niedziela 22 października 2017

Haliszki, Lody, Przybysława

reklama

Tuliszków: Orszak Trzech Króli przemierzy miasteczko po raz piąty

Tuliszków: Orszak Trzech Króli przemierzy miasteczko po raz piąty
 

W dniu święta Objawienia Pańskiego, 6 stycznia, Orszaki Trzech Króli przejdą ulicami 515 miejscowości w Polsce i 21 na świecie. Jedną z nich będzie Tuliszków! Każdy może kolędować Maleńkiemu i zostać czwartym królem. Serdecznie zapraszamy.

O godzinie 11.00 w kościele pw. św. Wita odprawiona zostanie msza św. Orszak wyruszy z placu Wolności w samo południe. W tym roku skieruje się ku hali widowiskowo-sportowej (ul. Nortowska), bo to tam znajdować się będzie stajenka. O godzinie 13.00 Kacper, Melchior i Baltazar pokłonią się Dzieciątku i złożą mu swoje dary: złoto, kadzidło i mirrę.

reklama

Korowód będzie barwny i rozśpiewany, bo towarzyszyć mu będzie kolędowanie. Mamy dla Was bezpłatne okolicznościowe śpiewniki, w których znalazł się specjalny wpis prezydenta RP i jego małżonki z pozdrowieniami. Dzięki książeczkom łatwiej będzie przyłączyć się do wspólnego śpiewania. Są też chorągiewki, którymi można pomachać ku chwale Dziecięcia i korony, przypominające o biblijnych mędrcach, którzy jako pierwsi znaleźli drogę do miejsca narodzin prawdziwego Pana Świata.

Organizatorami lokalnym przedsięwzięcia są Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Wita w Tuliszkowie, Gmina i Miasto Tuliszków i Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Tuliszkowie oraz Fundacja Orszak Trzech Króli, która zawiaduje inicjatywą w skali kraju.

materiał prasowy

Podobne artykuły

Tuliszków: Zawodnicy UKS Judo walczyli w Poznaniu

Tuliszków: Zawodnicy UKS Judo walczyli w Poznaniu

17 paźd.
Dzień Edukacji Narodowej z Profesorem Miodkiem

Dzień Edukacji Narodowej z Profesorem Miodkiem

16 paźd.
Tuliszków: Lisy mocniejsze niż Orzeł....

Tuliszków: Lisy mocniejsze niż Orzeł. Gorgolewski i...

14 paźd.
komentarze wspiera Disqus

Redakcja portalu Turek.net.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach.
Wysłanie formularza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu potalu Turek.net.pl

reklama
reklama
reklama