XV Dni Malanowa z Future Folk, Eleni i zespołem Piękni i Młodzi

poniedziałek 28 maja 2018

Augustyna, Ingi, Jaromira

reklama

Razem można więcej

Razem można więcej
 

Kształcenie ogólne i zawodowe, nowe technologie oraz edukacja patriotyczna – to elementy, których połączenie okazało się możliwe w turkowskich szkołach średnich. Dzięki współpracy Zespołu Szkół Technicznych w Turku i  I Liceum Ogólnokształcącego w Turku,  w zakresie kształcenia politechnicznego, młodzież naszego miasta rozwija techniki projektowania oraz wytwarzania elementów na maszynach CNC, korzystając z wyposażenia pracowni zajęć praktycznych ZST. Środki przyznane przez Fundację Gene Haas umożliwiają uczniom kształcenie umiejętności również poza pracowniami szkolnymi, na przykład w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.

Podczas wycieczki do Warszawy, która odbyła się 12 kwietnia br., młodzi pasjonaci techniki mogli wykonać wiele eksperymentów w laboratoriach Centrum Nauki Kopernik. Samodzielnie przeprowadzone na interaktywnych wystawach doświadczenia, wpisujące się w  założenia programu „Innowacje, Nowe Technologie, Języki Obce”,  przybliżyły uczniom  wiele zjawisk zachodzących w życiu i   pracy człowieka.

reklama

W historycznym, wspólnym przedsięwzięciu, integrującym młodzież oraz nauczycieli obu turkowskich szkół, nie zabrakło akcentu patriotycznego, związanego ze  100-leciem odzyskania przez Polskę niepodległości. Było nim zwiedzanie ważnych dla Polaków miejsc: siedziby Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, czyli Pałacu Prezydenckiego, a także placu Piłsudskiego, którego patron ryzykował życie dla sprawy niepodległości ojczyzny.

Wraz z uczniami ZST i I LO Warszawę zwiedzali również goszczeni przez ZST praktykanci z niemieckiego Duisburga.

Jak widać, zainicjowane przez Starostę Mariusza Seńko oraz przez dyrektorów szkół: Wiolettę Adamiak i Danutę Szczepanik kształcenie politechniczne - z wykorzystaniem potencjału ZST oraz zaangażowania LO - jest dobrym przykładem promocji kształcenia w szkołach ponadpodstawowych powiatu tureckiego.

reklama

materiał nadesłany

Podobne artykuły

Hiszpańscy nauczyciele poszukują inspiracji w ZST

Hiszpańscy nauczyciele poszukują inspiracji w ZST

18 maj.
ZST: Powiatowa Olimpiada Informatyczna 2018

ZST: Powiatowa Olimpiada Informatyczna 2018

18 maj.
12. Wielkopolska Brygada Obrony Terytorialnej z...

12. Wielkopolska Brygada Obrony Terytorialnej z...

16 maj.
komentarze wspiera Disqus

Redakcja portalu Turek.net.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach.
Wysłanie formularza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu potalu Turek.net.pl

reklama
reklama
reklama