III Indywidualne Mistrzostwa Miasta Turku i Powiatu Tureckiego w Pływaniu Kobiet i Mężczyzn / 2 maja 15:00

wtorek 24 kwietnia 2018

Bony, Horacji, Jerzego

reklama

Przykona: Rondo Piłsudskiego czy Orła Białego? Będzie i obelisk

Przykona: Rondo Piłsudskiego czy Orła Białego? Będzie i obelisk
 

W środę 11 kwietnia odbyła się kolejna sesja Rady Gminy Przykona. Uczestnicy sesji zapoznali się z planem obchodów 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości. Harmonogram działań obfituje w różnego rodzaju wydarzenia, a przy okazji imię zyska rondo w Przykonie.

Już niebawem, bo w kwietniu zorganizowane zostaną spotkania autorskie i pogadanki dla najmłodszych, podczas których dzieci spotkają się z Grażyną Bąkiewicz, czyli autorką takich książek, jak „Zdarzyło się w Polsce” i „Ale historia...”. W maju odbędą się obchody 3 Maja, zorganizowana zostanie uroczysta sesja Rady Gminy, rozstrzygnięty zostanie też konkurs na plakat, dotyczący 100-lecia Odzyskania Niepodległości. Również w maju w Boleszczynie odbędzie się Powiatowy Przegląd Twórczości Katolickiej i Piosenki Patriotycznej (16.05.2018), jak również konkurs plastyczny „Byłem, jestem i będę Polakiem”. W czerwcu mieszkańcy gminy Przykona wezmą udział w rozmaitych wydarzeniach, ot chociażby w Niepodległościowym Rajdzie Rowerowym (16.06.2018), Sołeckim Turnieju Niepodległościowym i widowisku „Tańczące fontanny” (17.06.2018).

reklama

Na brak emocji i ciekawych imprez nie będzie można narzekać w wakacje i na początku jesieni. Pikniki rodzinne, spotkania z historykami, finał Gminnego Konkursu Wiedzy Historycznej z okresu Odzyskania Niepodległości, mini konkurs wiedzy dla seniorów (3.10.2018), Powiatowy Konkurs Recytatorski (21.10.2018) – to niektóre z zaplanowanych wydarzeń.

Oczywiście najważniejsze uroczystości zostaną zorganizowane w listopadzie. To podczas nich odsłonięty zostanie pamiątkowy obelisk. W międzyczasie przeprowadzona zostanie też akcja sadzenia 100 drzew w 100. rocznicę.

Jak dowiedzieli się uczestnicy sesji Rady Gminy, najprawdopodobniej w październiku imię otrzyma rondo, które powstało w Przykonie. Wśród propozycji są takie nazwy, jak Rondo im. Józefa Piłsudskiego lub Rondo Orła Białego. Wójt Mirosław Broniszewski poinformował uczestników obrad, że ostateczna decyzja jeszcze nie zapadła.

AW

Podobne artykuły

Tuliszków: Rozdadzą mieszkańcom flagi, by...

Tuliszków: Rozdadzą mieszkańcom flagi, by uczcić...

19 kw.
Turek: Wjechała na rondo, spowodowała kolizję

Turek: Wjechała na rondo, spowodowała kolizję

26 lt.
Kawęczyn: Uczczą 100-lecie Niepodległości...

Kawęczyn: Uczczą 100-lecie Niepodległości podczas...

25 st.
komentarze wspiera Disqus

Redakcja portalu Turek.net.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach.
Wysłanie formularza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu potalu Turek.net.pl

reklama
reklama
reklama