poniedziałek 25 września 2017

Aureli, Kamila, Kleofasa

reklama

Turek: Zarzuty za kradzież z włamaniem oraz uszkodzone mienie

Turek: Zarzuty za kradzież z włamaniem oraz uszkodzone mienie
 

W dniu 16 sierpnia br. na ul. Spółdzielców w Turku, policjanci Wydziału Prewencji zatrzymali 22-latka oraz 24-latkę, którzy są podejrzewani o włamanie do pojazdu oraz podpalenie.

W nocy 16 sierpnia br., około godziny 1:00, policjanci patrolując ul. Spółdzielców zauważyli dwie osoby, które postanowili wylegitymować. W trakcie czynność dostrzegli na przyległym parkingu, tlący się samochód Alfa Romeo. Natychmiast powiadomiono Straż Pożarną, po chwili pożarem objęte było już niemalże całe auto.

reklama

Policjanci ustalili, iż legitymowany 22-latek mieszkaniec pow. tureckiego i 24-latka mieszkanka powiatu kolskiego, prawdopodobnie włamali się do samochodu, z wnętrza którego dokonali kradzieży rzeczy, a następnie podpalili go. Osoby zostały zatrzymane do wyjaśnienia.

W skutek pożaru uszkodzeniu uległ też inny pojazd marki Opel Vectra, który był zaparkowany na tym samym parkingu. Skradzione przedmioty z wnętrza pojazdu odzyskano. Czynności procesowe prowadzone są pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Turku, a osoby usłyszały zarzuty dokonania kradzieży z włamaniem oraz uszkodzenia mienia, za co Kodeks Karny przewiduje karę pozbawienia wolności do dziesięciu lat. W stosunku do jednej z osób zastosowano  środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru.

źródło: KPP Turek / www.turek.policja.gov.pl

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22

Podobne artykuły

Kryminalni z Turku zlikwidowali uprawę konopi

Kryminalni z Turku zlikwidowali uprawę konopi

4 sierp.
Tuliszków: 30-latek hodował konopie w ogródku....

Tuliszków: 30-latek hodował konopie w ogródku....

4 lip.
Trwa nabór do Policji. Możesz zostać stróżem prawa

Trwa nabór do Policji. Możesz zostać stróżem prawa

16 maj.
komentarze wspiera Disqus

Redakcja portalu Turek.net.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach.
Wysłanie formularza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu potalu Turek.net.pl

reklama
reklama
reklama