piątek 15 grudnia 2017

Celiny, Ireneusza, Niny

reklama

III Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego ENGLISH MASTER

III Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego ENGLISH MASTER
 

W dniu 17.11.2017 odbył się III Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego ENGLISH MASTER organizowany przez nauczycieli języka angielskiego I LO. W konkursie wzięło udział 10 3-osobowych drużyn reprezentujących SP w Słodkowie, Gimnazjum w Słodkowie, Gimnazjum nr 1 w Turku, Gimnazjum nr 2 w Turku, ZST w Turku oraz 5 drużyn z I LO w Turku (klasy 1B, 1C, 1E, 1H, 1K).

Konkurs składał się z zadań pisemnych z zakresu wiedzy o krajach anglojęzycznych, ortografii, słowotwórstwa, różnic między brytyjską a amerykańską odmianą j. angielskiego; oraz ustnych, polegających na literowaniu angielskich słów. Przerwę na poczęstunek podczas obrad jury umilał występ wokalny uczennic klasy 1A: Alicji Szymańskiej i Klaudii Gardzielik.

reklama

W konkursie zwyciężyła drużyna z klasy 1B z I LO w składzie: Marta Gomułka, Michał Tamul, Klaudia Majdacka (opiekun: K. Kąciak, K. Kusz). Drugie miejsce przypadło drużynie z Gimnazjum nr 1 w składzie: Pola Chmiela, Agata Kudlińska, Kacper Bednarek (opiekun: A. Pawlak); a miejsce trzecie zdobyła drużyna z Gimnazjum w Słodkowie w składzie: Sancja Potasińska, Zuzanna Kwiatkowska, Piotr Makówka (opiekun: A. Bonikowska). Wyróżniono również wysoki wynik uczniów z Gimnazjum nr 2: Bartosz Witkowska, Sara Spychalska, Natalia Borowczyk (opiekun: E. Rosiak), których zaledwie kilka punktów dzieliło od zdobycia trzeciego miejsca.

Nagrodę specjalną otrzymała drużyna ze Szkoły Podstawowej w Słodkowie (Kinga Łuczak, Błażej Knapkiewicz, Alan Klisz; opiekun: A. Bonikowska) za wspaniałą postawę i imponującą wiedzę w tak młodym wieku.

Materiał nadesłany

Podobne artykuły

Józef Mehoffer i jego turkowskie dzieło po raz...

Józef Mehoffer i jego turkowskie dzieło po raz...

11 grudz.
ZST: Wybrali najpiękniejszy stół i...

ZST: Wybrali najpiękniejszy stół i najsmaczniejszy...

7 grudz.
I LO: Mikołajkowy koncert dla Łukasza

I LO: Mikołajkowy koncert dla Łukasza

6 grudz.
komentarze wspiera Disqus

Redakcja portalu Turek.net.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach.
Wysłanie formularza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu potalu Turek.net.pl

reklama
reklama
reklama