poniedziałek 18 grudnia 2017

Bogusława, Gracjana, Laury

reklama

Tuliszków: Orszak Trzech Króli przemierzy miasteczko po raz piąty

Tuliszków: Orszak Trzech Króli przemierzy miasteczko po raz piąty
 

W dniu święta Objawienia Pańskiego, 6 stycznia, Orszaki Trzech Króli przejdą ulicami 515 miejscowości w Polsce i 21 na świecie. Jedną z nich będzie Tuliszków! Każdy może kolędować Maleńkiemu i zostać czwartym królem. Serdecznie zapraszamy.

O godzinie 11.00 w kościele pw. św. Wita odprawiona zostanie msza św. Orszak wyruszy z placu Wolności w samo południe. W tym roku skieruje się ku hali widowiskowo-sportowej (ul. Nortowska), bo to tam znajdować się będzie stajenka. O godzinie 13.00 Kacper, Melchior i Baltazar pokłonią się Dzieciątku i złożą mu swoje dary: złoto, kadzidło i mirrę.

reklama

Korowód będzie barwny i rozśpiewany, bo towarzyszyć mu będzie kolędowanie. Mamy dla Was bezpłatne okolicznościowe śpiewniki, w których znalazł się specjalny wpis prezydenta RP i jego małżonki z pozdrowieniami. Dzięki książeczkom łatwiej będzie przyłączyć się do wspólnego śpiewania. Są też chorągiewki, którymi można pomachać ku chwale Dziecięcia i korony, przypominające o biblijnych mędrcach, którzy jako pierwsi znaleźli drogę do miejsca narodzin prawdziwego Pana Świata.

Organizatorami lokalnym przedsięwzięcia są Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Wita w Tuliszkowie, Gmina i Miasto Tuliszków i Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Tuliszkowie oraz Fundacja Orszak Trzech Króli, która zawiaduje inicjatywą w skali kraju.

materiał prasowy

Podobne artykuły

Tuliszków: Na wigilijnym spotkaniu zajadali...

Tuliszków: Na wigilijnym spotkaniu zajadali specjały...

z dzisiaj
Wyszyna: Mikołaj przybył wozem strażackim na...

Wyszyna: Mikołaj przybył wozem strażackim na wspólne...

z wczoraj
Wyszyna: Akcja charytatywna w Szkole Podstawowej

Wyszyna: Akcja charytatywna w Szkole Podstawowej

15 grudz.
komentarze wspiera Disqus

Redakcja portalu Turek.net.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach.
Wysłanie formularza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu potalu Turek.net.pl

reklama
reklama
reklama