Turmageddon 2018 - 23 czerwca

poniedziałek 18 czerwca 2018

Elżbiety, Marka, Pauli

reklama

Jasełka w ZSR. Wyjątkowa opowieść zainteresowała uczniów

Jasełka w ZSR. Wyjątkowa opowieść zainteresowała uczniów - Foto: G. Oblizajek
Foto: G. Oblizajek 

Z okazji zbliżających się świąt, w szkolnej auli Zespołu Szkół Rolniczych w Kaczkach Średnich uczniowie mieli szansę obejrzeć przygotowane przez szkolnych kolegów i koleżanki - przedstawienie jasełkowe pt. „Przyjmij Jezusa do serca, a On przemieni swoją miłością całe Twoje życie”.

Inscenizacja ta, pokazała wszystkim zgromadzonym, że święta to nie tylko wyczerpujące przygotowania, zakupy robione w pośpiechu i pakowanie prezentów, ale przede wszystkim to czas radosnej nowiny narodzin Jezusa, to czas kiedy dzielimy się opłatkiem i z całego serca życzymy sobie wszystkiego co najlepsze.

reklama

Odegrane przez uczniów przedstawienie opowiadało o młodej dziewczynie o imieniu Teresa, która wątpiła w sens obchodzenia Świąt. Trudno było jej dostrzec w tym coś nadzwyczajnego, jak sama twierdziła, była to dla niej - „jakaś jedna wielka szopka”.

Pewnego razu w trakcie przedświątecznych porządków, sfrustrowana Teresa przekomarzała się z mamą, która widziała to nieco inaczej. Tłumaczyła jej, że Święta to jedna wielka nuda, a ich zeszłoroczna kłótnia z tatą, całkowicie zepsuła, atmosferę zbliżających się Świąt. Wszystko to zmieniło się, gdy na koniec dnia Teresa zwróciła się do figurki aniołka, leżącego na stoliku przy łóżku. Zapytała go, po co nadal ma obchodzić Święta? - choć wcale nie wierzyła, że otrzyma jakąkolwiek odpowiedź.

Anioł Stróż do którego przemówiła, postanowił zesłać na ziemię patronkę, również o imieniu Teresa, a właściwie, to Świętą Tereskę od Dzieciątka Jezus, by wspólnie wybrały się w niezwykle pouczającą podróż. Dzięki temu, Teresa zrozumiała, że tak naprawdę nie musi uparcie szukać sensu Świąt, bo wcale nie są go pozbawione. Na dodatek tegoroczne Święta spędziła razem z tatą, w gronie osób, które mocno kocha.

reklama

Jasełka przygotowane zostały przez uczniów z klas I BŻ, I SOR, II SOR, III LOA, III LOB, II PSI. Pod kierunkiem Dariusza Jasaka i Elżbiety Krawczyk.

Na zakończenie fragment "Kolędy przybłędy" zaśpiewała absolwentka szkoły - Weronika Grązik.

go

Podobne artykuły

OSP Kalinowa z rekordem Polski! Bojówka w 29,78!

OSP Kalinowa z rekordem Polski! Bojówka w 29,78!

z wczoraj
Dzień Olimpijski 2018 w ZSR CKP Kaczki Średnie

Dzień Olimpijski 2018 w ZSR CKP Kaczki Średnie

z wczoraj
Kaczki Średnie: Zawody OSP już 17 czerwca

Kaczki Średnie: Zawody OSP już 17 czerwca

15 czerw.
komentarze wspiera Disqus

Redakcja portalu Turek.net.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach.
Wysłanie formularza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu potalu Turek.net.pl

reklama
reklama
reklama