do wszystkich o przestrzeganie obowiązujących limitów prędkości.

W 2016 roku na drogach woj. wielkopolskiego zaistniało 36.758 zdarzeń drogowych, w tym 2.304 wypadki, w których 249 osób poniosło śmierć,a 2.669  doznało obrażeń ciała. Policji zgłoszono 34.454 kolizje drogowe.

reklama

W porównaniu z rokiem 2015 r. nastąpił wzrost liczby:

wypadków drogowych            o       110 tj.   5,0 %,

osób zabitych                         o           4 tj.   1,6 %,

osób rannych                         o       149 tj.   5,9 %, 

kolizji drogowych                   o    4.896 tj.   16,5%.

Zdecydowaną większość zdarzeń drogowych spowodowali kierujący pojazdami – 84,2 %.

W 2016 roku w Wielkopolsce odnotowano 2.013 wypadków z winy kierujących, w których 201 osób zginęło, a 2.367 zostało rannych; zgłoszono również 28.942 kolizje drogowe.

Bardzo niepokojącym zjawiskiem, niekorzystnie wpływającym na stan bezpieczeństwa w ruchu drogowym w województwie wielkopolskim, jest wzrost udziału „prędkości” jako głównej przyczyny postawania wypadków w porównaniu do roku 2015.

SZYBCIEJ ZAWSZE OZNACZA NIEBEZPIECZNIEJ !

 Z całą pewnością „prędkość" miała swój niekorzystny udział w większości zdarzeń drogowych zaistniałych na terenie Wielkopolski.

Większa prędkość  jazdy to:

- gorsza obserwacja drogi,

- zawężenie pola widzenia,

- zbyt późne zauważenie przeszkody (stojącego pojazdy, pieszego, wyrwy w nawierzchni drogi, itp.),

- mniej czasu na reakcję,

- podejmowanie szybko niewłaściwych decyzji o wykonaniu manewrów, np. wyprzedzania, skrętu, itp.

- wydłużenie drogi hamowania i drogi zatrzymania.

Źródło: KPP w Turku / www.turek.policja.gov.pl
*tytuł pochodzi od redakcji
 

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22

Podobne artykuły

Turek: Policjanci zatrzymali złodzieja...

Turek: Policjanci zatrzymali złodzieja elektronarzędzi

19 lt.
Międzylesie: Pijany 39-latek potrącił...

Międzylesie: Pijany 39-latek potrącił rowerzystę...

16 lt.
Policjanci ujawnili 219 wykroczeń podczas akcji...

Policjanci ujawnili 219 wykroczeń podczas akcji NURD

12 lt.
komentarze wspiera Disqus

Redakcja portalu Turek.net.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach.
Wysłanie formularza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu potalu Turek.net.pl

reklama
reklama
reklama