piątek 25 maja 2018

Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny

reklama

Tarnowski Młyn: Zagrali w siatkówkę i odsłonili tablicę

Tarnowski Młyn: Zagrali w siatkówkę i odsłonili tablicę
 

Gmina Władysławów, Gminny Ośrodek Kultury we Władysławowie i Stowarzyszenie „Tarnowski Młyn z Tradycją ku Przyszłości” zaprosiły mieszkańców gminy Władysławów do wzięcia udziału w Pikniku Sportowo-Rekreacyjnym, który odbył się w niedzielę 18 czerwca. Z tego zaproszenia skorzystali miłośnicy sportu, historii naszych okolic, jak i fani integracyjnych spotkań w promieniach (prawie) letniego słońca.

Impreza rozpoczęła się o godz. 14:00. Osoby, które pojawiły się na terenie przy boisku do siatkówki plażowej w Tarnowskim Młynie, uczestniczyły w odsłonięciu tablicy upamiętniającej dzieje wsi Tarnowski Młyn. Teraz każdy podróżny, przejeżdżając przez Tarnowski Młyn, będzie mógł dowiedzieć się, skąd wzięła się nazwa wsi i jak kształtowały się granice miejscowości na przestrzeni setek lat. Gdzie leży łąka, z której chłopi pobierali torf? Gdzie przebiegał trakt królewski, przy którym znajdował się zajazd z możliwością wymiany koni pocztowych? W którym miejscu działały młyny wodne i karczma, w której można było skosztować „gorzałki” z dworskiej gorzelni Piorunów – Chylin? Odpowiedzi na te pytania znajdziemy właśnie zapoznając się z treściami, umieszczonymi na wspomnianej tablicy.

reklama

Ważnym elementem Pikniku Sportowo-Rekreacyjnego był III Gminny Turniej Siatkówki Plażowej. Przez kilka godzin na boisku rywalizowało ze sobą 6 drużyn. Koniec końców zwyciężył duet Miklas-Drzewiecki, a na niższych stopniach podium znalazły się teamy Ochocki-Budka i Bugaj-Berliński. W zmaganiach uczestniczyli także reprezentanci Grzymiszewa i Baszty Wyszyna.

Osoby, które niekoniecznie lubią wylewać siódme poty na boisku, mogły usiąść pod parasolem lub namiotem, spędzić czas w gronie znajomych, zjeść kiełbaskę z grilla i wypić „jasne z pianką”.

AW

Podobne artykuły

Russocice: Wędrowali z Trzema Królami -...

Russocice: Wędrowali z Trzema Królami - Maciejem,...

6 st.
Wideo: Przyjdź na ostatnie spektakle, Glomandia...

Wideo: Przyjdź na ostatnie spektakle, Glomandia wzywa!

24-06-2017
Dobra: Tablica pamięci dobrskich Żydów odsłonięta

Dobra: Tablica pamięci dobrskich Żydów odsłonięta

22-06-2017
komentarze wspiera Disqus

Redakcja portalu Turek.net.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach.
Wysłanie formularza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu potalu Turek.net.pl

reklama
reklama
reklama