Koncert w Pomocy Juliankowi / 25 marca, godz. 15:00

sobota 24 marca 2018

Gabrieli, Marka, Seweryna

reklama

Wyszyna: Dzień Niepodległości w Szkole Podstawowej

Wyszyna: Dzień Niepodległości w Szkole Podstawowej
 

Dnia 10 listopada 2017 roku zebraliśmy się w Szkole Podstawowej w Wyszynie, aby wspólnie uczcić prawdopodobnie najważniejsze państwowe święto – Dzień Niepodległości. 11 listopada 1918 r., po 123 latach niewoli i ciemiężenia przez zaborców, Rzeczpospolita powstała z kolan.

W obchody 99 rocznicy tych wydarzeń zaangażowanych było wielu uczniów naszej szkoły. Pod kierownictwem pani Joanny Sosińskiej oraz pani Beaty Śliwki klasa IV A przygotowała montaż słowno-muzyczny, w którym przedstawiona została trudna droga Polaków do niepodległości. Usłyszeliśmy wiele ważnych słów wyjaśniających pojęcie patriotyzmu, oraz wskazujacych na to jak być patriotą na co dzień. Akademia ta była zorganizowana w formie projektu, w którym brali udział wszyscy uczniowie z klas IV – VII. Pod opieką pani Anny Mielcarskiej przygotowali oni pieśni patriotyczne, które zaprezentowali podczas uroczystości.

reklama

Wchodzimy w obchody setnej rocznicy odzyskania przez Polskę wolności. Przez cały ten rok szkoła będzie organizować różnego rodzaju inicjatywy o charakterze patriotycznym: konkursy, żywe lekcje historii, wycieczki do miejsc pamięci narodowej czy wystawy, o których informacje będziemy zamieszczać na bieżąco.

materiał nadesłany

Podobne artykuły

Wyszyna: Bal karnawałowy w przedszkolu

Wyszyna: Bal karnawałowy w przedszkolu

12 lt.
Wyszyna: Atmosfera była miła, choinka się w...

Wyszyna: Atmosfera była miła, choinka się w Szkole...

5 lt.
Wyszyna gościła konstruktora ze Ślesina,...

Wyszyna gościła konstruktora ze Ślesina, Jerzego...

19 st.
komentarze wspiera Disqus

Redakcja portalu Turek.net.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach.
Wysłanie formularza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu potalu Turek.net.pl

reklama
reklama
reklama