piątek 25 maja 2018

Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny

reklama

Kaczki Średnie: Kto idzie za Maryją, nie błądzi w życiu

Zawierzenie parafii pw. NMP Królowej Polski Niepokalanemu Sercu Maryi

Kaczki Średnie: Kto idzie za Maryją, nie błądzi w życiu
 

8 września 2017 r. w Święto Narodzenia Matki Bożej, w łączności z Kościołem w całej Polsce, uczestniczyliśmy w historycznym wydarzeniu odnowienia aktu zawierzenia naszej parafii oraz naszych rodzin Niepokalanemu Sercu Maryi. Odnowienie aktu zawierzenia stanowi jeden z ważniejszych punktów tegorocznych obchodów 100. rocznicy objawień fatimskich, ponieważ Najświętsza Maryja Panna przy objawieniu się w Fatimie wyraziła życzenie, byśmy się poświęcili Jej Niepokalanemu Sercu.

To zawierzenie jest nawiązaniem do wydarzenia z 8 września 1946 r., kiedy to na Jasnej Górze, biskupi pod przewodnictwem Prymasa Polski kard. Augusta Hlonda poświęcili naszą Ojczyznę Niepokalanemu Sercu Maryi.

reklama

Jako wspólnota miłości i pokoju licznie zgromadzeni wierni uczestniczyli we mszy św. pod przewodnictwem Proboszcza naszej parafii ks. Pawła Zalewskiego. Podczas homilii ks. Proboszcz zachęcał do odmówienia aktu również w naszych domach, by nasze rodziny należały do Pana. „Zawalcz o swój dom, zawalcz o swoje ziarno, które Bóg posiał w twoim sercu, by wydało plon stokrotny” – apelował do parafian ks. Paweł Zalewski.

Czcząc Niepokalane Serce Maryi, upodabniając swe serce do Jej Serca, powierzyliśmy Bożej Matce to, co mamy najcenniejsze, gdyż w Sercu Matki jest najpewniejsze schronienie dla nas i naszych rodzin. Powierzając Jej nasze dziś i nasze jutro odmówiliśmy akt poświęcenia Kościoła i naszej parafii Niepokalanemu Sercu Maryi.

Podczas piątkowej mszy św. ks. Proboszcz dokonał również uroczystego poświęcenia nowej oprawy obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Nowa oprawa stanowi kolejny element upiększania naszej świątyni i jest dopasowana do wystroju prezbiterium. Ks. Paweł Zalewski skierował serdeczne słowa podziękowania do Parafian, którzy pomogli przy realizacji tego przedsięwzięcia. Mamy nadzieję, że to otoczenie Matki Bożej stanie się inspiracją do naszej modlitwy i uwielbienia Boga.

reklama

Powtarzając za św. Janem Pawłem II słowa „Totus Tuus” dziękujemy za tę wyjątkową uroczystość i wierzymy, że to Święto pobudzi nas w szczególny sposób do dziękczynienia za ten wielki dar Bożej Miłości. Ave Maria…

materiał nadesłany

Podobne artykuły

Wideo: Młodzież

Wideo: Młodzież "Pogoniła Kaczora" w Kaczkach Średnich

z wczoraj
Kaczki Średnie: Pogonili Kaczora przez błoto,...

Kaczki Średnie: Pogonili Kaczora przez błoto, wykopy...

z wczoraj
Erasmus+ w ZSR na półmetku

Erasmus+ w ZSR na półmetku

22 maj.
komentarze wspiera Disqus

Redakcja portalu Turek.net.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach.
Wysłanie formularza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu potalu Turek.net.pl

reklama
reklama
reklama