niedziela 22 października 2017

Haliszki, Lody, Przybysława

reklama

Kaczki Średnie: Na wesoło i bez nudy, czyli Wieczory Nauki w ZSR CKP

Kaczki Średnie: Na wesoło i bez nudy, czyli Wieczory Nauki w ZSR CKP
 

Już po  raz piaty odbyły się w ZSR CKP Kaczki Średnie weekendowe wieczory nauki! Czyżby oznaczało to, iż we współczesnej szkole nie musi być nudno, skoro młodzież chętnie angażuje się w pozalekcyjne weekendowe zajęcia? Tym  razem gościliśmy 21-osobową grupę młodzieży  wraz z 4 opiekunkami z gimnazjum w Tuliszkowie. Po zakwaterowaniu w internacie szkolnym goście zostali powitani przez Pana dyrektora, który przestawił wymagania współczesnego rynku pracy i oczekiwania pracodawców, co do kompetencji i umiejętności absolwentów szkół ponadgimnazjalnych. Opowiedział o kierunkach kształcenia w ZSR w Kaczkach Średnich i możliwościach wykonywania różnych zawodów po ich ukończeniu.

Popołudniowe godziny gimnazjaliści spędzili w towarzystwie swoich starszych koleżanek, uczennic ZSR, które oprowadziły po szkole zachęcając do udziału w warsztatach prezentujących oferowane przez szkolę kierunki kształcenia i zawody. Podzieleni na 3 grupy zaczęli od obejrzenia prezentacji o innowacyjnych technikach wykorzystywanych w instalacjach budowlanych, poznali funkcjonowanie inteligentnych domów przyszłości. Wzięli udział w pokazie kamery termowizyjnej i warsztatach z fotowoltaiki. W tym czasie kolejna grupa poznawała podstawy kartingu, o których opowiedzieli doświadczeni już uczniowie klasy 3 TPS, którzy przeprowadzili instruktaż jazdy gokartem. Po szkoleniu przyszedł czas na wypróbowanie swoich możliwości na torze kartingowym. Czasem pojawiał się  problem jak pokonać wiraże, ale nad tym czuwali starsi koledzy z Technikum Pojazdów Samochodowych. Po takich emocjach nadszedł czas na zmianę klimatu i wypróbowanie swoich sił w dziedzinie kulinarnej. Warsztaty pt. „Zostań nowym MasterChef’em!” polegały na indywidualnym przygotowaniu wiosennych jajecznych dań, miedzy innymi jaja sadzonego usmażonego w krążku wyciętym z papryki. Wszystkie dania były niezwykle kolorowe, oryginalnie ozdobione i oczywiście smaczne!

reklama

Kolejne propozycje i sale edukacyjne okazały się równie atrakcyjne. Odbyły się w nich  warsztaty z dziennikarstwa radiowego przeprowadzone w profesjonalnym studiu nagraniowym, z nowoczesnej formy edukacji w Wirtualnej Rzeczywistości HTC Vive. Przed kolacją były jeszcze zajęcia  prezentujące pracę spedytora i nowinki w świecie marketingu reklamy. Natomiast po kolacji goście mogli posłuchać o innowacyjnych technikach wykorzystywanych w budownictwie, a nawet spróbować własnych sił w kładzeniu tynku cienkowarstwowo – mozaikowego. Na tym zakończyły się warsztaty zawodowe, ale nie był to jeszcze koniec atrakcji. W bibliotece szkolnej z odrobiną humoru i strachu odbyło się „zakuwanie” w dyby śmiałków, którzy nie czują lęku przed książkami. Tradycyjnie już wieczór zakończył się zajęciami sportowymi, w których rywalizowano między sobą na torze przeszkód. Odbyło się to przy wyjątkowym zaangażowaniu młodzieży, która w ogromnych emocjach, z radością pokonywała kolejne przeszkody. Noc w szkolnym internacie była krótka, bo sobotni poranek (po śniadaniu) rozpoczął się szkoleniem dla przyszłych kierowców „Wrzucamy na luz”, po którym nauczyciele technikum mechanizacji rolnictwa i agrotroniki wyjaśnili na czym polega precyzyjne rolnictwo, dlaczego innowacyjność ma zastosowanie w przemyśle rolnym oraz jakie zalety posiada system ISOBUS. Prezentacja zawodu zakończyła się pokazem ciągnika firmy Kubota. Ostatnim przystankiem w poznawaniu zawodów  była branża hotelarska. W prezentacji multimedialnej wyjaśnione zostały zasady kształcenia w tym kierunku, a krótki filmik z udziałem naszych uczniów prezentował miejsca praktyk hotelarskich w naszym regionie.

Mamy nadzieję, że wizyta w naszej szkole była dla grupy z Tuliszkowa  ciekawą lekcją i miłym doświadczeniem, które pozostanie w pamięci na długo. W trakcie Wieczorów Nauki powstawał także specjalny materiał, który ma promować innowacyjne szkolnictwo zawodowe - już niebawem wykorzystany zostanie na europejskich konferencjach we Włoszech oraz Belgii.

materiał nadesłany
 

Podobne artykuły

Lekkoatleci ZSR na Mistrzostwach Wielkopolski -...

Lekkoatleci ZSR na Mistrzostwach Wielkopolski -...

16 paźd.
DEN: W ZSR przyznali Kacze Oskary. Nagród...

DEN: W ZSR przyznali Kacze Oskary. Nagród dyrektora...

13 paźd.
Uczniowie z ZSR ruszają na podbój łódzkiej...

Uczniowie z ZSR ruszają na podbój łódzkiej "filmówki"?

11 paźd.
komentarze wspiera Disqus

Redakcja portalu Turek.net.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach.
Wysłanie formularza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu potalu Turek.net.pl

reklama
reklama
reklama