czwartek 14 grudnia 2017

Alfreda, Izydora, Zoriny

reklama

Turkowski szpital wyspecjalizuje się w leczeniu raka jelita?

Turkowski szpital wyspecjalizuje się w leczeniu raka jelita?
Prof. dr hab. n. med. Adam Dziki 

W miniony czwartek, 30 listopada, w gabinecie p.o. dyrektora Grzegorza Gibaszaka odbyło się spotkanie lokalnych mediów z prof. dr. hab. n. med. Adamem Dzikim, znanym chirurgiem specjalizującym się w leczeniu chorób jelita oraz jego uczniem, dr. Grzegorzem Olczykiem. Chirurdzy zapowiedzieli, że turkowski szpital będzie dążył do wyspecjalizowania się w leczeniu chorób jelita.

- Szpital powinien się w czymś specjalizować. Uważamy, że w tej części województwa wielkopolskiego nie ma ośrodka, który zajmuje się nowotworami przewodu pokarmowego, zwłaszcza jelita – zapowiedział dr Adam Dziki. Według profesora obecnie dąży się do tego, aby centralizować schodzenia danego typu: - Nie każdy szpital powinien wykonywać każdą operację – mówił Dziki.

reklama

Profesor Dziki poinformował, że turkowski szpital zamierza wystąpić do NFZ z wnioskiem o dofinansowanie programu badań przesiewowych i profilaktycznych. Ponadto nasza lecznica zwróci się do innych ośrodków endoskopowych, o kierowanie chorych z tymi chorobami właśnie do Turku. Prof. Dziki zapowiedział także, że chorzy, którzy będą mieli bardziej skomplikowane choroby będą przyjmowani do szpitala w Łodzi lub w innych w odpowiednich ośrodkach.

- Mogłoby się wydawać, że oddział chirurgii w Turku nie jest zapełniony, ale jeżeli porównamy liczbę leczonych chorych to ona jest nawet większa niż kiedyś. Natomiast chorzy leżą krócej - dodał dr Dziki.

- To nie jest tak, że będziemy leczyli tylko jelita. To jest oddział powiatowy i będzie on mieszkańcom powiatu zapewniał opiekę podstawową. Dodatkowo natomiast będzie proponował usługi w zakresie szerszym, niż dotychczas – poinformował dr Grzegorz Olczyk.

md

Turkowski szpital wyspecjalizuje się w leczeniu raka jelita?

Podobne artykuły

Powiatowa beznadzieja. Czy władze powiatu myślą...

Powiatowa beznadzieja. Czy władze powiatu myślą...

20 list.
Pytali o wysokość odprawy Klechy. Jej jednak...

Pytali o wysokość odprawy Klechy. Jej jednak nie ma...

3 paźd.
Gibaszek na tropie słabych ogniw SP ZOZ....

Gibaszek na tropie słabych ogniw SP ZOZ. Planuje też...

29 wrz.
komentarze wspiera Disqus

Redakcja portalu Turek.net.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach.
Wysłanie formularza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu potalu Turek.net.pl

reklama
reklama
reklama