poniedziałek 18 grudnia 2017

Bogusława, Gracjana, Laury

reklama

I LO w górę o 55 miejsc! ZST i ZSR prawie na równi! Oto ranking szkół "Perspektyw"

I LO w górę o 55 miejsc! ZST i ZSR prawie na równi! Oto ranking szkół
foto: freeimages.com / Yaroslav B  

Tradycyjnie już w styczniu, gdy jedni uczniowie myślą o feriach, a inni o studniówce, pojawia się pewien prestiżowy ranking, który potrafi zmobilizować do nauki. Mowa oczywiście o Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych „Perspektyw”. Na szczęście jeśli chodzi o lokalne placówki, to nie mamy się czego wstydzić. I LO awansowało w kraju aż o 55 miejsc i po raz kolejny „Ogólniak” otrzymał tzw. brązowy znak jakości. Co ciekawe, w Wielkopolskim Rankingu Techników ZST i ZSR CKP idą – mówiąc kolokwialnie – łeb w łeb, a różnica między nimi wynosi ledwie 2 miejsca. Wyżej jest ZST, ale ZSR CKP może się cieszyć, bo Kaczki Średnie w tym roku awansowały, a ZST uplasował się nieco niżej.

I LO im. Tadeusza Kościuszki uznano za 30 liceum w Wielkopolsce. To awans o 6 miejsc, gdyż w 2016 roku w zaprezentowanej grupie 100 liceów ogólnokształcących w województwie wielkopolskim ILO figurowało na 36 miejscu, a w roku 2015 na 46 pozycji. Widać więc ciągłą tendencję wznoszącą.

reklama

Wychodząc poza województwo widzimy, iż szkoła w Ogólnopolskim Rankingu Liceów Ogólnokształcących 2017 znalazła się na pozycji 409. W tym przypadku jest to awans aż o 55 miejsc. W roku ubiegłym turkowski "Ogólniak" zajmował lokatę nr 464 (2015 – 498, 2014 – 321, 2013 – 404 miejsce, 2012 – 466).

I LO to jedyna z lokalnych szkół średnich, która znalazła się w swej kategorii w rankingu ogólnopolskim.

Ranking Szkół "Perspektyw" opiera się na ocenie takich kryteriów, jak sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych oraz wyniki matury z przedmiotów dodatkowych, a w przypadku techników pojawia się czynnik zdawalności egzaminów zawodowych itd. Gdy specjaliści „Perspektyw” zliczą te rozmaite czynniki, powstaje końcowa punktacja. Ta w przypadku ZST i ZSR CKP jest niesamowicie zbliżona do siebie. Oto bowiem w Wielkopolskim Rankingu Techników ZST osiągnęło wynik 36,58 pkt. a ZSR CKP 36.21 pkt.

reklama

Wyżej w zestawieniu – jeśli chodzi o wspomniane dwie szkoły – jest Zespół Szkół Technicznych. Jest to 84 miejsce. W 2016 roku w Technikum w Zespole Szkół Technicznych uplasowało się na miejscu nr 79. W 2015 roku była to pozycja 67, a w roku 2014 - 66.

Niżej niż ZST w Wielkopolskim Rankingu Techników „Perspektyw” znalazł się ZSR CKP. Mowa o 86 miejscu. Dyrektor Świerk ma jednak powody do zadowolenia, ponieważ mówimy o awansie o 10 „oczek”. Wszakże w 2016 roku Technikum w ZSR CKP uzyskało 96 miejsce w wojewódzkim zestawieniu. W 2015 roku szkoła z Kaczek znalazła się na 88 miejscu.

Najlepszymi szkołami A.D. 2017 według "Perspektyw" są XIII Liceum Ogólnokształcące w Szczecinie oraz Technikum Elektroniczne im. Wojska Polskiego w Bydgoszczy.

AW
Źródło: www.perspektywy.pl

Ps. Decyzją redakcji opcja komentarzy pod tym materiałem nie będzie dostępna. Pragniemy uniknąć „tradycyjnych” potyczek na wypowiedzi, które często godzą w poszczególne placówki edukacyjne.

Podobne artykuły

Piłkarki ręczne I LO Mistrzyniami Rejonu...

Piłkarki ręczne I LO Mistrzyniami Rejonu Konińskiego

23 list.
Piłkarze halowi ZST najsilniejsi w powiecie!

Piłkarze halowi ZST najsilniejsi w powiecie!

9 list.
Turek bardzo wysoko w rankingu miast...

Turek bardzo wysoko w rankingu miast Politechniki...

9 list.
reklama
reklama
reklama