Drzwi Otwarte ZST - środa 25 kwietnia

środa 25 kwietnia 2018

Jarosława, Marka, Wiki

reklama

Jasełka w ZSR. Wyjątkowa opowieść zainteresowała uczniów

Jasełka w ZSR. Wyjątkowa opowieść zainteresowała uczniów - Foto: G. Oblizajek
Foto: G. Oblizajek 

Z okazji zbliżających się świąt, w szkolnej auli Zespołu Szkół Rolniczych w Kaczkach Średnich uczniowie mieli szansę obejrzeć przygotowane przez szkolnych kolegów i koleżanki - przedstawienie jasełkowe pt. „Przyjmij Jezusa do serca, a On przemieni swoją miłością całe Twoje życie”.

Inscenizacja ta, pokazała wszystkim zgromadzonym, że święta to nie tylko wyczerpujące przygotowania, zakupy robione w pośpiechu i pakowanie prezentów, ale przede wszystkim to czas radosnej nowiny narodzin Jezusa, to czas kiedy dzielimy się opłatkiem i z całego serca życzymy sobie wszystkiego co najlepsze.

reklama

Odegrane przez uczniów przedstawienie opowiadało o młodej dziewczynie o imieniu Teresa, która wątpiła w sens obchodzenia Świąt. Trudno było jej dostrzec w tym coś nadzwyczajnego, jak sama twierdziła, była to dla niej - „jakaś jedna wielka szopka”.

Pewnego razu w trakcie przedświątecznych porządków, sfrustrowana Teresa przekomarzała się z mamą, która widziała to nieco inaczej. Tłumaczyła jej, że Święta to jedna wielka nuda, a ich zeszłoroczna kłótnia z tatą, całkowicie zepsuła, atmosferę zbliżających się Świąt. Wszystko to zmieniło się, gdy na koniec dnia Teresa zwróciła się do figurki aniołka, leżącego na stoliku przy łóżku. Zapytała go, po co nadal ma obchodzić Święta? - choć wcale nie wierzyła, że otrzyma jakąkolwiek odpowiedź.

Anioł Stróż do którego przemówiła, postanowił zesłać na ziemię patronkę, również o imieniu Teresa, a właściwie, to Świętą Tereskę od Dzieciątka Jezus, by wspólnie wybrały się w niezwykle pouczającą podróż. Dzięki temu, Teresa zrozumiała, że tak naprawdę nie musi uparcie szukać sensu Świąt, bo wcale nie są go pozbawione. Na dodatek tegoroczne Święta spędziła razem z tatą, w gronie osób, które mocno kocha.

reklama

Jasełka przygotowane zostały przez uczniów z klas I BŻ, I SOR, II SOR, III LOA, III LOB, II PSI. Pod kierunkiem Dariusza Jasaka i Elżbiety Krawczyk.

Na zakończenie fragment "Kolędy przybłędy" zaśpiewała absolwentka szkoły - Weronika Grązik.

go

Podobne artykuły

Wideo: Drzwi otwarte ZSR CKP w Kaczkach...

Wideo: Drzwi otwarte ZSR CKP w Kaczkach Średnich 2018

z wczoraj
Kaczki Średnie: Gimnazjada 2018 za nami....

Kaczki Średnie: Gimnazjada 2018 za nami. Sportowcy...

23 kw.
Kaczki Średnie: Drzwi Otwarte ZSR sprawiły, że...

Kaczki Średnie: Drzwi Otwarte ZSR sprawiły, że...

23 kw.
komentarze wspiera Disqus

Redakcja portalu Turek.net.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach.
Wysłanie formularza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu potalu Turek.net.pl

reklama
reklama
reklama