piątek 25 maja 2018

Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny

reklama

Turek: Zarzuty za kradzież z włamaniem oraz uszkodzone mienie

Turek: Zarzuty za kradzież z włamaniem oraz uszkodzone mienie
 

W dniu 16 sierpnia br. na ul. Spółdzielców w Turku, policjanci Wydziału Prewencji zatrzymali 22-latka oraz 24-latkę, którzy są podejrzewani o włamanie do pojazdu oraz podpalenie.

W nocy 16 sierpnia br., około godziny 1:00, policjanci patrolując ul. Spółdzielców zauważyli dwie osoby, które postanowili wylegitymować. W trakcie czynność dostrzegli na przyległym parkingu, tlący się samochód Alfa Romeo. Natychmiast powiadomiono Straż Pożarną, po chwili pożarem objęte było już niemalże całe auto.

reklama

Policjanci ustalili, iż legitymowany 22-latek mieszkaniec pow. tureckiego i 24-latka mieszkanka powiatu kolskiego, prawdopodobnie włamali się do samochodu, z wnętrza którego dokonali kradzieży rzeczy, a następnie podpalili go. Osoby zostały zatrzymane do wyjaśnienia.

W skutek pożaru uszkodzeniu uległ też inny pojazd marki Opel Vectra, który był zaparkowany na tym samym parkingu. Skradzione przedmioty z wnętrza pojazdu odzyskano. Czynności procesowe prowadzone są pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Turku, a osoby usłyszały zarzuty dokonania kradzieży z włamaniem oraz uszkodzenia mienia, za co Kodeks Karny przewiduje karę pozbawienia wolności do dziesięciu lat. W stosunku do jednej z osób zastosowano  środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru.

źródło: KPP Turek / www.turek.policja.gov.pl

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22

Podobne artykuły

Kierowco, nie świeć po oczach

Kierowco, nie świeć po oczach

23-11-2017
Złodziej elektronarzędzi zatrzymany

Złodziej elektronarzędzi zatrzymany

15-11-2017
Seniorze bądź ostrożny! Nie wpuszczaj...

Seniorze bądź ostrożny! Nie wpuszczaj nieznajomych...

16-10-2017
komentarze wspiera Disqus

Redakcja portalu Turek.net.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach.
Wysłanie formularza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu potalu Turek.net.pl

reklama
reklama
reklama