Koncert w Pomocy Juliankowi / 25 marca, godz. 15:00

środa 21 marca 2018

Benedykta, Lubomiry, Lubomira

reklama

Chlebów: Świąteczna XXIX sesja z kolędami i opłatkiem

Chlebów: Świąteczna XXIX sesja z kolędami i opłatkiem
 

W czwartek 29 grudnia w powiecie tureckim odbyło się aż 6 sesji rozmaitych Rad Gmin i Rad Miejskich. Jedne obrady były jednak nietypowe i wyjątkowe. Mowa o świąteczno-noworocznej XXIX sesji Rady Gminy Turek, zorganizowanej w Szkole Podstawowej im. Józefa Mehoffera w Chlebowie.

Tradycją stało się już, że radni z podturkowskich miejscowości w okresie świątecznym spotykają się na nietypowej sesji, by nie tylko obradować, ale i spotkać z większym gronem mieszkańców, w bożonarodzeniowej atmosferze. Tym razem tego typu wydarzenie odbyło się we wspomnianym Chlebowie. Najpierw uczestnicy sesji wysłuchali informacji wójta gminy Turek o działaniach realizowanych w 2016 roku. Potem przyszedł czas na zatwierdzenie planu pracy Rady Gminy Turek na 2017 rok, jak również planów pracy Komisji Rewizyjnej i innych stałych komisji. Zdecydowano także o przystąpieniu do stowarzyszenia o nazwie Związek Gmin Wiejskich Rzeczypospolitej Polskiej.

reklama

Gdy radni zrobili co swoje, przyszedł czas na dalszą część sesji. Choć Święta Bożego Narodzenia już za nami, to radosny klimat doskonale podtrzymał wieczór kolęd „W moim magicznym domu” w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej im. Józefa Mehoffera w Chlebowie. Po występie dzieci osoby zgromadzone w murach szkoły złożyły sobie życzenia, połamały się opłatkiem, skosztowały także świątecznych specjałów. Nie zabrakło też noworocznego toastu.

AW

Podobne artykuły

Gm. Turek: Mikołajczyk triumfuje. Kanalizacja...

Gm. Turek: Mikołajczyk triumfuje. Kanalizacja dotrze...

15 lt.
Władysławów: Będzie Hajduk, będą kolędy....

Władysławów: Będzie Hajduk, będą kolędy. Koncert...

11 st.
Turkowianin Oskar Brzostowski na niezwykłym...

Turkowianin Oskar Brzostowski na niezwykłym...

22-12-2017
komentarze wspiera Disqus

Redakcja portalu Turek.net.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach.
Wysłanie formularza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu potalu Turek.net.pl

reklama
reklama
reklama