Dzień Olimpijski 2018 w ZSR CKP Kaczki Średnie

czwartek 21 czerwca 2018

Alicji, Alojzego, Rudolfa

reklama

Władysławów: Radość życia bez barier w Zespole Szkół

Władysławów: Radość życia bez barier w Zespole Szkół
 

Z myślą o niepełnosprawnym uczniu uczęszczającym do Zespołu Szkół we Władysławowie zakupiono oraz zamontowano nowoczesny schodołaz, który umożliwi pokonywanie barier architektonicznych.

Schody w budynku szkoły to niestety dla niepełnosprawnych uczniów oraz ich opiekunów codzienna przeszkoda. Z ich punktu widzenia schody to niekończące się bariery, które muszą pokonywać kilka razy dziennie, tak też było w Zespole Szkół we Władysławowie. Z pomocą włodarzy Gminy Władysławów, którzy w całości sfinansowali zakup schodołazu, rodziców, nauczycieli oraz wszystkich ofiarodawców bariery te zostały pokonane i 16 marca 2017 roku schodołaz został uruchomiony.

Schodołaz gąsienicowy VIMEC T-09 ROBY został zamówiony w firmie LIFT PLUS PL Kaczmarczyk. Jest to urządzenie które umożliwi transport ucznia poruszającego się na wózku inwalidzkim po schodach. Zakupione urządzenie skonstruowane jest w taki sposób, że zamontowany na specjalnej platformie inwalidzki wózek napędzany jest przez elektryczny akumulator dzięki czemu bez problemu pokonuje nawet najbardziej strome schody. Największą zaletą schodołazu jest to, że jest przenośny można go używać w dowolnej lokalizacji. Dodatkowo nauczyciele oraz pracownicy szkoły zostali przeszkoleni z zakresu działania i obsługi schodołazu.

materiał nadesłany

Podobne artykuły

Władysławów: Stowarzyszenie

Władysławów: Stowarzyszenie "Koniczynka" zaprasza do...

18 czerw.
Głogowa: Będą pleść wianki i palić zioła. Noc...

Głogowa: Będą pleść wianki i palić zioła. Noc...

15 czerw.
Chylin: Będą świętować 95-lecie OSP. Otrzymają...

Chylin: Będą świętować 95-lecie OSP. Otrzymają też...

15 czerw.
komentarze wspiera Disqus

Redakcja portalu Turek.net.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach.
Wysłanie formularza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu potalu Turek.net.pl

reklama
reklama
reklama