piątek 25 maja 2018

Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny

reklama

Wyszyna: Procesja Bożego Ciała

Wyszyna: Procesja Bożego Ciała
 

Jak co roku wielkie serce i siłę wiary mieszkańcy parafii Wyszyna pokazali, dekorując ulice i ołtarze.

Wśród czerwcowej zieleni procesja Bożego Ciała jak zawsze wielkim duchowym wydarzeniem się stała. Na czele krzyż, dzieci pierwszej komunii, ks. proboszcz Włodzimierz Pawłowski, poczty sztandarowe OSP w pełnej asyście i rodziny wierne Bogu i sobie bliskie. Noszenie w procesji Chrystusa znajdującego się w Monstrancji i wystawianie przez całą oktawę w kościele, modlitwa i śpiewy, czynią tą uroczystość najwspanialszą i z najważniejszych i najstarszych świąt kościoła naszej wiary. Wspólne dekorowanie ulic i ołtarzy jednoczy nas mieszkańców Wyszyny i okolicznych wiosek.

reklama

NAJŚWIĘTRZE SERCE BOZE POŚWIECAMY CI NASZĄ OJCZYZNĘ NASZĄ PARAFIE NASZE RODZINY I I NAS SAMYCH

Zapiski z historii mówią

Pierwsze procesje Bożego Ciała odbywały się w latach 1265 – 1275 w Kolonii w Niemczech. Pod koniec XV wieku procesje były już powszechne w Niemczech, Anglii, Francji, w północnych Włoszech i Polsce. Jako pierwsze obchody świata Bożego Ciała w Polsce wprowadził w diecezji krakowskiej w 1320 roku ks. bp Nanker. Już w XIV wieku procesje odbywały się w Płocku.

reklama

Idą z pokorą dziadkowie, młodzież

Babcie z wnukami, ciotki z wujkami

Takie to Boże Ciało w Wyszynie mamy

Miasta, miasteczka i wioski, świętuje Boże Ciało

Wierny Bogu Naród Polski

W dymie kadzideł wiarę swą wnosimy

Chroń nasze miasta, miasteczka, wioski, domy, rodziny, o to CIEBIE BOŻE PROSIMY

Andrzej Burszewski

Podobne artykuły

Wyszyna: 26 maja pobiegnij w V Wyszyńskiej...

Wyszyna: 26 maja pobiegnij w V Wyszyńskiej Dziesiatce

9 maj.
Wyszyna: Zmartwychwstał Pan

Wyszyna: Zmartwychwstał Pan

3 kw.
Wycieczka przedszkolaków do Straży Pożarnej i...

Wycieczka przedszkolaków do Straży Pożarnej i Muzeum...

30 mrz.
komentarze wspiera Disqus

Redakcja portalu Turek.net.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach.
Wysłanie formularza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu potalu Turek.net.pl

reklama
reklama
reklama