Sobota: II Osiedlowa Akcja Poboru Krwi

sobota 23 czerwca 2018

Albina, Wandy, Zenona

reklama

Brudzew: Noc Detektywów

Brudzew: Noc Detektywów
 

Noc pełna niezapomnianych wrażeń za nami! Nieskończona ilość zagadek i szyfrów czekała na uczestników Nocy Detektywów, która odbyła się z 13 na 14 października 2017r. w Bibliotece Publicznej Gminy Brudzew. Wszystkie zadania dla uczestników przygotował Dariusz Rekosz – pisarz książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych, animator kultury.

Przed przystąpieniem do rozwiązywania testów i zagadek, uczestnicy poznali prowadzącego poprzez przygotowaną przez naszego gościa prezentację na temat jego pracy zawodowej.

reklama

Następnie losowali imiona, którymi posługiwali się w czasie całej imprezy (był m.in. Wodzisław, Metody, Marianna czy Scholastyka). Również przy pomocy losowania zostali podzieleni na grupy (grupa białych i fioletowych).

W trakcie trwania imprezy, młodzi detektywi poznawali różne sposoby szyfrowania tekstu. Dowiedzieli się czym jest szyfr tablicowy i szyfr z przesunięciem. Musieli także wykonać dwa portrety pamięciowe oraz zadanie dla drużyny przeciwnej. W ramach przerwy między zadaniami dzieci zjadły kolację, po której wrócili do dalszego rozwiązywania zawiłych szyfrów.

Największą atrakcją dla detektywów okazało się jednak zadanie terenowe. Tuż po północy młodzi adepci sztuki szyfrowania wyruszyli w teren z listą zadań do wykonania, których efektem miało być rozwiązanie hasła. Obie drużyny poradziły sobie z zadaniami doskonale, a po powrocie do biblioteki czekały kolejne niespodzianki.

reklama

I tak w doskonałych humorach, choć bardzo zmęczeni dotrwaliśmy do końca imprezy. Po zaledwie kilku godzinach spania, punktualnie o godzinie 6:00 nastąpiła pobudka i śniadanie. Bardzo zmęczeni, ale zadowoleni rozstaliśmy się w dobrych humorach z nadzieją na powtórkę NOCY DETEKTYWÓW.

Wydarzenie zostało dofinansowane ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Partnerstwo dla książki”, zadanie „Książka, ach to Ty! Animacja czytelnictwa po brudzewsku”. Partnerem zadania jest Stowarzyszenie „Klub Budzewianki”.

materiał nadesłany

Podobne artykuły

Zakończenie semestru w klimacie podróży

Zakończenie semestru w klimacie podróży

z wczoraj
Fedorowicz i Waleryś w bibliotece. To będzie...

Fedorowicz i Waleryś w bibliotece. To będzie...

6 czerw.
O stylu z Alicją Bogdan

O stylu z Alicją Bogdan

16 maj.
komentarze wspiera Disqus

Redakcja portalu Turek.net.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach.
Wysłanie formularza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu potalu Turek.net.pl

reklama
reklama
reklama