środa 24 stycznia 2018

Felicji, Roberta, Sławy

reklama

Dziadowice-Folwark: Wyróżnienie dla Folwarczan w konkursie "Jeden dzień w sołectwie"

Dziadowice-Folwark: Wyróżnienie dla Folwarczan w konkursie
 

10 października 2017 r. w Wyższej Szkole Hotelarstwa i Gastronomii w Poznaniu odbył się II etap i zarazem finał konkursu „Jeden dzień w sołectwie – przyroda, kultura i tradycja”, którego organizatorami byli Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego i Samorząd Województwa Wielkopolskiego.

Konkurs składał się z dwóch etapów. Do konkursu przystąpiło 78 sołectw z terenu całej Wielkopolski. W pierwszym etapie każde sołectwo miało przygotować projekt aktywnego spędzenia jednego dnia w swoim sołectwie lub jego najbliższej okolicy. Dziadowice Folwark wystąpiło z projektem „Na Folwarku – na rowerze – na zdrowie”, będącym propozycją wycieczek rowerowych. Do drugiego etapu przeszło 30 sołectw. Etap ten polegał na przygotowaniu tradycyjnej potrawy w formie drugiego dania na ciepło. Nasze sołectwo przygotowało kluski żelaźnioki z pieczoną kaczką i buraczkami oraz zupę dyniową w wersji na ostro.

reklama

Jury w składzie: Marzena Wodzińska – Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego, Dorota Kinal – Dyrektor Departamentu Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego, Roman Dawid Tauber – kanclerz Wyższej Szkoły Hotelarstwa i Gastronomii w Poznaniu, Lech Drożdżyński i Mateusz Kołodziejczak z Wyższej Szkoły Hotelarstwa i Gastronomii w Poznaniu zdecydowało o przyznaniu Folwarczanom wyróżnienia. W finałowych zmaganiach reprezentację Dziadowic Folwarku aktywnie wspierał wójt Sławomir Prentczyński.

Bożena Kołek

Podobne artykuły

Grzegorz Gibaszek wybrany na dyrektora szpitala

Grzegorz Gibaszek wybrany na dyrektora szpitala

19 st.
Konkurs na

Konkurs na "Najładniej Oświetlony Balkon"...

19 st.
Józef Mehoffer i jego turkowskie dzieło po raz...

Józef Mehoffer i jego turkowskie dzieło po raz...

11-12-2017
komentarze wspiera Disqus

Redakcja portalu Turek.net.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach.
Wysłanie formularza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu potalu Turek.net.pl

reklama
reklama
reklama